Petra Měchurová predstavila svoje impresionistické účesy s názvom Claude Monet. Inšpiráciu našla v otcovi impresionizmu a v jeho „fascináciach“.

Milujem impresionizmus aj obrazy snáď najznámejšieho predstaviteľa tohto maliarskeho smeru, ktorým je francúzsky maliar Claude Monet. Jeho dielo je milované – a nielen to. Aj po mnohých rokoch od jeho smrti je neustále zdrojom inšpirácie. A to aj tam, kde by sme ju možno ani nečakali – v kolekcii účesov. Svoju fascináciu dielom Claude Moneta aj krajinou, ktorá Moneta ako maliara inšpirovala, premenila do svojej kolekcie účesov česká kaderníčka Petra Měchurová. Kolekcia s inšpiratívnymi účesmi 2016 si prepožičala priamo meno maliara.

Petra Měchurová predstavila svoje impresionistické účesmi s názvom Claude Monet. Inšpiráciu našla v otcovi impresionizmu a v jeho "fascináciach".

Petra Měchurová predstavila svoje impresionistické účesmi s názvom Claude Monet. Inšpiráciu našla v otcovi impresionizmu a v jeho „fascináciach“.

Claude Monet by Petra Měchurová

Kde hľadala Petra Měchurová svoju inšpiráciu pre novú účesové kolekciu? Spomienky pochádzajúce z francúzskeho pobrežia, kde sa každé ráno vychádzajúce slnko odráža na belasej hladine mora. Práve ony sa stali základnou inšpiráciou Petry Měchurovej pri tvorbe jej najnovšej kolekcie účesov Claude Monet. Zachytené zmyslové zážitky premietla Petra do účesov, z ktorých získate dojmy rovnaké, ako z Monetovho veľkého diela.

Petra Měchurová - kolekcia Claude Monet 2016

Petra Měchurová – kolekcia Claude Monet 2016

Petra Měchurová - kolekcia Claude Monet 2016

Petra Měchurová – kolekcia Claude Monet 2016

Až krehko pôsobiaca kolekcia Claude Monet by Petra Měchurová je však naopak plná sily a hĺbky. Celú kompozíciu podnecuje jemný vánok dodávajúci vlasom pohyb, ich prirodzenú ľahkosť a vzdušnosť. Ženské vlasy sú zachytené vo svojej prirodzenej jemnosti a roztopašnosti, tak ako je rada nosí každá žena.

Petra Měchurová - kolekcia Claude Monet 2016

Petra Měchurová – kolekcia Claude Monet 2016

Petra Měchurová - kolekcia Claude Monet 2016

Petra Měchurová – kolekcia Claude Monet 2016

Maliar Claude Monet

Claude Monet je francúzskym maliarom 19. storočia. Narodil sa v roku 1840 v Paríži. Je považovaný za otca Impresionizmu. Celé maliarske hnutie dostalo meno podľa slávneho obrazu Impresie – východ slnka, ktorý sa mal pôvodne volať More. Na obrazu sa Monet snažil zaznamenať svoje zmyslové zážitky, vysloviť dojem (impresie) aj náladu. Práve toho sa chytil jeden známy kritik a prvýkrát tak vzniklo označenie aj pre ďalších maliarov, ktorý začali formu vyjadrenia Claude Moneta nasledovať.

Claude Monet a jeho obraz Impresie, východ slnka

Claude Monet a jeho obraz Impresie, východ slnka

Medzi najslávnejšie obrazy, ktoré Claude Monet vytvoril, patrí predovšetkým Dáma so slnečníkom, Raňajky v tráve, cyklus obrazov Kôpky sena, Obrazy z Londýna, Železnicná stanica Saint Lazare, Katedrála Rouene alebo Lekná. Posledný obraz vznikol, rovnako tak ako mnoho ďalších, v slávnej malířově záhrade v Giverny. Záhradu si sám upravil maliar a pripomína skôr park, než klasickú záhradu. Pre Moneta sa stala veľkou inšpiráciou. Záhrada existuje dodnes a patrí medzi obľúbené turistické atrakcie.

Česká kaderníčka a majiteľka rovnomenného salónu Petra Měchurová

Česká kaderníčka a majiteľka rovnomenného salónu Petra Měchurová

O kolekcii účesov: Petra Měchurová – Claude Monet
  • Vlasy: Petra Měchurová
  • Salón: Salon Petra Měchurová
  • Foto: Patricia Estanguet
  • Styling: Olo Křížová
  • Make-up: Hristina Georgievski 

Zdroj obrázkov: Petra Měchurová

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník