Hnedé vlasy

Hnedé vlasy nie sú nuda. Majú mnoho odtieňov a dá sa s nimi čarovať aj pokiaľ ide o strihy. Brunetky zbystrite – máme pre vás veľkú fotogalériu!

Ako hnedovlásky máme občas pocit, že nás príroda o niečo pripravila. Veď na náš účet sa ani nerobia vtipy! Každý šalie po blondínkach. Ale je tomu skutočne tak? Nepodceňujeme niekedy zbytočne svoju hnedú farbu vlasov? Nie každému blond pristane a hnedé vlasy môžu byť rovnako tak sexy a módne, ako blond vlasy. Brunetky rozhodne nemajú o nič menej možností, ako sa vyhrať s farbou či strihom svojich vlasov. A to nemusíte ani „prestreliť“ do hnedočervených odtieňov. Aj v pravej hnedej palete, kde stojí gaštanové vlasy v tom najtmavším a orieškové vlasy v tom najsvetlejšom spektre hnedých odtieňov, nájdeme neuveriteľné množstvo možností. O strihoch pre hnedé vlasy nehovoriac. Ja by som napríklad blondínou byť rozhodne nechcela! Pozrite sa na fotogalériu účesov pre hnedé vlasy. Trúfam si povedať, že presvedčí nielen vás, brunetky, aby ste si hnedé vlasy ponechali, ale dokonca sa nám možno podarí konvertovať nejednu blondínu!

FOTOGALÉRIA: Hnedé vlasy

Hnedé vlasy – byť brunetka znamená vyzerať skvele!

  1. Hnedé vlasy majú nespočetné množstvo odtieňov. A keďže nie je hnedá ako hnedá, aj pri jej výbere môžete prestrelil do odtieňa, ktorý pre vás nebude tým pravým. Pozor predovšetkým na svetlejšie orieškové odtiene. Môžu pridávať vek alebo ak nie sú dostatočne kontrastné k farbe vašej pleti, môžu vás urobiť príliš nevýraznú.
  2. Pozor tiež na príliš tmavé odtiene hnedej farby na vlasy, hraničiace takmer s čiernou. Nehodí sa k príliš svetlej pleti a všeobecne vždy uvítajú presvetlenie tieňovanými prameňmi (a tým nemyslím príliš výrazné melíry, vyzerajúce ako prešedivené pramene!) Alebo hru s leskom a štruktúrou účesu.
  3. Brunetky majú skvelé možnosti aj pokiaľ ide o exotickejšie prefarbovanie vlasov. Farby a farebné melíry vyzerajú na hnedých vlasoch elegantne a menej kontroverzne, ako na vlasoch svetlých.
  4. Prírodné hnedé vlasy, ktoré nemusíte farbiť, môžu byť prirodzene zdravé a krásne. Nevzdávajte sa ich, kým nemusíte!
  5. Brunet odtiene môžu smerovať aj k mahagónovým, bordovými alebo medeným odtieňom. Pozor, ak chcete zostať hnedovláska, aby ste nevhodným farbením neskĺzla napríklad do kategórie ryšavka!
  6. Tretí rozmer dodáva hnedým vlasom lesk. Skúste farby alebo styling, ktoré dokážu lesk dodať!
  7. Strihy pre hnedé vlasy sa zvyčajne neodlišujú od iných. Napriek tomu môžu vo výsledku rovnaké účesy na hnedých vlasoch vyzerať úplne inak, než na blond vlasoch, na červených odtieňoch alebo na ryšavkách! Pozor na to!
  8. Účesy pre hnedé vlasy môžete oživiť aj farebnými clip-in prameňmi. Skúste to! Je to zábava, ktorá keď sa ako účes nepodarí, príliš nestojí a navyše sa môžete ľahko a rýchlo vrátiť k svojmu pôvodnému účesu.
  9. Stále nie ste presvedčená, že vaše hnedé vlasy nie sú nebotyčné nuda? Tak začnite používať doplnky do vlasov. Čelenky, pierka, spony a sponky – to všetko môže oživiť dlhé hnedé vlasy, polodlhé hnedé vlasy, ale aj krátke hnedé účesy. Stačí sa nebáť a experimentovať!
  10. Nezabudnite na ombré! Brunetky sú pre neho ako stvorené! Ombré navyše nemusí byť len doménou pre dlhé vlasy. Tiež polodlhé ombré môže vyzerať skvele!

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný