Pripravte sa na jar a leto 2016 a zoznámte sa trendy farbami. Farby v roku 2016 budú na jar a v lete 2016 fandiť týmto 10 top farbám…

Autorita v oblasti farieb, spoločnosť Pantone, vydala ďalšie predikciu módnych farieb. Farby 2016 budú mať na jar a v lete opäť svojich 10 top zástupcov. Z týchto farieb sa tiež vyberie farba roka 2016. Ktorá to bude, sa zatiaľ nevie, ale desať kandidátov, ktorí sú súčasne top 10 módnymi farbami pre jar a leto 2016, si teraz predstavíme podrobnejšie. Trendy pre módne farby vydáva Pantone vždy dvakrát za rok. Vzorkovník obsahuje vždy desať farieb, vrátane módnych inšpirácií a tiež vhodných farebných kombinácií s ďalšími farbami top desiatky. Farby pre jar a leto vždy obsahujú aj zvolenú farbu roka. Teraz čakáme na vyhlásenie tej, ktorá bude farbou roku 2016.

Farby 2016 – módne farby pre sezónu jar a leto 2016. Trendy farby pre oblečenie, módne doplnky, nábytok, interiéry aj pre kozmetiku a ako inšpirácia pre kaderníkov.

Farby 2016 – módne farby pre sezónu jar a leto 2016. Trendy farby pre oblečenie, módne doplnky, nábytok, interiéry aj pre kozmetiku a ako inšpirácia pre kaderníkov.

Farby roku 2016 na jar a leto

Módne farby roku 2016 na jar a leto vychádzajú síce z módnych outfitov návrhárov newyorského Fashion Week, avšak rozhodne to nie sú len módne farby pre oblečenie. Tiež určujú farebnosť módnych doplnkov, interiérov, nábytku a nábytkových doplnkov, ale veľmi významne ovplyvňujú tiež farby účesov: Trebárs farba roku 2015 Marsala doslova zaplavila účesové kolekcie. Červenohnedá farba vlasov dokonca od Schwarzkopf na Facebooku dostala vtipný názov: brouge, čiže hnedá + červená. Má to byť parafráza na módne bronde o ktorom Schwarzkopf vtipne vyhlásil, že je na ústupe a že ho tento rok na konci roka nahradí práve brouge.

Top 10 trendy farieb pre jar a leto 2016 podľa Pantone.

Top 10 trendy farieb pre jar a leto 2016 podľa Pantone.

„Farby pre novú sezónu nás dopravia na miesto, kde budeme šťastnejší, ktoré je slnečnejšie a kde môžeme bez obáv ukázať svoju veselšiu časť seba.“ Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka, Pantone Color Institute

Farby 2016 – jar/leto

Tohtoročný výber farieb pre jar a leto 2016 je ovplyvnený umením a túžbou odkloniť sa od technológií a opäť spočinúť v lone matky prírody. Jarná a letná paleta farieb pre rok 2016 chce byť upokojujúca a relaxačná. Pokúša sa vzdať hold prírodným zdrojom a z nich čerpá tiež farebné námety. Návrhári sa inšpirovali kontrastom mestského dizajnu a bujnej vegetácie, čím vznikajú mimo skvostných farieb tiež nečakané a úžasné farebné kombinácie, často pripomínajúce prvky architektúry. Z celej palety dýcha nostalgia, ktorá dokonale ladí s aktuálne obľúbeným vintage štýlom. Uniknúť, relaxovať a žiť organicky – to je hlavná myšlienka farby 2016 v sezóne jar a leto.

Zaujímavou novinkou je, že jarné a letné farby 2016 sú unisex. Snažia sa stierať rodové rozdiely a prekonať kultúrne normy, ktoré v akomsi samospádu berieme za dané. A tak tradične chápaná ružová zaklope aj na pánsky šatník, rovnako tak ako mužsky ponímaná tmavo modrá očarí v šatníku dámskom. A to rozhodne nie je všetko!

Farby 2016 vám iba začíname predstavovať. Rozhodne sa k nim ešte vrátim v mnohých ďalších článkoch.

Farby 2016 pre jar a leto & módne kombinácie

Zdroj obrázkov: Pantone

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník