Po finále L’Oréal Style & Colour Trophy, ktoré sa vrátilo po piatich rokoch, poznáme konečne víťaza. Absolútna víťazstvo si odniesla Anna Pavlicová.

Kadernícke zápolenie L’Oréal Style & Colour Trophy je prestížna kadernícka súťaž, ktorá po národných kolách v jednotlivých štátoch má aj svoje medzinárodné finále. Česko&Slovenské finále je za nami. Odborná porota zložená z ambasádorov L’Oréal Professionnel a z expertov z módnej branže vybrala z celkovo 18 finalistov víťazov jednotlivých kategóriách. Všetci prihlásení mali za úlohu vytvoriť komerčný účes, ktorý je bežne nositeľný a ktorý zodpovedá súčasným módnym trendom. Súčasne musel účes dokonale ladiť s modelkou, ktorú si kaderník vybral. Víťazkou L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 sa stala Anna Pavlicová zo Salónu Petra Měchurová. Cenu Anne odovzdala Martina Slezáková, generálna riaditeľka Divízie Profesionálnych Produktov pre ČR, SR a HU.

Kadernícke zápolenie L'Oréal Style & Colour Trophy je prestížna kadernícka súťaž, ktoré sa vrátila po piatich rokoch do České a Slovenské republiky.

Kadernícke zápolenie L’Oréal Style & Colour Trophy je prestížna kadernícka súťaž, ktoré sa vrátila po piatich rokoch do České a Slovenské republiky.

Anna Pavlicová získala aj ďalšie dve ceny – cenu za najlepší strih a cenu za najlepšiu farbu. Stala sa teda skutočne absolútnou víťazkou súťaže. Okrem zahraničnej stáže získala aj možnosť reprezentovať Českú a Slovenskú republiku na celosvetovom finále L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 v Lisabone.

Anna Pavlicová pôsobí v Salóne Petra Měchurová od roku 2013. Tvorí vlastné autorské práce a vďaka svojej kreativite sa pravidelne zúčastňuje popredných kaderníckych súťaží.

Anna Pavlicová pôsobí v Salóne Petra Měchurová od roku 2013. Tvorí vlastné autorské práce a vďaka svojej kreativite sa pravidelne zúčastňuje popredných kaderníckych súťaží.

 • Účes: Anna Pavlicová
 • Kadernícky salón: Salon Petra Měchurová
 • Styling: Lenka Pavlů
 • Make-up: Tomáš Hemr
 • Modelka: Eva Zedníčková
 • Foto: Nikola Šrajerová

Výsledky L’Oréal Style & Colour Trophy 2016

 • HLAVNÁ CENA – Dámsky komerčný účes L’Oréal Style & Colour Trophy 2016: Anna Pavlicová, Salon Petra Měchurová, Praha
 • Pánsky komerčný účes L’Oréal Style & Colour Trophy 2016: Zuzana Chromečková, Salon Petra Měchurová, Praha
 • Cena za najlepší strih L’Oréal Style & Colour Trophy 2016: Anna Pavlicová, Salon Petra Měchurová, Praha
 • Cena za najlepšiu farbu L’Oréal Style & Colour Trophy 2016: Anna Pavlicová, Salon Petra Měchurová, Praha
 • Cena verejnosti L’Oréal Style & Colour Trophy 2016: Ľubica Themel Armani salón krásy, Trenčín, Slovensko
 • Cena kaderníkov L’Oréal Style & Colour Trophy 2016: Jan Kořínek Hair Studio Honza Kořínek, Praha

Tohtoročnému ročníku kraľovala Anna Pavlicová a Salon Petra Měchurová

Päť nominácií, víťazstvo v štyroch kategóriách zo šiestich a dve víťazky. Tak vyzerá skóre Salónu Petry Měchurovej v tohtoročnej súťaži L’Oréal Style & Colour Trophy 2016.

Ako pracovala na svojich súťažných účesoch trojnásobná víťazka L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 Anna Pavlicová zo Salónu Petra Měchurová? „Klasicky sa v súťaži postupuje tak, že sa stanoví konkrétne koncept, teda konkrétne nápad na strih a farbu a až potom sa hľadá vhodná modelka. Ja som postupovala inak. Vybrala som si úžasnú modelku Evu, ktorá ma pre účes priamo inšpirovala a vytvorila som účes pre ňu priamo na mieru, „usmieva sa Anna. Dodáva, že pracovala s viac než s piatimi odtieňmi farieb, ale chcela, aby účes nakoniec vyzeral jednoducho a čisto. Strih navrhla tak, aby sa k tónom pridala dynamika a vzdušnosť. „Počas fotenia a príprav sme sa veľa schádzali ako team, aby sme sa dohovorili na všetkých detailoch. Fotenie prebiehalo dobre a všetci sme si to užili, celému tímu moc ďakujem,“ hovorí nakoniec Anna Pavlicová.

Jednotlivé modely finále kaderníckej súťaže L'Oréal Style & Colour Trophy 2016

Jednotlivé modely finále kaderníckej súťaže L’Oréal Style & Colour Trophy 2016

V pánskych účesoch zvíťazila Zuzana Chromečková, ktorá nám oznámila, že jej inšpiráciou sú hlavne Fashion Week a móda v zahraničí. Pre Color Trophy chcela vytvoriť look vymykajúci sa pretrvávajúcim trendov. „Vychádzala som z pánskej klasiky, kedy sú vlasy po stranách vystrihané až ku kútom, vrch je zachovaný dlhý a je načesaný dozadu. Tento štýl som posunula o nevšedný strih s dominantnou ofinou so zubami. Všetko je v matnom looku s textúrou.“

Dodáva, že pre ňu bol veľkou inšpiráciou model Jan, ktorý má veľmi špecifický výraz v tvári, z čoho mala najprv obavy, ale dala na radu Petry Měchurovej a je rada, že si Jána nakoniec vybrala.

„Celú spolupráci sme si užili ako tím, pracovala som s vynikajúcimi profesionálmi. Všeobecne akákoľvek kreatívna tvorba je pre mňa skôr zábavou a koníčkom. Snažím sa pracovať tak, aby to na mojej práci bolo vidieť.“ Dodáva Zuzana.

V pánskych účesoch zvíťazila Zuzana Chromečková, ktorá nám oznámila, že jej inšpiráciou sú hlavne fashion weeky a móda v zahraničí.

V pánskych účesoch zvíťazila Zuzana Chromečková, ktorá nám oznámila, že jej inšpiráciou sú hlavne fashion weeky a móda v zahraničí.

 • Účes: Zuzana Chromečková
 • Kadernícky salón: Salon Petra Měchurová
 • Styling: Lenka Pavlů
 • Make-up: Tomáš Hemr
 • Model: Jan Plachý
 • Foto: Nikola Šrajerová

Galavečer bol plný emócií, dojmov a predchádzalo mu veľa príprav. Na pódiu prebehlo niekoľko impozantných vlasových show, ktoré zožali veľký úspech. Všetci boli nadšení a panovala príjemná sviatočná atmosféra.

Zmysel súťaže chvália aj Anna Pavlicová: „Som rada, že je tu po 5tich rokoch pauzy súťaž späť, pretože koncept na ktorom je postavená je skvelý. Zhotoviť umeleckú fotku a potom dokázať pred porotou, že je účes reálny tak ako na fotke, je veľká výzva ale aj zábava a skúsenosť. Som veľmi rada a cením si toho, že sa naša práca páčila! Tiež zdravím a ďakujem celému tímu Salónu Petra Měchurová. Ďakujem moc za Vašu podporu.“

Cena verejnosti L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 putuje na Slovensko

Ľubica Themel z Armani salón krásy v Trenčíne na Slovensku zastúpila svojím víťazstvom v jednej z kategórií slovenských kaderníkov. Trenčiansky salón krásy patrí medzi Salóny Expert L’Oréal a poskytuje okrem klasických kaderníckych služieb aj veľmi profesionálne služby v oblasti svadobných a spoločenských účesov, predlžovanie vlasov, nechýbajú regeneračné obrady a masáže Kérastase, regenerácia vlasov pomocou nanotechnológie Nanomax a mnoho ďalších. Ľubica Themel je nositeľkou niekoľkých kaderníckych ocenení a víťazstvo v kategórii L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 je ďalšou zaujímavou trofejou.

Ľubica Themel z Armani salón krásy v Trenčíne na Slovensku zastúpila svojím víťazstvom v jednej z kategórií slovenských kaderníkov.

Ľubica Themel z Armani salón krásy v Trenčíne na Slovensku zastúpila svojím víťazstvom v jednej z kategórií slovenských kaderníkov.

Kaderníci ocenili Honzu Kořínka

Víťazstvo v kategórii Cena kaderníkov L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 získal Ján Kořínek, majiteľ Hair Studio Honza Kořínek v Prahe. Honza je kaderníkom celebrít a českých televíznych hviezd. Stojí za reláciou Premeneno (predtým New Look) a ako jeden z mála českých kaderníkov so železnou pravidelnosťou robí sezónne kolekcie účesov a každoročne aj svadobné kolekcie účesov. Salon Hair Studio Honza Kořínek tento rok oslávil 3 roky od svojho vzniku a spolu s ním tento rok oslavoval narodení s magickou trojkou aj Honza – v máji mu bolo 33.

Víťazstvo v kategórii Cena kaderníkov L'Oréal Style & Colour Trophy 2016 získal Ján Kořínek, majiteľ Hair Studio Honza Kořínek v Prahe.

Víťazstvo v kategórii Cena kaderníkov L’Oréal Style & Colour Trophy 2016 získal Ján Kořínek, majiteľ Hair Studio Honza Kořínek v Prahe.

Zdroj obrázkov: L’Oréal Professionnel, Blue Gekko