Drdol

Formálny aj neformálny – taký môže byť drdol. Pozrite sa na vyčesané účesy a drdoly v našej veľkej fotogalérii účesov. Postupne ju dopĺňame o ďalšie.

Účes ako drdol je veľmi zaujímavý fenomén. Máme ho síce viac zaužívaný ako slávnostný drdol, teda ako účes na ples alebo ako účes pre inú slávnostnú príležitosť, ale potom si ho pokojne vyčešeme, keď ideme v lete k vode, na dovolenku, alebo napríklad len keď už sa veľa veľa nudíme a túžime si nejako vyhrať s vlasmi. Univerzálnosť drdolu ako účesu na nás kladie požiadavku chápať, pre akú príležitosť sa ten ktorý drdol hodí hodí a pre akú nie. Naša veľká galéria účesov vám predstaví drdoly pre každú príležitosť. Od tých najslávnostnejších a najhonosnejších – čiže drdoly na ples alebo svadobné drdoly, až po drdoly formálne vhodné napríklad k business outfitom do zamestnania. Nechýbajú ale ani rozverné drdoly ako jednoduché účesy pre každodennú príležitosť, drdoly pre šport a plážové drdoly. Galériu budeme postupne dopĺňať o ďalšie drdoly a vyčesané up-do účesy, takže verím, že sa k našej galérii s drdolmi budete pravidelne vracať a inšpirovať sa nimi.

FOTOGALÉRIA: Drdoly a vyčesané up-do účesy

Drdol – 10 tipov pre drdoly, up-do účesy a vyčesané vlasy

  1. Zapamätajte si, že drdol je účes, ktorý podľa svojich variácií, použitia vlasových doplnkov a stylingu, môžete nosiť na rôzne príležitosti. Je potrebné ale poznať, kam sa ktorý drdol hodí.
  2. Svadobný drdol býva častým svadobným účesom. Skvele sa kombinuje so závojom aj s inými vlasovými svadobnými doplnkami. Tie sú pre svadobný účes takmer jasnou nutnosťou, keďže svadobná dekorácia vlasov má svoje špecifiká, ktorých je dobré sa držať.
  3. Drdol ako účes na ples potrebuje skôr uhladenejší, než naježenú formu. U plesových účesov môžete byť kreatívnejšia. Plesový drdol možno opäť ozdobiť rôznymi šperkami a vlasovými doplnkami, ale tiež ho urobiť bohatším pomocou rôznych výplní, príčeskov a pripevnených vrkôčikov. Keď máte vlasy jemné, riedke alebo nedostatočne dlhé, sú pre kvalitný a pekný účes na ples priamo nutnosťou.
  4. Drdol je možné nosiť aj ako formálny účes do práce. Dodá vám na serióznosti a dôstojnosti. Je tiež skvelým účesom na pracovný pohovor pre dlhovlásky. Preferujte hladké, dobre držiace drdoly. Žiadne nedbalé rozstrapatené a ani frivolno povolené pramene nie sú práve optimálne.
  5. Rozverný a rozstrapatený drdol sa hodí pre každodenné nosenie. Vlasy môžu okolo drdolu viať a aj jednotlivé pramene je možné z účesu povytiahnuť a napríklad rozvlniť či dozdobiť.
  6. Ak ste dlhovláska, naučte sa vypnúť jednoduchý drdol. Poslúži vám vo chvíli, keď zistíte, že vám vlasy prekážajú. Môže to byť rýchly účes, ktorý si v práci zopnete bez použitia zrkadla a môžete sa potom lepšie sústrediť na prácu bez rušivých kaderí. Je to drdol na šport, do bazéna a kamkoľvek, kde sa nečakane ukážu rozpustené vlasy ako prekážka.
  7. Drdol je kreatívny účes a tak k nemu aj pristupujte. Sledujte účesové trendy a skúšajte nové formy účesu. Kombinujte ho s čiastočne rozpustenými vlasmi alebo ho tvorte z rôznych vrkočov a vrkôčikov. Nezabudnite, že môžete používať tiež rôzne príčesky a výplne.
  8. Vyčesané up-do účesy sú praktické vo chvíli, keď už vaše vlasy nie sú stopercentné a nezostal vám čas na ich úpravu alebo umývanie. Drdol nedostatky schová a vôbec v ňom nikto nespozná kompromis.
  9. Dobrý drdol drží a vydrží, aj keď si v ňom napríklad ľahnete. Takto dokonca vytvoríte krásne rozverný účes s rozvrkočeným drdolom. Skúste to niekedy. Večer si vyčešte drdol, ľahnite si s ním spať a uvidíte, aký kúsok z neho bude ráno. Samozrejme je veľmi dôležité, aby drdol stále pevne držal a obstáli ste v ňom po celý ďalší deň.
  10. Pozor na strih! Ak ste zvyknutá nosiť drdol, upozornite na to svojho kaderníka, než sa pustia do úpravy vášho účesu. Inak to môže dopadnú tak, že svojho nového strihu nebudete schopná drdol vypnúť.

 

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný