Cena zlata 2020: Zlato prekonáva svoje novodobé rekordy

Do zlata sa investuje masívne, do toho investičného v podobe investičných zliatkov a mincí, ale aj prostredníctvom fondov. Avšak práve fyzicky vlastnené investičné zlato je tým, čo odoláva aj finančnému stresu v tak vypätých dobách, ako je epidémia koronavírusu. A cena zlata 2020 dosahuje rekordy.

Zlato je najdrahšie v modernej histórii. Pár dní naspäť, 27. 7 2020, pokorila cena zlata cenový rekord. Kilogram zlata sa predával za takmer 1945 amerických dolárov za jednu trójsku uncu. Tým prekonalo rekord z roku 2011. Odborníci nepredpokladajú, že by sa situácia v blízkej dobe otočila. Doba je neistá z hľadiska pokračovania epidémie, predpokladá sa tiež jej druhá vlna. Snáď všetky ekonomiky sveta čakajú pokles. Medzinárodný menový fond odhaduje tohtoročný svetový pokles ekonomiky o 4,9 %, a to so sprievodnou vysokou nezamestnanosťou.

Cena zlata 2020 je v rekordnej výške.

Cena zlata 2020 je v rekordnej výške.

Aktuálna cena zlata 2020

Zaujíma vás aktuálna cena zlata 2020? Sledujte ju na stránkach tradičného českého dodávateľa investičného zlata: www.zlate-mince.cz.

Svet nie je aký býval, a tak sa vraciame k investičnej istote – k zlatu

Doslova zlatá horúčka zachvátila aj našich susedov, Čechov. V Českej republike totiž naviac nákupu zlata nahráva silná koruna, ktorej pokles sa predpokladá, verejne sa „skloňuje“, a tak nikto s nákupom zlata radšej nevyčkáva. I len malý pokles o 1 Kč by obratom zdražil cenu 1 kilogramu zlata o 2000 €. Naviac hodnota zlata stúpa, takže je zbytočné čakať, než bude ešte drahšie. Z ďalších drahých kovov sa vedľa zlata dobre zhodnocuje aj striebro.

Cena zlata rastie dlhodobo. Aktuálne je na dvojnásobnej hodnote než bola pred desiatimi rokmi. Zatiaľ čo ste v roku 2010 (k 27. 7. 2010) nakúpili kilogram investičného zlata za 29 635 €, presne o desať rokov neskôr, v deň „zlatého maxima“, to bolo za 54 964 €, u niektorých obchodníkov dokonca za 55 964 €, teda o 1000 € viac.

Ako správne investovať do zlata?

Odborníci odporúčajú nakupovať výhradne investičné zlato. To má len dve podoby – sú to investičné zlaté zliatky, čiže zlaté tehly, a investičné zlaté mince. Nejde teda o zlaté numizmatické mince, o zlaté šperky, o surové zlato ani o akcie firiem ťažiacich zlato. Okrem toho je dôležité vyberať uznávané a prestížne značky investičného zlata. U zliatkov to sú napríklad švajčiarske zliatky Argor Heraueus, PAMP či Valcambi. Z investičných mincí sú uznávané zlaté investičné mince Wiener Philharmoniker, austrálske „klokany“ či tie s kanadským národným listom.

Investičné zlato na Slovensku

Investičné zlato predáva Pražská mincovna i u nás. Obchod nájdete na Dunajskej ulici č. 68. Predajňa vám poradí s nákupom a odporučí vám uznávané švajčiarske zliatky, ale aj kvalitné investičné zlaté mince. 

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník