Aký bol tento rok galavečer Kaderníka roka 2017, súťaže s oficiálnym názvom Czech&Slovak Hairdressing Awards? Plný pekných účesov a skvelých kaderníkov!

Už tradične v pražskom Fóre Karlín prebehlo v sobotu 11. novembra 2017 slávnostné vyhlásenie výsledkov prestížnej a nezávislej kaderníckej súťaže Kaderník roka 2017 s oficiálnym názvom súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards, ktorá už pätnástym rokom prebieha za podpory Schwarzkopf Professional, divízie profesionálnej vlasovej kozmetiky spoločnosti Henkel. Záujem o tohtoročnú súťaž zo strany salónov bol nad očakávanie. Do súťaže sa prihlásilo viac kaderníkov s väčším počtom kolekciou ako v minulom roku! Titul Kaderník roka 2017 (Hairdresser of the Year) a pomyselného kaderníckeho Oscara pre rok 2017 nakoniec získal Igor Sedlák zo Salón Igor Sedlák v Prešove. Po niekoľkých rokoch vlády českých kaderníkov tak putuje titul Kaderník roka na Slovensko. Galavečer Kaderníka roka 2017 patril Igorovi. Ten okrem absolútneho víťazstva zvíťazil aj v kategóriách Dámsky komerčný účes Slovensko a Cena tlače SR.

Rád by som poďakoval celému tímu, ktorý mi s kolekciou pomáhal a tiež svojej žene. Teší ma, že som bol v nominácii aj s Petrou Měchurovou, pretože som sa od nej o foteniu kolekcií veľa naučil, takže ďakujem aj jej … mám veľkú radosť,“ povedal pri veľmi emotívnom preberaní ceny nový nositeľ titulu Kaderník roka 2017.

Kaderníkom roka 2017 je Slovák Igor Sedlák z Prešova.

Kaderníkom roka 2017 je Slovák Igor Sedlák z Prešova.

Víťazov jednotlivých kategórií vyberala nezávislá medzinárodná porota zložená z odborníkov. Súčasťou tejto poroty boli kadernícke hviezdy a tiež zástupcovia fashion sveta. Celkovo bolo udelených 13 ocenení v jednotlivých kategóriách. Tohtoročnou novinkou bolo to, že výsledky boli vyhlásené v rovnakom roku, v ktorom bola súťaž odštartovaná.

Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 / Kaderník roka 2017 – víťazovia

 • Absolútny víťaz – Kaderník roka 2017: Igor Sedlák, Salón Igor Sedlák Prešov, SR
 • Objav roka 2017: Pavlína Fulínová, TONI&GUY Praha, ČR
 • Avantgardný účes 2017: Robin Bilka, New You Praha, ČR
 • Kolorista roka 2017: Jan Hlaváček, Hairthusiasts Praha, ČR
 • Dámsky komerčný účes Praha 2017: Petra Měchurová, Salon Petra Měchurová Praha, ČR
 • Dámsky komerčný účes Čechy 2017: Romana Topinková, Salon RT Plzeň, ČR
 • Dámsky komerčný účes Morava 2017: Marcela Blechová, Kadernícky salón TOP Třebíč, ČR
 • Dámsky komerčný účes Slovensko 2017: Igor Sedlák, Salón Igor Sedlák Prešov, SR
 • Pánsky komerčný účes 2017: Martin Tyl, New You Praha, ČR
 • Cena tlače ČR 2017: Jan Hlaváček, Hairthusiasts Praha, ČR
 • Cena tlače SR 2017: Igor Sedlák, Salón Igor Sedlák Prešov, SR
 • Cena verejnosti ČR 2017: Lenka Bechyňová, Yvette Röhrich Děčín, ČR
 • Cena verejnosti SR 2017: Petra Podolanová, Kaderníctvo Valéria Brokešová, Nové Mesto nad Váhom, SR
 • Tím roka 2017: TONI&GUY

13 kaderníckych Oscarov pre tých najlepších v odbore

Okrem víťaza tohto ročníka Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017, Igora Sedláka, získal viac ocenení aj Ján Hlaváček z Hairthusiasts. Jan získal za svoju farebnú kolekciu titul Kolorista roka a obhájil tak prvenstvo z minulého ročníka. Bodoval aj u novinárskej poroty a získal Cenu tlače CZ. Dve ceny získal aj salón New You. Vo veľmi vyrovnanej kategórii Pánsky komerčný účes si prvenstvo odniesol Martin Tyl a v umeleckej kategórii Avantgarda získal titul jeho kolega zo salónu New You, Robin Bilka.

Tradične silná kategória Dámske účesy sa delí do štyroch kategórií. Za kolekciu pre Dámsky účes Praha bola ocenená Petra Měchurová zo Salónu Petra Měchurová. Cena v kategórii Dámsky účes Čechy putovala do plzenského Salónu RT a získala ju so svojou kolekciou Romana Topinková. V kategórii Dámsky účes Morava sa z ocenenia radovala Marcela Blechová z Kaderníckeho salónu TOP. Ocenenie za Dámsky účes Slovensko získal celkový víťaz Igor Sedlák zo Salónu Igor Sedlák. V kategórii Tím roka sa nakoniec z prvého miesta radoval salón Toni&Guy. Titul Objav roka, ktorý môžu vyhrať kaderníci do 21 rokov, získala Pavlína Fulínová, ktorá je tiež zo salónu TONI&GUY. Udelená bola tiež Cena verejnosti, ktorú prevzala za Českú republiku Lenka Bechyňová zo salónu Yvett Röhrich a za Slovensko Petra Podolanová z Kaderníctvo Valéria Brokešová.

Galavečer Kaderníka roka 2017: Takto sa na pódiu tešili tohtoročný víťazovia Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017.

Galavečer Kaderníka roka 2017: Takto sa na pódiu tešili tohtoročný víťazovia Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017.

♥ TIP

Sledujte špeciál s ďalšími informáciami a zaujímavosťami zo súťaže Czech&Slovak Hairdressing Awards – KADERNÍK ROKA.

Essential Looks predstavil vlasové trendy na jeseň a zimu 2017

Slávnostné galavečer Kaderníka roka 2017, ktorý svojím vtipom okorenila moderátorská dvojica Iva Pazderková a Jakub Prachař, predstavil tiež vlasové trendy Essential Looks od Schwarzkopf Professional s názvom Iconic Collection pre jeseň a zimu 2017. Táto kolekcia predstavuje tzv. „Best of“, teda tie najvýraznejšie trendy Essential Looks kolekcií z posledných rokov. Vlasová show v podaní tímu technológov vedených medzinárodným školiteľom Tiborom Priklerom hýrila farbami a technickou prepracovanosťou jednotlivých účesov.

Galavečer Kaderníka roka 2017 predstavil vlasové trendy Essential Looks od Schwarzkopf Professional s názvom Iconic Collection pre jeseň a zimu 2017.

Galavečer Kaderníka roka 2017 predstavil vlasové trendy Essential Looks od Schwarzkopf Professional s názvom Iconic Collection pre jeseň a zimu 2017.

Kryštalizujúcu a jedinečnú vlasovú show s názvom Nadýchnutie predstavila aj držiteľka titulu Kaderník roka 2015 Misha Čadková. Nádherná šou rozpráva podľa jej autorky o nádeji, viere a sile vôle. O premenách života, o etapách zlých i dobrých, o ceste z dna nahor, nájdenie seba samého, o vnútornom hlasu, o počúvanie a odvahe aj o zhmotneniu snov. Prehliadka znázorňuje premeny života každého z nás.

Nadýchnutie – vlasová show Mishy Čadkovej na galavečere Kaderníka roka 2017.

Nadýchnutie – vlasová show Mishy Čadkovej na galavečere Kaderníka roka 2017.

Show Mishy Čadkovej na galavečere Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017.

Show Mishy Čadkovej na galavečere Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017.

Slávnostné vyhlasovanie víťazov kaderníckeho umu doplnil sprievodný hudobný a tiež adrenalínový program. V rámci Bungee šou predviedli profesionálni akrobati, ktorí sa učili lietať v Escuale Circo de Carampa, šou, z ktorej sa ježili vlasy! Potom pódium ovládli rytmy bubnov, ktorými karlínske forum zaplnila skupina Marimba live drums.

Slávnostný večer, ktorý bol oslavou krásy, kreativity a technickej dokonalosti a prezentoval najlepšie účesy za rok 2017, si nenechali ujsť ani verejne známe osobnosti. Večer ozdobili svojou prítomnosťou topmodelka Zuzana Stráská, modelka Kateřina Sokolová, dorazili tiež herečky Míša Maurerova a Bára Mottlová a obľúbená moderátorka Gabriela Lašková.

Slávnostný Galavečer súťaže Kaderník roka, ktorá vznikla v roku 1985 vo Veľkej Británii a v súčasnosti sa koná v mnohých ďalších krajín, každoročne vedľa víťazov čiastkových kategórií vynesie na výslnie slávy absolútneho víťaza s titulom Kaderník roka. Sponzorom a organizátorom súťaže je Schwarzkopf Professional, divízia profesionálnej vlasovej kozmetiky firmy Henkel.

Zdroj obrázkov: Schwarzkopf Professional, Václav Tměj, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník