Červené vlasy

Červené vlasy – hneď po blond vlasoch sú červené odtiene vlasov najobľúbenejším odtieňom. Aký odtieň červenej a aký účes zvoliť? Inšpirujte sa v galérii.

Červená má obrovské množstvo odtieňov a červené vlasy tak môžu mať mnoho podôb. Na vlasy ju aplikujeme ako medenú, jahodovú, malinovú, višňovú aj v podobe mnohých ďalších veľmi špecifických odtieňov červenej. Je skvelým oživením pre brunetky aj blondínky a je dosť často prvou voľbou, keď sa rozhodneme zmeniť našu nevýraznú farbu vlasov, alebo ak chceme boj s prvými šedinami spojiť so zatraktívnením svojho vzhľadu. Skôr používané jednoliate farebné červené plochy pôsobili na vlasoch dosť umelo a neprirodzene. Dnes sa červené účesy spájajú s rôznymi farbiacimi technikami alebo so službami spojenými s dodávaním lesku a tak sú červené účesy o to atraktívnejšie. Poďte si teraz vybrať účes pre červené vlasy, ktorý sa vám bude páčiť. Krátke červené účesy, polodlhé účesy pre červené vlasy, aj červené účesy pre dlhé vlasy striedajú bežné každodenné účesy s účesmi pre slávnostné príležitosti aj veľmi špecifické červené účesy na ples.

FOTOGALÉRIA: Červené vlasy

Účesy pre červené vlasy – na čo nezabudnúť, keď sa rozhodnete pre červený účes!

  1. Červené vlasy vyzerajú nádherne. Nezabúdajte ale, že dokonale musíte vyzerať ako celok. Takže vždy je dôležité dobre premyslieť, či sa vám bude vami vybraná farba a odtieň červených vlasov hodiť k šatníku, ktorý nosíte, alebo či sa môžete pustiť do jeho transformácie.
  2. Červené vlasy sú náročné na obnovu farby a odrastov. Počítajte s pravidelným dobarvováním.
  3. Stavte na moderné farbiace techniky, ako je ombré, balejáž a iné, ktoré červené vlasy ešte viac rozjasnia a hlavne opticky protvarujú a dodajú vlasom optický objem.
  4. Používajte špeciálnu kozmetiku. Vlasová kozmetika pre farbené vlasy udrží vaše červené vlasy dlhšie v kondícii.
  5. Môžete používať aj špeciálnu vlasovú kozmetiku pre červené vlasy. Tá ešte viac zintenzívni váš odtieň.
  6. Do úvahy prichádza aj farbenie pomocou prírodnej farby Henna. Pozor ale na alergiu, ktorá u Henny nebýva zas tak zriedkavá.
  7. Ak nechcete použiť hneď permanentný červený odtieň farby na vlasy, môžete skúsiť červený preliv, ktorý vydrží okolo dvadsiatich umývaní. Pokiaľ ale bolo nutné použiť na vlasy čiastočné zosvetlenie, aby červený odtieň vynikol, počítajte s tým, že sa vám farba vlasov po vymytí červeného odtieňa aj tak do normálu nevráti.
  8. Červené vlasy môžu byť pre vás radikálnou zmenou, ale tiež môžete zvoliť len mierne tónovanie smerom k červeným odtieňom. Brunetky sa môžu len jemne zvýrazniť hnedo-červeným odtieňom, blondínky zvoliť napríklad jahodovú blond farbu, ktorá má mierne červenkastý nádych.
  9. Ak neviete si vybrať, alebo sa vám páči viac červených odtieňov, začnite na prvýkrát tým svetlejšiou a až pri ďalšom farbený stavte na tmavšiu.
  10. Nádherne sa dá červená použiť aj len ako prefarbovanie tmavých vlasov v jednotlivých prameňoch.

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný