Contouring je skvelá metóda melírovania vlasov, ktorá vie potlačiť nedostatky našej tváre a naopak vypichnúť naše vydarené rysy. Ako na neho?

Hra svetla a tieňa pomocou metódy contouring je a nie je novinka. Až doteraz bol totiž contouring známy predovšetkým profesionálnym vizážistom, ktorých metódy vizuálneho tvarovania tváre pomocou make-upu a už spomínanej hry svetla a tieňa kopírovalo mnoho žien po celom svete. Tým, kto však contouring preslávil nebol žiadny vizážista, ale hviezda Kim Kardashian. Práve ona líčenie s využitím contouringu spopularizovala natoľko, že návody na neho začali plniť stránky časopisov a návody „ako na contouring“ sme hltali jedna vedľa druhej. Teraz ale s metódou, ako využiť contouring pri farbení vlasov prišiel L’Oréal Professionnel a krásne teraz už nemusíme byť len vďaka správne vykonanému make-upu, ale tiež vďaka contouringu ako metóde melírovania vlasov. Contouring vo vlasoch vás nadchne!

Contouring vo vlasoch je vlastne metóda melírovania, ktorá akoby pomocou make-upu skrášľovala nášu tvár modelovaním vlasov pomocou svetla a tieňa

Contouring vo vlasoch je vlastne metóda melírovania, ktorá akoby pomocou make-upu skrášľovala nášu tvár modelovaním vlasov pomocou svetla a tieňa

Co dokáže contouring?

Contouring vo vlasoch je o práci so svetlejšími a tmavšími odtieňmi vlasov. Vďaka tejto hre svetla a tieňa dokáže špeciálne farbenie a melírovanie na princípe conturingu zjemit alebo zvýrazniť niektoré črty našej tváre. Zvýrazní sa tie, ktoré nám pristanú, potlačí tie, ktoré chceme schovať. Contouring je metóda melírovania, ktorá nás vie urobiť krajšími.

Contouring ale nestráca svoju silu a užitočnosť ani pri make-upe a tak aj naďalej platí, že tvár možno vytvarovať pomocou svetlých a tmavých odtieňov make-upu tak, aby sme sa svojou tvárou priblížili ideálu krásy.

Vlasový contouring vyrazil na cestu z červeného koberca do ulíc!

Hviezdami vlasového contoutringu sú krásky, ako Scarlett Johansson alebo Drew Barrymore. Práve ony medzi prvými započali rýchly nástup tohto trendu aj medzi normálnymi smrteľníkmi a contouring účesy tak smelo vyrazili skrášľovať naše ulice. „Vlasový contouring dokáže upraviť tvar tváre a zdravo ho prežiariť aj bez použitia make-upu,“ vysvetľuje obľubu tohto trendu Michal Zelenka, ambasádor L’Oréal Professionnel. V čase, keď sa make-up stáva skôr nenápadným až neviditeľným je contouring vlasov novou cestou na skrášlenie a prirodzenému vzhľadu. „Pre prirodzený výsledok musí profesionálne vytvorená farba perfektne splynúť s vašimi vlasmi a tónom pleti,“ potvrdzuje Michal Zelenka.

Contouring podľa tvaru tváre

Contouring pre pretiahnutý tvar tváre

Máte tváre v tvare obdĺžnika, ktorému chýbajú mäkké zaoblené línie? V tomto prípade váš vzhľad vylepší pravidlo: tmavá hore, svetlá dole.

Kaderník Michal Zelenka radí: „Skrátenie a zmenšenie tváre dosiahneme tak, že na vrchnú časť hlavy až po línii obočia aplikujeme tmavšiu farbu. Dolnú časť tváre zjemníme svetlejším odtieňom, ktorý minimalizuje líniu čeľuste. Tvár je tak zdanlivo kratšia a pleť rozjasnená.“

Contouring vlasov pre pretiahnutú tvár.

Contouring vlasov pre pretiahnutú tvár.

Contouring pre hranatý tvar tváre

Pre štvorcový tvár je charakteristická štvorcová brada, silný krk a výrazná čeľusť.

Kaderník Michal Zelenka radí: „Výraznou čeľusť sme potlačili a zjemnili vďaka efektu tieňov v koncoch vlasov. Tmavšie tóny sa tiahnu cez spánky a krk, čo zjemňuje bradu a zužuje krk. Na vrch hlavy a na konce vlasov sme aplikovali svetlejšie kakaové odtiene, ktoré krásne zjemnili rysy tváre.“

Contouring vlasov pre hranatú tvár

Contouring vlasov pre hranatú tvár

Contouring pre trojuholníkový tvar tváre

Máte výraznú špicatú bradu? Aby váš tvár pôsobil zaoblenejšie, nechajte vlasy dlhšie a presvetlite ich hlavne v dĺžkach. Nenápadné vrstvenie potom ostrú bradu zakryje a celú tvár sa zjemní.

Kaderník Michal Zelenka radí: „Bradu do tvaru V opticky potlačíme tak, že farbou podtrhneme kontúry tváre. Tvár bude vďaka tomu pôsobiť oválnejším dojmom. Oblasť okolo tváre rozjasníme pomocou svetlých pruhov, ktoré rozšíria jeho uhly.“

Contouring vlasov pre trojuholníkovú tvár

Contouring vlasov pre trojuholníkovú tvár

Zdroj obrázkov: FL, L’Oréal

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník