David Bowie bol a zostane jednou z najviditeľnejších módnych ikon 20. storočia. Do histórie sa totiž nepodpísal len ako geniálny hudobník, ale aj trendotvorca.

Hudba a móda prichádzajú o žijúcu legendu! Hudobná a módna ikona David Bowie umrel vo veku svojich 69 rokov. Hoci nebol kaderník, je jeho smrť porovnateľná s takými stratami v kaderníckom svete, akým bol nedávny skon kaderníckeho mága Vidal Sasoon. Bowie je v očiach svojich fanúšikov natoľko spätý s účesmi a tvorbou účesových trendov, že vlani k jeho 68 narodeninám vytvorila ilustrátorka Helen Green animáciu, ktorá zmapovala 50 rokov účesov Davida Bowie. Helen zachytila speváka a jeho účesy od roku 1964 až do roku 2014 na 29 kresbách pripomínajúcich niektorý z jeho kultových účesov a svoje dielko venovala Bowiemu k narodeninám. Samotná kompilácia obrázkov do animovaného GIFu vznikla ako inšpirácia v roku 2014 vydanou kompiláciou Davida Bowie s názvom Nothing Has Changed.

Pocta Helen Green účesom a štýlu Davida Bowie

Pocta Helen Green účesom a štýlu Davida Bowie

Helen Green zachytila nezabudnuteľné momenty súvisiace s účesmi, ktorými David Bowie tak rád provokoval, ale aj s jeho výstredným make-upom. Medzi účesmi a štýlmi nechýba jeho nezabudnuteľný androgýnny look z roku 1972, alebo jeho preslávené blond vlasy z roku 1993.

Helen Green: 50 rokov účesov David Bowie

Helen Green: 50 rokov účesov David Bowie

GALÉRIA: Helen Green: 50 rokov účesov David Bowie

RIP David Bowie (+2016)

David Bowie podľahol vo veku 69. rokov rakovine. S tou bojoval statočne 18. mesiacov. Ešte pred svojím odchodom, v deň svojich 69. narodenín, 8. januára 2016, vydal svoj posledný album s názvom Blackstar.

Svoju kariéru zahájil Bowie v roku 1969, kedy vydal svoj prvý album Space Oddity. Raketovú kariéru však odštartovalo až jeho album v roku 1972. Okrem hudby bol David Bowie tiež hviezdou filmového plátna a účinkoval vo viac než 30 filmoch. Zahral si Piláta Pontského, Andy Warhola, upíra a v jeho repertoári nechýba ani roly v sci-fi. Odmietol ale hrať v bondovke.

Účesy David Bowie

Účesy David Bowie

Zdroj obrázkov: Helen Green, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník