Blanka Matragi nechala šaty rozkvitnúť ako orchidey!

Blanka Matragi a jej móda fascinuje ženy skrz generácie. Tentoraz návrhárka predstavuje RTW kolekciu inšpirovanú modernou kráľovnou kvetín – orchideou.

Módna návrhárka Blanka Matragi nikdy neurobí módnu kolekciu, ktorá by nemala svoje nosnú tému. V Ready-to-Wear kolekciách sme už videli jej hru s nesmrteľným módnym vzorom – kohúťou stopou, kolekcia Kubis odkazovala na slávny kubizmus, iná ťažila z úchvatných efektov pop-artu. Tentoraz prišli na rad obľúbené kvety – orchideye. A podľa nich dostala názov i samotná RTW kolekcia 2015 Orchidea. Kvetinová móda tento rok opäť nakukuje do našich šatníkov a kúsky od Blanky Matragi by boli skutočnou čerešnička na torte do našej „rozkvitnutej“ skrine.

Blanka Matragi a jej RTW móda 2015 v kolekcii Orchidea.
Blanka Matragi a jej RTW móda 2015 v kolekcii Orchidea.

Nová módna kolekcia Blanky Matragi, ktorú si môžete kúpiť v jej butiku v Prahe U Prašnej brány 2, ale tiež v e-shope, sa odvíja od troch výrazných grafických podkladov. Každý z nich je vlastne digitálnou reprodukciou malieb návrhárky Blanky Matragi. Jednotlivé línie nesú iný farebný základ a tiež sa inšpirovali v rôznych historických obdobiach aj krajinách. Kým úchvatná a pestrá žlto-fuchsiová časť kolekcie vychádza z inšpirácie Ďalekým východom a Japonskom, modrozelená v sebe zrkadlí krásu secesie. Nejdecentnejšia, aj keď rozhodne nie nenápadnú línií, je časť kolekcie v čierno-horčičnej farebnosti K žlto-čiernemu kontrastu sa pridávajú tiež štipky červenej a vzniká nádherný ženský formát elegantnej módy.

Blanka Matragi a jej RTW móda 2015 v kolekcii Orchidea.
Blanka Matragi a jej RTW móda 2015 v kolekcii Orchidea.

Štylistky zo salónu Petra Měchurová na prehliadke Blanky Matragi

O účesy modeliek k novej kolekcii Blanky Matragi sa postarali štylistky zo salónu Petra Měchurová. Úlohy sa zhostili Viera Banášová a Jana Vrátna.

[caption id="attachment_43397" align="alignnone" width="1200"]O účesy modeliek k novej kolekcii Blanky Matragi sa postarali štylistky zo salónu Petra Měchurová. Úlohy sa zhostili Viera Banášová a Jana Vrátna. O účesy modeliek k novej kolekcii Blanky Matragi sa postarali štylistky zo salónu Petra Měchurová. Úlohy sa zhostili Viera Banášová a Jana Vrátna.[/caption]

FOTOGALÉRIA: Blanka Matragi – RTW S/S 2015, módna kolekcia Orchidey

Blanka Matragi – Orchidea: móda na večer aj pre voľný čas

Ready-to-Wear kolekcia Orchidea Blanky Matragi v sebe obsahuje kompletný šatník – od módy reprezentatívnej v podobe spoločenských šiat, cez malé čierne – aj keď oživené decentným vzorom a pridanými farbami – až po voľnočasovú módu, kde nechýbajú topy, tuniky alebo legíny. Smelo tu nájdete kancelársku business eleganciu okorenenú ženským sexappealom, ale aj šaty na ples, ktoré svoju nádherou a unikátnosťou obstoja aj ako unikátne farebné svadobné šaty.

♥ Tip: Ak máte o kolekciu záujem, v období do 19. 7. 2015 môžete v butiku Blanka Matragi využiť tiež individuálne poradenstvo samotnej dizajnérky.
Kolekciu Blanka Matragi – Orchidea kúpite priamo v pražskom butiku alebo v e-shope návrhárky.
Kolekciu Blanka Matragi – Orchidea kúpite priamo v pražskom butiku alebo v e-shope návrhárky.

Zdroj obrázkov: Blanka Matragi

Zdroj informacií: Blanka Matragi – web, Petra Měchurová – Facebook