Zavedené drdoly už toľko neletia čo skôr. Klasiku, akou je napríklad drdol francúzsky twist, nahradil tento rok drdol á la pletený mohawk. A nielen ten!

Vlasy a móda pre vlasy sa mení. Zmeny sa dotkli aj anatómie drdolov. Klasika sa síce nosí, ale rozhodne nie je horúcim módnym trendom. Aké drdoly sú teda v móde v roku 2016 a ktoré z nich môžete využiť napríklad ako účesy na ples?

Hitov je niekoľko a najviac im dominujú efekty sa zapletených vrkočov a vrkôčikov, ktoré sa potom vypnutím premieňajú na moderné drdoly. Hitom sú drdoly s textúrami aj tie, ktoré napodobňujú rôzne textilné techniky. Keď už si máme učesať klasické drdoly, tak tento rok vždy v hladkom prevedení. Messy roztrapatenému efektu sa u klasiky vyhnite. Pre väčší efekt môžete módne drdoly ozvláštniť dočasnými farbami. Najmä v tých pletených vznikajú neopakovateľne kúzelné farebné efekty.

Pozrite sa na horúce trendy pre drdoly 2016 anatómie drdolov sa úplne zmenila!

Pozrite sa na horúce trendy pre drdoly 2016 anatómie drdolov sa úplne zmenila!

Hitom číslo 1 medzi drdolmi je pletený mohawk!

Najmä ako spoločenské účesy alebo priamo účesy na ples sa tento rok presadili drdoly á la mohawk. Účesy nazývané mohawk (ale tiež mohycan či mohykán) vychádzajú z tradičných účesov, ktoré sú po stranách vyholené a uprostred im dominuje výrazné číro. Lenže tentoraz ide len o efektný fake. Pletený mohawk ako drdol vlasy len po stranách zopne a stiahne a prostriedkom hlavy sa namiesto číra tiahne efektný pletenec. Výčesy v štýle pleteného mohawku však môžu mať aj ďalšie variácie. Centrálny pletenec môže byť nadvihnutý, tvorený dvoma aj viac bloky, rôzne vysoko posadený … Možností je veľa a všetky tieto úžasné nápady kaderníkov na plesové účesy nájdete v galérii. Nezabudnite, že komu chýbajú na takto efektný účes vlasy, či už ide o dĺžku alebo o hustotu, môže si pomôcť clip-in vlasmi, ktorými si ľahko a rýchlo predĺži alebo zahustí tie svoje.

Mohawk môže byť tvorený masívnym pleteným vrkočom, drobnými vrkôčiky, ale aj inak zopnutými vlasmi – napríklad do vrkoča stiahnutého gumičkami na niekoľkých miestach. Inou možnosťou pre mohawk drdoly je ponechať uprostred bohatý výčes z vlasov a po stranách vlasy stiahnuť radom pri hlave pletených drobných vrkôčikov.

Drdoly ako pletený mohawk: Mohykánské inšpirácia sa hodí aj ako hypermoderné účesy na plesy.

Drdoly ako pletený mohawk: Mohykánské inšpirácia sa hodí aj ako hypermoderné účesy na plesy.

Polodrdoly – drdoly kombinujte s rozpustenými vlasmi alebo voľnými vrkôčiky

Drdoly bývali kedysi jasne definované. Povolené mohli byť iba vlasmi, ktoré robili z hladkého efektu rozpustilo strapatý. Nový drdol pre rok 2016 je veľakrát len polodrdol. Nehrá v účese hlavnú úlohu. Často je kombinovaný z rozpustenými vlasmi, alebo je súčasťou účesu celá zostava vrkočov a vrkôčikov, splývajúcich na ramenách pod vyčesanou drdolovou časťou účesu. Opäť ide o pomerne pracné účesy a tak budú hitom skôr ako plesové účesy a účesy do spoločnosti. Aj keď pravdou je, že v účese tohto typu sa dá pokojne pár dní spať a mal by vydržať bez poškvrny. Skúste to!

Polodrdoly kombinujú drdol a rozpustené partie či voľne posadené vrkoče. Vyzerajú skvele ako účesy na ples i luxusné denné účesy.

Polodrdoly kombinujú drdol a rozpustené partie či voľne posadené vrkoče. Vyzerajú skvele ako účesy na ples i luxusné denné účesy.

Vrkôčikové drdoly – móda sa zaplietla s vlasmi!

Z pletených vrkočov sa móda „switchla“ na vrkôčiky. A vrkôčiky dobyli aj drdoly. Z množstva drobných vrkôčikov sa tvoria vrkôčikové drdoly. Alebo vrkôčiky drdol minimálne decentne sprevádzajú – ak sa u takto viditeľného prvku v účese dá o nejakej tej decentnosti vôbec hovoriť. Pretože pletené vrkôčiky sú všetko, len nie nenápadné a decentné. A to sa potom prenáša aj na drdoly a drdolčeky. Ale jedno vám poviem – vyzerajú skutočne skvostne!

Vrkôčikové drdoly ponúkajú obrovské množstvo variácií pre spoločenské i denné účesy.

Vrkôčikové drdoly ponúkajú obrovské množstvo variácií pre spoločenské i denné účesy.

Dirndl ako drdol zostal, len sa málinko zmenil

Dirnl je tradičný bavorský kroj a taky sa tak nazýva účes v podobe drdolu z pleteného vrkoča omotaného okolo hlavy. Nosila a nosí ho aj známa politička Tymošenková. A v móde sa drží už pár sezón. Aj keď tento rok dirndl drdoly zaznamenali niekoľko inovácií. Prvá je multibarevnost. Nemusíte si vlasy farbiť trvalo. Stačí farbiace kriedy na vlasy a úžasný multifarebný drdol je na svete. Ďalšou možnosťou je upliesť dirndl z niekoľkých vrkočov. Drdol v štýle dirnlu však môže byť aj menej nápadný, keď z vrkoča rozvolníte viac vlasov a zdanlivo ho zakryjete vlasovou hmlou.

Drdoly v štýle dirndl stále letia. Tento rok sú multifarebné alebo multivrkôčikové.

Drdoly v štýle dirndl stále letia. Tento rok sú multifarebné alebo multivrkôčikové.

Drdoly ako vianočky – prekvapia vás svojou eleganciou

Nie nie, stále od pletených drdolov neodchádzame. Nie je to možné, pretože vyčíňajú na všetkých frontoch. Hitom je aj drdol, postavený na úplne zapletenom vzhľade. Ako vianočka. Z pletených veľkých vrkočov je upletený jednoducho celý účes. Hold kto sa nenaučil pliesť vianočku, má tento rok smolu.

Celopletenými drdolmi ako vianočka tento rok očaríte!

Celopletenými drdolmi ako vianočka tento rok očaríte!

Keď klasické drdoly, tak zásadne nahladko!

Kto chce zostať verný tradícii klasických drdolov a vyčesov, tak tento rok ich musí nechať nahladko. Módne sú totiž prísne hladké, kde si žiadny vlások nedovolí vybehnúť na slobodu. Nádherné spútané účesy zatraktívnenie tiež vysoko lesklý styling vlasov. Vlasy vyzerajú nádherne a zdravo.

Keď klasické drdoly, tak tento rok zásadne nahladko.

Keď klasické drdoly, tak tento rok zásadne nahladko.

Drdoly ako objekty – extravagantné aj menej

Samozrejme ako plesové účesy si môžete dovoliť aj skutočne extravagantný drdol. A drdoly vyzerajúce ako sochárske objekty v móde sú. Niekedy prísne zopnuté, inokedy kombinujúci drdol s ukážkou nádherných dĺžok vlasov. Je na vás, aký si zvolíte. Záleží najmä na tom, ktorý si najlepšie sadne s vašimi šatami. Ako kombinovať plesové šaty a účes v tomto roku 2016? Pozrite sa >>

Extravagantné drdoly na plesy patria.

Extravagantné drdoly na plesy patria.

GALÉRIA: Drdoly 2016

Zdroj obrázkov: účesy kaderníkov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník