Za najkvalitnejšie sú dnes považované jednodenné kontaktné šošovky. Hodia sa nielen pre každodenné nosenie, ale aj pre „rekreačných“ nositeľov, ktorí inak uprednostňujú dioptrické okuliare. 

Nepoznám síce presné slovenské štatistiky, ale celkovo nás, krátkozrakých, bolo v roku 2000 na svete okolo 1,5 miliardy. A raketovo nás pribúda. Pretože se odhaduje, že do roku 2050 nás bude viac ako 5 miliard. Príčinou je životný štýl. Málo času trávime vonku na prirodzenom svetle a nezaostrujeme do diaľky. Čokoľvek vo voľnom čase robíme, znamená, že ostríme predovšetkým na blízko. Možná že nad tým mávnete rukou – čo na tom, veď dnes sa to už operuje. Avšak operácia očí nie je vhodná pre každého a aj keď to očné kliniky vehementne tvrdia, nie sú bez rizika pre náš zrak. Mnohí z nás stále nosia a aj ďalej budú radšej nosiť dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky. Práve vďaka úžasnému českému vynálezu, kontaktným šošovkám, za ktorým stál Otto Wichterle, dnes väčšinou krátkozrakého vôbec nepoznáte.

O tom, kto všetko nosí dioptrie, často ani nevieme. Kontaktné šošovky to dokonalo maskujú.

O tom, kto všetko nosí dioptrie, často ani nevieme. Kontaktné šošovky to dokonalo maskujú.

Aké kontaktné šošovky nosíte?

Nepýtam sa vás teraz na to, akú máte veľkosť dioptrií. Ale na to, ako dlho nosíte jedny kontaktné šošovky. Obvykle sú v ponuke mesačné, dvojtýždenné alebo jednodenné, teda jednorázové. Aby sme zabránili podráždeniu oka, ale aj zaneseniu rôznych infekcií, oční lekári a špecialisti jednoznačne doporučujú jednorázové kontaktné šošovky.

Aj keď sú na prvý pohľad o niečo drahšie, vo výsledku na nich dokážete ušetriť. Nemusíte kupovať drahý roztok, neustále neriešite, kde šošovky máte. Málokto si tiež pamätá, kedy dané balenie šošoviek otvoril. Často tak aj tie mesačné vyhodíme skôr.

Jednodenné šošovky bývajú jemnejšie. Vždy sa im prisudzovalo horšie nasadzovanie pre „začiatočníkov“. Nemyslím si to. Naopak, jednorázové kontaktné šošovky sú príjemné, vôbec ich nevnímate, a nasadzovanie je pre nováčika rovnako zložité, ako u mesačných šošoviek. Niekomu to ide lepšie, niekomu horšie.

Pre koho sú jednorázové kontaktné šošovky vhodné?

Hodia sa pre každého, kto chce dať oku to najlepšie. Ale aj pre občasných užívateľov kontaktných šošoviek, ktorí inak preferujú dioptrie a šošovky si nasadia iba pri športe, keď chú zmeniť image (na večierky, plesy apod.). Nie na všetky aktivity sú dioptrické okuliare vhodné. Na hudobný festival či pod stan sú tak jednodenné kontaktné šošovky ideálnym riešením. Rovnako ako vo chvíli, keď si chceme zaplávať, zalyžovať, zahrať tenis či squash.

Kvalitné jednorázové kontaktné šošovky od Alcon

Výbornými jednorázovými kontaktnými šošovkami sú Focus Dailies All Day Comfort. Komfortné nosenie zaisťuje špeciálny zvlhčujúci systém šošoviek – Aqua Comfort. Priamo v materiáli šošoviek je obsiahnutá zvlhčujúca zložka PVA. Kedykoľvek mrknete okom, dôjde k efektívnemu lubrikovaniu priestoru medzi okom a šošovkou. Tieto šošovky vyrába osvedčený výrobca Alcon. Kúpiť sa dajú v mesačnom balení (30 ks), ale aj v ekonomickom balení (90 ks).

Výbornými jednorázovými kontaktnými šošovkami sú Focus Dailies All Day Comfort.

Výbornými jednorázovými kontaktnými šošovkami sú Focus Dailies All Day Comfort.

Farebné jednorázové kontaktné šošovky sú hitom

Kúpite ich dioptrické, ale aj nedioptrické pre tých, kto chcú len zmeniť farbu svojich očí či si dodať štipku atraktívnosti. Dokonca aj zmienené kontaktné šošovky Focus Dailies sa dajú kúpiť ako farebné dioptrické aj nedioptrické a to pod názvom FreshLook One Day Color.

Jednodenné farebné kontaktné šošovky dokážete dokonalo doladiť so slávnostným či iným špeciálnym outfitom, s make-upom, ale aj účesom. Roku 2019 bude vládnuť korálová farba. Pre tú budú úžasnou kombináciou atraktívne sýte odtiene zelenej, modrej, ale aj hnedej. Dokonca vo farebnom sortimente kontaktných šošoviek túto farbu priamo nájdete na šošovkách inšpirovaných úspešnou knihou Stephenie Mayers Twilight ságou, ktorá sa dočkala taktiež svojho sfilmovania.

Farebné jednodenné kontaktné šošovky sú hitom.

Farebné jednodenné kontaktné šošovky sú hitom.

Kupujte iba kvalitné kontaktné šošovky

Na trhu je stále väčšie množstvo značiek kontaktných šošoviek a ich kvalita sa od seba líši. Dôležité je nakupovať ich vždy u overených predajcov. Nemusíte sa vyhýbať internetu, kde sú výrazne lacnejšie než v optikách, ale nakúpiť vždy tam, kde máte istotu, že je tovar originálny a kvalitný. Takým e-shopom s kontaktnými šošovkami je Alensa.sk.

Zdroj obrázkov: Alensa.sk, Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník