Ešte ste nenakupovali cez AliExpress? Známych čínskych e-shopov je viac, ale práve AliExpress je najznámejším. Pritom nejde o typický e-shop, pretože ide o akúsi tržnicu, či skôr obchodné centrum, kde predávajú stovky až tisícky rôznych čínskych predajcov. A dá sa tu nakupovať ako v raji. Bezpečne a lacno.

Na čínsky tovar narážame na každom kroku. Celý západný svet vyrába v Číne. Vďaka AliExpress.com si však mnohé veci môžeme kúpiť priamo z Číny. Pripadá vám to divné, pretože si ani nechcete predstaviť, koľko vás bude stáť doprava? A to tých neznalých prekvapí najviac – väčšinou je poštovné zadarmo.

AliExpress vznikol v roku 2010 a vlastní ho čínska spoločnosť Alibaba Group. Na tomto internetovom trhovisku predávajú rôzny obchodníci a výrobcovia svoje výrobky. A bežne ich posielajú aj na Slovensko. Obvykle u každého predajcu existuje možnosť voľby zaslania tovaru bez dopravného, teda zadarmo. K tomu sa využíva obvykle čínska pošta (China Post) a doručenie je trochu dlhšie. Väčšinou 30 až 40 kalendárnych dní. Ale vždy záleží na tom, ako rýchlo daný obchodník tovar distribuuje, aj do akého „okna“ pokiaľ ide o prepravu tovaru do Európy, sa trafíte. Stane sa aj to, že máte svoju objednávku doma do týždňa.

Už nakupujete výhodne na AliExpress.com?

Už nakupujete výhodne na AliExpress.com?

Pokiaľ však objednávate pred sviatkami, ako sú Vianoce, rozhodne tak urobte s dvojmesačným predstihom. To budete mať istotu, že tovar nedorazí až v januári, ale stihne to pod vianočný stromček. Väčšina predajcov ponúka aj rýchlejšiu dopravu prostredníctvom FedEx, DHL, EMS a UPS, ale doba doručenie je i tak od 7 do 28 dní.

Ako nakupovať cez AliExpress? Nie je to vôbec nič zložité. Dokonca si máte možnosť prostredie prepnúť do slovenčiny a ceny nastaviť v eurách. Nákupy sú tu výhodné, ale aj tak máte možnosť využívať ďalšie Aliexpress zľavy. Nielen tie, ktoré ponúkajú jednotlivé obchody, či ktoré sú dané obecnými zľavovými akciami (napr. Black Friday), ale lacnejšie máte možnosť nakupovať aj s využitím služby, akú ponúka systém Tipli.sk. Ten vracia až 10 % z ceny nákupu na AliExpress.

Čo sa dá na Aliexpress kúpiť?

Móda za pár korún a v dobrej kvalite

Zaujímavou kategóriou je určite móda. Dámska, pánska i detská. Oblečenie je pomerne kvalitné – samozrejme vždy záleží na tom, či sa rozhodnete kupovať iba low end, alebo do šatníku niečo málo zainvestujete. Pokiaľ si kúpite o niečo drahšie veci, sú vo vysokej kvalite. Často narazíte na modely veľmi podobné tým, ktoré boli aktuálne uvedené na módnych Fashion Week-och. Oblečenie, ako sú legíny, džínsy a aj detské oblečenie, sa rozhodne vyplatia. Rovnako ako tašky, ale aj topánky. Výhodné je tu kupovať bižutériu, aj tú vlasovú.

Nebojte sa hračiek

Čínsky AliExpress je rajom aj pokiaľ ide o hračky. Pravdou síce je, že napríklad rôzne Montessori hračky a drevené hračky tu lacnejšie než u nás nekúpite, ale zato napríklad kompatibilné stavebnice s Duplo, s Lego, alebo alternatívy k predraženým Megaformers, sú tu výrazne lacnejšie. A kvalita je výborná.

Nákupy na Aliexpress zvládnete nielen bez čínštiny, ale aj bez angličtiny. Je totiž aj v slovenčine.

Nákupy na Aliexpress zvládnete nielen bez čínštiny, ale aj bez angličtiny. Je totiž aj v slovenčine.

Elektrotechnika z Číny – a prečo nie!

Na AliExpress si kúpite aj mobilné telefóny, sluchátka a ďalšiu techniku. Je to tiež raj na náhradné diely a batérie za pár korún. Obaly na mobily, notebooky či tablety rozhodne kupujte iba tu. Tie na pultoch slovenských obchodov sú predražené a pôvod majú úplne rovnaký.

Čo všetko sa teda z Číny vyplatí?

Kategórií na AliExpress je samozrejme omnoho viac. Oplatí sa tu kúpiť rôzne drobnosti, ktoré sú u nás mnohonásobne predražené. Typickým prípadom sú napríklad cukrárske potreby i potreby na pečenie a varenie. Taktiež všemožné pomôcky pre kreatívnu tvorbu. To všetko je tu za pár korún. AliExpress sa hodí predovšetkým pre malé nákupy, kde sa vojdeme do čiastky bez DPH (do 22 €) a bez cla (do 150 €).

Nákupy z AliExpress sú bezpečné a s garanciou

Za tovar na AliExpress platíte kartou. Vaše nákupy však chráni ako autorita priamo AliExpress a jeho majiteľ a prevádzkovateľ Alibaba. Peniaze teda neposielate jednotlivým obchodníkom, ale do AliExpress. Ten je aj supervízorom nad spormi, keď vám je napríklad dodaný iný tovar, či keď tovar nezodpovedá kvalite. Vediete s obchodníkom tzv. „spor“ nad ktorým má dohľad priamo AliExpress. Ak ste v práve, nie je problém, aby vám boli zaslané naspäť peniaze (a vy vrátite tovar), alebo dostali dodatočne zľavu na tovar. Všetko funguje pružne a v prospech zákazníka. Obvykle sa nám nechce veci posielať naspäť do Číny, a tak volíme zľavu.

Zdroj obrázků: Aliexpress, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník