Nové blond vlasy 2016 opäť nemajú iba jeden odtieň alebo jeden strih. Blond účesy, najmä tie pre krátke vlasy, hýria mnohými odtieňmi farieb a strihov.

Ako na blond vlasy 2016? Času na premýšľanie nie je veľa! Čo nevidieť skončí sezóna blond 2015 a pre nás blondínky sa otvoria ďalšie módne obzory. Jahodová blond aj blond farba na vlasy ako ružové vlasy (pink účesy) – nič z toho nebude chýbať! Blond vlasy v roku 2016 často nahradí strieborná až šedivá farba vlasov, ale o tej teraz nechcem hovoriť a k vlasom v týchto odtieňoch sa ešte mnohokrát vrátime. Blond v roku 2016 bude tiež nežne pastelový, alebo zostane u ľadovej krásy platina blond odtieni.

Blond vlasy 2016 – tipy na blond účesy podľa Jean Marc Maniatis.

Blond vlasy 2016 – tipy na blond účesy podľa Jean Marc Maniatis.

Každá blondína má dnes navyše šancu vďaka novinkám na trhu ešte viac chrániť svoje vlasy pri odfarbovaniu na blond pomocou špeciálnej kozmetiky. Jeden z takýchto produktov predstavil aj Schwarzkopf Professional a o tejto novinke nazývané Fibreplex sme sa rozprávali priamo s jeho ambasádorkou, Katarínou Muratovou. Určite si rozhovor o Fibreplexu a jeho použitiu prečítajte! Je užitočný nielen pre tých z vás, ktoré ste blond alebo sa k blond farbe vlasov aspoň svojim prirodzeným odtieň približujete, ale aj pre každú brunetku, ktorá sa na blond farbí, alebo sa odfarbiť chystá. Späť ale k tipom pre blond vlasy 2016. Siahla som po veľmi vydarenej kolekcii svetovo presláveného kaderníckeho salónu Jean Marc Maniatis. Za skvelými blond účesmi pre jeseň/zima 2015/2016 stojí kaderníci André Delahaigue a Alexandre Protti (asistent). Krásne farby pripravila koloristka Pamela Frangopoulos. Tu je blond inšpirácia 2016!

Blond vlasy 2016 – účes je z kolekcie Jean Marc Maniatis.

Blond vlasy 2016 – účes je z kolekcie Jean Marc Maniatis.

Krátke blond vlasy 2016

Najmä krátke blond účesy 2016 sú ako stvorené pre hru s farbou. Tej bude podľa Jean Marc Maniatis vládnuť soft ružová, jahodová blond a platina. Tieto nádherné teplé pastely aj ľadovo biela dokonale ladia s výraznými módnymi doplnkami. Tými môžu byť napríklad čierne plastové okuliare, ale aj masívna čierna bižutérie. Aj keď náušniciam by som sa radšej vyhla úplne. Krátke účesy v blond farbe by mali pôsobiť ako šarmantný unisex, kde ženskosť nevzniká v premiere šperkov, ale v minimalistickom oblečení s dôrazom na sex-appel v detaile. Vo stylingu krátke blond vlasy 2016 stavajú na decentný rozcuch a rozpoznateľné pramene.

K unisex krátkym blond vlasom 2016 doplňte výrazné čierne doplnky. (Účesy sú z kolekcie Jean Marc Maniatis.)

K unisex krátkym blond vlasom 2016 doplňte výrazné čierne doplnky. (Účesy sú z kolekcie Jean Marc Maniatis.)

Dlhé blond vlasy 2016

Pestrejšie blond odtiene vlasov zostali hlavne u kratších strihov a tie dlhšie stavajú na farbu ajuvédského zázraku – Ghí. To nie je neznáme ani pre starú českú kuchyňu. Je to vlastne prepustené maslo. Toto v podstate prečistené maslo je vlastne máselným tukom získaným odparením zvyškovej vody a oddelením mliečnej bielkoviny. Ghí má v porovnaní s maslom oveľa dlhšiu trvanlivosť, to by ale pre jeho zaradenie medzi zázraky ajuvédy nestačilo. Pre tú je dôležitý jeho obsah antioxidantov, minerálov a vitamínov. A práve v farbe ghí budú veľmi módne aj dlhé blond vlasy 2016. Odtiene blond tak budú jemné, veľmi prirodzené a prírodné.

Dlhé blond vlasy 2016 nehýria farbami, ale stavajú na príjemnú ajuvédskou farbu ghí. (Účesy sú z kolekcie Jean Marc Maniatis.)

Dlhé blond vlasy 2016 nehýria farbami, ale stavajú na príjemnú ajuvédskou farbu ghí. (Účesy sú z kolekcie Jean Marc Maniatis.)

Dlhovlasá blondínka by mala staviť na zostrihané dlhé vlasy s dôrazom na priznanie prameňov, k čomu si možno dopomôcť jemnou aplikáciou stylingu pre mokrý efekt alebo silnejšími penovými tužidlami. Dlhé blond vlasy 2016 milujú však aj glamour či plážové vlny. Dlhé blond účesy budeme v roku 2016 vidieť tiež ev vrkočoch – pletených aj v klasických vrkočoch. Miesto sponiek a doplnkov do vlasov skúste radšej vlasy zopnúť a zdobiť svojimi vlastnými vlasmi.

FOTOGALÉRIA: Blond vlasy 2016

O kolekcii účesov

  • Kadernícky salón: Jean Marc Maniatis
  • Kolekcia: jeseň 2015 / zima 2016
  • Vlasy: André Delahaigue, za asistencie Alexandre Protti
  • Farba: Pamela Frangopoulos
  • Make-up: Aline Schmitt
  • Styling: Sylvie Portugal
  • Foto: Laurent Darmon

Zdroj obrázkov: Jean Marc Maniatis

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník