Adela Kodetová je meno, ktoré si zapamätajte! Patrí medzi kaderníkov, ktorí ešte len vyplávajú na výslní, ale už majú za sebou prvé viditeľné úspechy.

Predvlani zažila úspech v súťaži kaderníckych premien AICHI, tento rok sa môže pochváliť svojou nominácií v súťaži Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015, čiže Kaderník roka 2015. Adéla Kodetová patrí medzi mladú generáciu českých kaderníkov, ktorí práve vstupujú na svoje výslnie. S Adelou som urobila krátky rozhovor a vraciam sa v ňom k jej skvelej prehliadke účesov v rámci udeľovania cien AICHI 2015, ktorú mala ako víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže premien možnosť predviesť. Bola to skutočne krásna šou, na ktorú sa oplatí pozrieť. Okrem fotografií samotnej prehliadky, sa teraz môžete pozrieť aj na detaily jednotlivých účesov, ktoré pre kolekciu kaderníčka Adéla Kodetová vytvorila. O tom, kde sa vzala inšpirácia pre túto módnu show, hovorí Adéla priamo v rozhovore. A nielen o nej.

Kaderníčka Adéla Kodetová pri príprave účesov pre svoju show na galavečere AICHI 2015.

Kaderníčka Adéla Kodetová pri príprave účesov pre svoju show na galavečere AICHI 2015.

ROZHOVOR: Adéla Kodetová

Adéla Kodetová: „V jednoduchosti je krása“

V roku 2014 si zvíťazila v prestížnej súťaži kaderníckych premien AICHI a to v skutočne silnej konkurencii. Bol to Tvoj prvý väčší úspech?

∴ Adéla Kodetová: Áno, bol. Nebol to síce prvý pokus uspieť v podobnej súťaži, ale samotný úspech áno. Už v roku 2013 som poslala svoju prvú premenu do súťaže AICHI, ale až tentoraz to dopadlo.

Teraz si získala nomináciu aj v súťaži Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015 – v ktorej kategórii?

∴ Adéla Kodetová: V kategórii Dámsky komerčný účes.

Prihlásila si do súťaže Kaderník roku viac kolekcií? Do ktorých kategórií?

∴ Adéla Kodetová: Nie, len jednu. Bolo pre mňa časovo náročné dať dohromady hoci len jednu jedinú kolekciu. Dokonca som ju ani nechcela odoslať. Považujem ju za nepodarenú. Kvôli komplikáciám okolo fotenia som nestíhala prácu odoslať. Keď som to nakoniec na popud manžela odoslala, čakala som skôr hanbu než úspech. List o nominácii pre mňa bol totálny šok. Ani teraz neočakávam žiadny úspech, ale teším sa na prácu iných.

Zostaneme ešte pri Tvojej nominácie do HDA 2015. Ako vznikol nápad na kolekciu a akú ukrýva myšlienku?

∴ Adéla Kodetová: Nápad bol jasný: rebélia mladosti. Sama som sa vždy v rodine cítila trochu ako rebel. Ale mám rada jednoduché účesy. A aj v rebélii môže byt istá jednoduchosť. Držím sa hesla: „V jednoduchosti je krása.“

Na tohtoročnom udeľovaniu cien AICHI 2015 si ako víťazka predchádzajúceho ročníka mala možnosť predviesť svoju kolekciu. Videla som ju a bola skutočne podarená, môžeme sa k nej ešte vrátiť? Aký nápad bol za touto kolekciou?

∴ Adéla Kodetová: Úplne prvou myšlienkou bolo vyjadriť priechod životnými etapami jednej jedinej osoby. Od starej dámy až po malé dievča. A tak všetky dievčatá a ženy, ktoré sa v mojej šou objavili, boli proste len jedinou ženou – zakaždým v inom období svojho života. A rovnako som to chcela vyjadriť aj u mužov. Samozrejmosťou bolo dať kolekcii štipku infantilnosti, pretože si myslím, že sme v podstate v každom veku tak trochu infantilný.

Adéla Kodetová pred svojou šou Rodinné album na galavečere AICHI 2015.

Adéla Kodetová pred svojou šou Rodinné album na galavečere AICHI 2015.

V tvojej kolekcii boli skvelé pánske účesy s bradou. A ty si spomenula, že upravenú bradu považuješ za znak mužnosti. Poradila by si mužom, aby nosili bradu?

∴ Adéla Kodetová: Bradu si každý muž nemôže dovoliť a to napriek tomu, že je momentálne v móde. Najmä je to otázka vkusu.

Spomenula si tiež, že Ti víťazstvo v AICHI pomohlo otvoriť Tvoje vlastné kadernícke štúdio a získať hŕbu klientov. Kde presne záujemcovia Tvoj kadernícky salón nájdu.

∴ Adéla Kodetová: Zatiaľ mám maličké štúdio v Karlových Varoch. Zákazníčky a zákazníci mi môžu napísať napríklad cez Facebook.

Keďže si zožala tak obrovský úspech v súťaži premien AICHI. Specializuješ sa aj na kompletné premeny a zmeny imidžu?

∴ Adéla Kodetová: Zatiaľ nemám moc priestoru realizovať viac premien. Ale spoločne s väčším salónom mám v pláne sa aj na premeny viac sústrediť.

Momentka zo šou Adély Kodetovej na galavačeru AICHI 2015.

Momentka zo šou Adély Kodetovej na galavačeru AICHI 2015.

Specializuješ sa na prácu s niektorou značkou kaderníckej kozmetiky? Alebo inak, ktorá Ti je najbližšia, prípadne, oslovil ťa v poslednej dobe niektorý produkt, ktorý zákazníkom rada doporučuješ?

∴ Adéla Kodetová: Rozhodne Davines. Ja osobne milujem rad Oil.

Po tohtoročných nomináciách Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015 si opäť o stupienok vyššie vo svojej kaderníckej kariére. Kam by si chcela, aby ťa tento úspech posunul?

∴ Adéla Kodetová: Zatiaľ asi nemám žiadne jasné plány. Zatiaľ mi stačí robiť len to, čo ma napĺňa a byť spokojná sama so sebou. Možno v živote dostať ešte pár ocenení a uvidím, kam ma vietor nakoniec zaveje 🙂

Adéla Kodetová na udeľovaniu cien AICHI 2015 odpovedá na otázky moderátora večera Leoša Mareša.

Adéla Kodetová na udeľovaniu cien AICHI 2015 odpovedá na otázky moderátora večera Leoša Mareša.

Rodinné Album Adély Kodetovej

Svoju kolekciu Rodinné album, ktorú Adéla Kodetová predviedla na galavečere AICHI, pripravovala celých päť mesiacov. Inšpirovala sa svetom dospelých, ktorí v sebe nosia stále svoju detskú dušu. Kolekcia nás sprevádza životom jednej ženy a jedného muža vo všetkých štádiách ich života, od útleho detstva až po jeseň života. Dámskym účesom dominujú ružové akcenty, ktoré však tentoraz nevyjadrujú len obľúbený módny trend dneška, ale aj myšlienku celej kolekcie, že v každom z nás zostáva aj v dospelosti kúsok detskej infantilnosti. A to, čo v dámskej kolekcii zastali ružové vlasy, vyjadrili v tej pánskej trblietky vo fúzoch. Nádherné účesy Adély Kodetovej odprevadila na módnej prehliadke dokonalé scéna aj skvelá choreografia.

Kaderníčka Adéla Kodetová a účastníci jej kadernícke show Rodinné Album v zákulisí na galavečere AICHI.

Kaderníčka Adéla Kodetová a účastníci jej kadernícke show Rodinné Album v zákulisí na galavečere AICHI.

GALÉRIA: Adéla Kodetová – Rodinné album

Kto je Adéla Kodetová

Kaderníčka Adéla Kodetová

Adéla Kodetová má 26 rokov a patrí medzi mladých nádejných kaderníkov. Kaderníckej praxi sa venuje 8 rokov. Vyštudovala Strednú odbornú školu obchodu, prevádzky hotelov a stredné odborné učilište v odbore Kaderník. S manželom má dve deti a v súčasnosti má svoj kadernícky salón s názvom Dual Salon v Karlových Varoch.

GALERIE: Účesy Adély Kodetové a backstage AICHI 2015

Zdroj obrázkov: Adéla Kodetová, BOMTON Studia – AICHI 2015