Otestovala som elixír pre extrémne suché vlasy Frais Monde Hydro Toning Elixir. Pozrite sa, ako v teste dopadol po mesiaci používania!

Pred nedávnom sa na slovenský trh dostala nová značka kozmetiky Frais Monde. Pre mňa osobne bolo prekvapením, že ide o taliansku a nie ako by sa podľa názvu značky mohlo zdať francúzsku značku kozmetiky. To ale rozhodne nie je tak podstatné. Najväčšou zaujímavosťou je, že ide o kozmetiku termálnu. Táto luxusná kozmetika totiž stavia na liečivých účinkoch termálnej vody z Repole. Termálna kozmetika Frais Monde získala dokonca certifikát talianskeho Ministerstva zdravotníctva, ktoré touto listinou uznalo liečebné vlastnosti siričitej termálnej vody z Repole v produktoch Frais Monde. Značka ponúka všetky štandardné rady kozmetiky – od starostlivosti o pleť pre ženy aj mužov, cez starostlivosť o telo, opaľovaciu kozmetiku, dekoratívnu kozmetiku, vône aj špeciálnu skupinu bio starostlivosti o pleť. Úmyselne som si nakoniec nechala to, že medzi kozmetikou Frais Monde nechýba ani veľké množstvo produktov starostlivosti o vlasy. A práve jeden z výrobkov tejto luxusnej termálnej kozmetiky som sama otestovala. Vzhľadom na povahu svojich vlasov som si vybrala to najlepšie pre suché vlasy, čo vlasová rada Frais Monde ponúka – produkt Frais Monde Hydro Toning Elixir z produktovej rady Thermal Spa Hair Care program pre veľmi suché vlasy, ktoré sú náchylné na rozlietanosť a krepatosť. Pozrite sa, ako tento test dopadol.

Ani extrémne suché vlasy vás už nemusia privádzať k šialenstvu! V teste vám poradím, ako používať vlasový elixír Frais Monde Hydro Toning Elixir na extrémne suché vlasy. Ako sa mi jeho používanie osvedčilo už najskôr tušíte.

Ani extrémne suché vlasy vás už nemusia privádzať k šialenstvu! V teste vám poradím, ako používať vlasový elixír Frais Monde Hydro Toning Elixir na extrémne suché vlasy. Ako sa mi jeho používanie osvedčilo už pravdepodobne tušíte.

Čo vlasový elixír Frais Monde Hydro Toning Elixir sľubuje?

Frais Monde Hydro Toning Elixir je intenzívne sérum pre suché a extra suché vlasy. Táto bezoplachová starostlivosť sa môže aplikovať na mokré vlasy po ich umytí, teda po štandardnom použití šampónu a kondicionéru, ale súčasne možno balzam aplikovať aj na vlasy suché. Optimálne je Frais Monde Hydro Toning Elixir používať dlhší čas denne ako elixír, ktorý v rámci rannej úpravy vlasov nanesiete do vlasov – či už vlhkých po umytí, alebo do suchých, ak si v daný deň vlasy neumyjete. Malinká 30ml fľaštička sľubuje intenzívny účinok. Či ide len o sľub, alebo elixír skutočne zafungoval, sa dočítate ďalej v teste. Účinok sa opiera o proteínový sójový derivát Ceramide 3, ktorý vie obnovovať a chrániť vlasy, a to aj pokiaľ ide o vlasy lámavé alebo suché. Mechanické vlastnosti vlasu sa po jeho aplikácii výrazne zlepšia. Vlasy sa potom ľahšie rozčesávajú, majú dlhšiu životnosť, sú hladšie a chránené proti UV žiareniu, ktoré sa negatívne podpisuje na vlasoch zmenou ich štruktúry.

Proteínový derivát zo sóje je jednou z účinných zložiek Frais Monde Hydro Toning Elixir.

Proteínový derivát zo sóje je jednou z účinných zložiek Frais Monde Hydro Toning Elixir.

Ďalšou dôležitou zložkou produktu je takzvaná červená riasa Lithothamnium calcareum. Je to veľmi vzácna riasa, ktorá rastie len jeden milimeter za rok. Vie však do seba koncentrovať obrovské množstvo pre vlasy dôležitých minerálov a látok. Mangán, horčík, zinok a kalcium, ale aj mnoho ďalších dôležitých látok sa tak vďaka Frais Monde Hydro Toning Elixir dostane aj do našich vlasov. Červená, alebo tiež niekedy nazývaná purpurová riasa, uľahčuje česanie, dáva vlasom jas a jemnosť. Podieľa sa na zvyšovaní hrúbky vlasového vlákna a na výraznom zlepšení jeho pružnosti.

Poslednou významnou zložkou tohto malého zázraku s veľkými účinkami sú v produkte obsiahnuté aminokyseliny čistého keratínu. Ten významne zvyšuje pevnosť v ťahu vlasov a prispieva k zväčšeniu objemu vlasov. Keratín je základnou zložkou vlasov a tak jeho pridávaním pomocou vlasovej kozmetiky dosiahneme výraznú regeneráciu aj u silne poškodených vlasov, čo práve suché vlasy často sú.

Tiež sa vďaka nevzhľadným suchým vlasom premieňate postupne z princeznej na čarodejnicu? Skúste vlasom pomôcť elixírom na suché vlasy od Frais Monde.

Tiež sa vďaka nevzhľadným suchým vlasom premieňate postupne z princeznej na čarodejnicu? Skúste vlasom pomôcť elixírom na suché vlasy od Frais Monde.

Test účinku Frais Monde Hydro Toning Elixir

Naučte sa Frais Monde Hydro Toning Elixir aplikovať!

 1. Tieto malé zázraky, akým je Frais Monde Hydro Toning Elixir, rozhodne nejde len tak nastriekať na vlasy. Ako na to, ma ale naučil jeden z prestížnych svetových kaderníkov. Do dlane je potrebné nastriekať niekoľko strekov prípravku. Pre krátke vlasy postačí jeden až dva, pre polodlhé tri až štyri, pri dlhých vlasov sa budete musieť rozmáchnuť na päť až osem podľa dĺžky a hustoty vlasov. Streknutie si ale optimálne rozdeľte na dve fázy.
 2. Elixír na suché vlasy nastriekaný do dlane ukazovákom druhej ruky mierne rozotrite a potom trite navzájom obe dlane tak, aby sa prípravok rozptýlil po dlaniach, avšak nie pomedzi prsty. Odtiaľ by ste ho dostávali do vlasov horšie.
 3. Dlaňami s prípravkom potom svoje vlasy pekne postláčajte až ponaťahujte.
 4. Pre lepšie rozvrstvenie prípravku po celej dĺžke vlasov podľa možností rozčesajte prípravok do celého objemu vlasov. Pozor ale na kefy, ktoré by mohli prípravok nasať. Optimálny je hustý hrebeň a to aj keď ho bežne nepoužívate.
 5. Ja si ale vlasy nečešem vôbec – a to aj keď sú dlhé takmer k pásu (mokré) a kučeravé. Takže aplikáciu je možné uskutočniť aj bez česania, je nutné ale počítať s trocha väčšou spotrebou prípravku a tiež s nutnosťou starostlivejšiej aplikácie rukami.
 6. Ak prípravok Frais Monde Hydro Toning Elixir aplikujete do mokrých vlasov, aplikujte ho po umytí šampónom, použití kondicionéru, miernom vysušení vlasov uterákom a po predbežnom rozčesaní vlasov (ak si v tejto fáze vlasy češete). Teda pred nanesením stylingu. Inú bezoplachovú starostlivosť alebo vlasové oleje neaplikujte.
 7. Do suchých vlasov prípravok aplikujte tiež ešte pred použitím stylingu a nechajte aspoň dve minúty vsiaknuť.
Frais Monde Hydro Toning Elixir vie pomôcť riešiť problém suchých až veľmi suchých vlasov.

Frais Monde Hydro Toning Elixir vie pomôcť riešiť problém suchých až veľmi suchých vlasov.

Test produktu Frais Monde Hydro Toning Elixir

 • Vlasy mám už na prvý pohľad suché až pripomínajúce krep. Trpia najmä horné vrstvy vlasového porastu, ktorému v lete neprospieva slniečko a v zime potom príliš suchý vzduch vysušený od kúrenia. Bežne preto používam vlasové oleje, ktoré som však v poslednej dobe nahradila olejmi prírodnými – konkrétne predovšetkým kokosovým olejom na vlasy. Ten má však niekoľko nevýhod. Pri bežnej teplote má tuhú konzistenciu a nanášať ho na suché vlasy je takmer nemožné. Za ďalšie viac mastí goliere na blúzkach aj okuliare. Jednoducho použiť ho po umývaniu do mokrých vlasov – áno, do suchých vlasov každý deň: rozhodne nie. Takže možnosť dennej regenerácie formou bezoplachového balzamu Frais Monde Hydro Toning Elixir skvele zodpovedá tomu, čo denná starostlivosť o suché vlasy potrebuje.
 • Frais Monde Hydro Toning Elixir sa veľmi ľahko nanáša. Konzistencia nie je ani riedka, ani tuhá. Vysoká viskozita prípravku funguje skvele vo chvíli, keď prípravok dlaňami aplikujeme do vlasov. Nijako nesteká a prirodzene pevne obaľuje vlasové vlákno.
 • Ako najväčšiu nevýhodu možno rozhodne označiť malé balenie výrobku. Nepocítite to pri kratších vlasoch alebo menšom objeme vlasov. Ale extra dlhé vlasy predsa len vyžadujú viac prípravku pri každej z aplikácií. Vyriešila som to tak, že som prípravok aplikovala len na horné vrstvy vlasov a na končeky. Práve vlasy na povrchu hlavy mám silne presušené a ako dôsledok aj silne krepaté.
 • Vlasy si umývam dvakrát týždenne. Nie kvôli tomu, že by boli mastné alebo špinavé, naopak, kvôli tomu, že bývajú presušené. Vďaka Frais Monde Hydro Toning Elixir mi však tentoraz vydržali vlasy v bezchybnom nepresušenom stave celý týždeň. Prípravok som každý deň ráno rukami jemne vmačkala do vlasov.
 • Počas prvého týždňa nebola poznať na dotyk nijako výrazná zmena vlasov, okrem toho, že sa skutočne nepresušili ako bežne. Prvú zmenu som si však všimla už po týždni, pri umývaní vlasov. Zatiaľ čo inokedy mám po týždennom neumývaní vlasy tak suché, že sa vzájomne zamotávajú, teraz to tak bolo oveľa menej. Takmer vôbec. Vlasy boli aj pri umývaní hebké a nádherne sa rozchádzali.
 • Počas celého používania testovacej kúry Frais Monde Hydro Toning Elixir mali moje vlasy rozpoznateľne kvalitnejší lesk. Pramienky držali viac pohromade a to napriek tomu, že som obmedzila množstvo denne používaného penového tužidla, aby som mohla lepšie pozorovať účinky výrobku.
 • Do budúcnosti by som ešte rada nielen pre vás, ale aj pre seba, otestovala používanie tohto elixíru pre suché vlasy spolu s šampónom a kondicionérom pre suché vlasy od Frais Monde. Som zvedavá, či bude spoločné pôsobenie všetkých troch výrobkov na suché vlasy ešte výraznejšie.
Elixír pre extrémne suché vlasy – Frais Monde Hydro Toning Elixir.

Elixír pre extrémne suché vlasy – Frais Monde Hydro Toning Elixir.

Zdroj obrázkov: Fraismonde.cz, FL

Frais Monde Hydro Toning Elixir – výsledok testu
Frais Monde Hydro Toning Elixir – test zázraku na suché vlasy!
Elixír pre extrémne suché vlasy Frais Monde Hydro Toning Elixir z radu termálnej kozmetiky Frais Monde pre vlasy nesklamal. Účinok bol vidieť rýchlo, ale rozhodne nejde o výrobok, ktorý používate tri dni alebo týždeň a dáte navždy zbohom suchým vlasom. Optimálne je tento elixír pre suché vlasy používať denne a to potom najmä dlhovlásky zaplačú nad trochu vyššou cenou výrobku vzhľadom na jeho objem. Odporúčaná cena 9.38 € za 30 ml nie je málo. Avšak keďže nejde len o starostlivosť naoko, ale skutočne o hĺbkovú hydratáciu extrémne suchých vlasov s výrazným zlepšením ich textúry, nezostáva mi po vyskúšaní tento výrobok ženám a dievčatám s problematicky suchými vlasmi skutočne odporučiť.
Funkčnosť98%
Konzistencia100%
Vôňa90%
Návod na použitie85%
Cena80%
Dostupnosť ku kúpe100%
Pro
 • Skutočne viditeľný účinok
 • Vlasy nezostávajú mastné
 • Príjemná aplikácia a nevtieravá vôňa
Proti
 • Vyššia cena luxusnej kozmetiky
 • Pre dlhé vlasy dosť malé balenie
 • Ocenila by som lepší návod na použitie
92%Výsledok testu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník