Pýtate sa, ako si nechať narásť fúzy? Či už je Movember a vy fúzačite, alebo len tak experimentujete s novou image, tu je pár zásadných rád!

Začať nosiť fúzy je celkom zásadné rozhodnutie. Rozhodne väčšie, než prepadnúť „lenivému“ strnisku (priznajte, že sa vám len nechce holiť), alebo hipsterskej brade. S fúzami budete budiť pozornosť, získate veľa fanúšikov aj rad odporcov. Ktorých bude viac, to záleží predovšetkým na tom, ako sa vám podarí trafiť sa do štýlu fúzov, ktorý vám pristane a tiež aké máte pre fúzy predpoklady. Vypĺznuté fúzy nie su žiadnou pýchou. A ak nie ste prinajmenšom trocha zručným, radšej na fúzy zabudnite. Ak si chcete fúzy vyskúšať, optimálne sa k tomu hodí november a Movember. Vtedy fúzačí kde kto a medzi ľuďmi a predovšetkým ženami je voči fúzom väčšia zhovievavosť. Ľahko a bez následkov si tak vyskúšate, či sú pre vás fúzy to pravé. A ako si nechať narásť fúzy? Nie, nie je to zbytočná otázka. Len čo s tým začnete zistíte, že to, čo sa zdalo na začiatku ako triviálna záležitosť, tak ľahké byť nemusí.

Buď žralok. Nechaj si narásť fúzy!

Buď žralok. Nechaj si narásť fúzy!

Ako si nechať narásť fúzy? S týmito pravidlami to zvládnete!

 1. Na začiatku nejspíš netušíte, aké fúzy budú pre vás tie pravé. Preto začnite tým, že si necháte rásť bradu.
 2. Nečakajte žiadny kvalitný výsledok skôr ako za mesiac. Ale rozhodne to v medzičase nevzdávajte! Spočiatku môžu byť vaše fúzy riedke a nevzhľadné. Vydržte, zlepší sa to!
 3. Počas mesiaca, než rastie základ pre vás parádne fúzy, premýšľajte, aké fúzy vám pristanú. Vystrihnite si našu šablónu s fúzmi a skúste si to pred zrkadlom!
 4. Než vám narastú fúzy do správnej dĺžky, kúpte si tiež potrebnú pánsku kozmetiku pre fúzy. Budete potrebovať kvalitné mydlo na fúzy, vosk alebo olej na fúzy, špeciálnu vodičku proti svrbeniu pokožky a k tomu vhodný hrebeň na fúzy.
 5. Keď zhruba po mesiaci príde deň D, ohoľte si nepotrebné fúzy a nechajte si len ochlpenie na fúzach. Pri holeniu si vyhrajte! Nechajte si najskôr fúzy väčšie, alebo siahajúce až k brade ako podkova a len opatrne a pomaly uberajte ďalšie a ďalšie fúziky až do vytúženého vzhľadu vášich fúzov.
 6. K finálnej úprave strihu fúzov budete potrebovať tiež kvalitné nožnice, alebo zastrihávač fúzov. Možno ste tak museli robiť už počas mesiaca, ale teraz je určite nutné už samotné fúzy zakrátit nad ústami na správnu dĺžku, prípadne upraviť na správnu dĺžku ochlpenia fúzov.
 7. Nakoniec siahnite po hrebeni na fúzy a kozmetike pre úpravu fúzov a fúzy vytvarujte do požadovaného tvaru.
 8. Fúzy starostlivo udržujte. Rôzne fúzy majú rôzne požiadavky na údržbu. Niektoré musíte přistrihávat denne, denne je tiež voskovať. Iné menej často. Vždy však počítajte s aspoň tromi minútkami času každé ráno na to, aby ste svoje fúzy pekne upravili. Večer zasa fúzy starostlivo umyte.
Parádne fúzy je beh na dlhú trať. Nepodceňujte dobré rady, ako si nechať narásť fúzy!

Parádne fúzy je beh na dlhú trať. Nepodceňujte dobré rady, ako si nechať narásť fúzy!

Čo keď fúzy nerastú ako majú?

Čo sa deje, keď fúzy nerastú ako majú? Príčinou môže byť nedostatok vitamínov vo vašej strave, genetika, problémy s pleťou alebo napríklad stres. Ak sa pýtate teda stále na to, ako si nechať narásť fúzy, moja rada znie: nakŕmte ich a nestresujte ich!

 1. Rast fúzov podporia vitamíny. Aby boly vaše fúzy pekne husté a rýchlejšie rástli, užívajte vitamíny na rast vlasov, alebo jedzte potraviny, ktoré tieto vitamíny obsahujú. Sú to predovšetkým vitamín A, C, E, vitamín B3, B5 a kyselina listová. Do svojej stravy pridajte biotín, ktorý tiež patrí medzi vitamíny typu B.
 2. Starajte sa o svoju pokožku v miestach rastu fúzov. Ak si práve nenechávate narásť fúziky alebo fúzy, používajte peeling aspoň raz týždenne. Inak používajte do pokožky pod fúzmi špeciálnu kozmetiku, ktorá podporuje rast fúzov a zabraňuje svrbeniu. Nič nepokazíte výrobky, ktoré podporujú rast vlasov a obsahujú vitamín B.
 3. Užívajte aspirín. Berte denne jednu tabletku aspirínu a budete mať zdravšie nielen vlasy, ale aj fúzy. 81 mg aspirínu denne užívajú aj ľudia na podporu činnosti srdca a krvného obehu. Podporí aj rast vášich fúzov.
 4. Nestresujte sa! Stres býva príčinou padania vlasov a rovnako tak negatívne ovplyvní rast fúzov i fúzov. Proti stresu pomôže vitamín B5, pohyb aj rôzne antistresové aktivity. Tými môže byť počúvanie relaxačnej hudby, cvičenie jogy alebo čokoľvek o čom viete, že vás vždy spoľahlivo upokojí.
 5. Testosterón môže mať vplyv na vaše fúzy. Zlý rast vlasov a fúzov, alebo ich padanie, môže mať za následok nedostatok, ale aj nadbytok testorenu. Či podobným problémom trpíte, musí posúdiť lekár. Ten potom vie chýbajúce testosterón dodať, alebo naopak znížiť jeho hladinu.
 6. Transplantácia fúzov môže byť poslednou nádejou. Ak vám príroda skutočne ochlpenie na tvári nenadelila a po tejto mužnosti túžite, zostáva ešte zákrok plastického chirurga.

Zdroj obrázkov: FL

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník