India nie je len zem korenia, ktoré spestrí náš gurmánsky život. Z Indie pochádza aj korenie, ktoré okorení náš život sexuálny – kniha Kámasútra.

Kniha lásky Kámasútra – každý o nej už počul, ale nie každý o nej niečo vie. A prekvapivo, nie každý si s jej pomocou svoj sexuálny život obohacuje. Kámasútra je starovekým indickým textom, ktorý vznikol pre viac ako 1500 rokmi. Napriek tomu je viac ako aktuálny do dnes. Stále je to najlepšia učebnica sexuality vôbec a mala by byť doslova povinnou čítankou. Jej údajným autorom bol mních a filozof Mallanága Vátsjájana. A verte alebo nie, práve tento „svätý muž“ sa zaslúžil o to, že si vieme sex viac užívať a nebojíme sa s ním experimentovať. Dokonca je to tak trochu „príručka“ určená ženám, pretože práve im kniha dáva ešte viac rád pre spestrenie sexuálneho života, než nám mužom.

Kámasútra ako kniha plná korenia lásky nevyprchala ani 1500 rokov od svojho vzniku.

Kámasútra ako kniha plná korenia lásky nevyprchala ani 1500 rokov od svojho vzniku.

Kámasútra – o sexe od A do Z

Verili by ste, že už pred 1500 rokmi sa filozofi zaoberali rozoberaním rozdielov medzi manželstvom a láskou? Dnes sa z filozofov stali sexuológovia, psychológovia, manželskí poradcovia a sem tam sa objaví nejaký ten sex kouč. Ale odpovede na základné otázky vzťahov nájdete už v Kámasútre.

To, čo ale na knihe zaujíma každého najviac, sú samotné sexuálne polohy. Tých kniha predstavuje celkom 82. No schválne, vyskúšali ste ich vo svojom živote aspoň polovicu? A aj keď autor knihy naznačuje, ze základom kvalitného sexuálneho vzťahu je predovšetkým striedanie sexuálnych polôh, nechýbajú ani návody na kvalitnú predohru.

Návodmi ale svetovo najuznávanejšia príručka sexu nekončí. Vo svojej dobe slúžila ako návod pre zásnuby i svadobné obrady. Hovorí o tom, ako sa dvoriť ženám, ale aj ako sa správať v manželstve. Tu je v našom kultúrnom prostredí treba brať knihu s rezervou, pretože sa zameriava na indické mnohoženstvo. Kniha dokonca nastoľuje pravidlá medzi mužmi a prostitútkami.

Slávne polohy z Kámasútry sú súčasťou neopakovateľnej architektúry chrámu Kajuracho. „Chrám lásky“ je chránený UNESCO.

Slávne polohy z Kámasútry sú súčasťou neopakovateľnej architektúry chrámu Kajuracho. „Chrám lásky“ je chránený UNESCO.

Na erekciu radšej modernejšie

Takže aj keby sme predchádzajúce pasáže preskočili, stále ešte nájdeme v knihe mnoho dobrých rád. V závere se totiž kniha Kámasútra venuje opäť stále aktuálnej téme – tou sú afrodiziaká a metódy na zlepšenie sexuálnej výkonnosti i veľkosti penisu. Prekvapuje vás, že už pred 1500 rokmi bola táto téma tak aktuálna? Na pobavenie je to kapitola dobrá, ale v dnešnej dobe už predsa len existujú modernejšie metódy, ako svojmu mužstvu pomôcť. A nemusí ísť ani o modré pilulky lásky na lekársky predpis. Existuje mnoho doplnkov stravy, ktoré pomáhajú nájsť stratenú chuť na sex i riešenie na ochabnutú mužnosť. Jedným z prípravkov je napríklad Zerex. Ide o prírodný doplnok stravy, kombinujúci tradičné byliny a dôležité aminokyseliny. Pomáha nástupu erekcie, predĺženiu pohlavného styku a aktivácii mužského libida po štyridsiatke.

Zatiaľčo sú sexuálne polohy z Kámasútry stále neprekonané, pomocníci sexuálneho života už majú modernejší podobu.

Zatiaľčo sú sexuálne polohy z Kámasútry stále neprekonané, pomocníci sexuálneho života už majú modernejší podobu.

Polohy lásky od pondelka do piatku

Kedysi som čítal knihu 100 polôh lásku. Až teraz, keď píšem tento článok, som si uvedomil snahu autora, preukázať viac fantázie, než prapôvodná učebnica lásky – Kámásútra. Ja osobne zostanem pri zemi a doporučím vám ich len päť. Polohy od pondelka do piatku. Víkend už ponechám na vašej fantázii. A hanbiť sa nemusíte. Hinduisti sex zakomponovali do svojho náboženstva, tak prečo sa ošívať po 1500 rokoch?

Polohy Kámasútry – poloha jazdkynePoloha jazdkyne

Veľmi jednoduchá poloha pre „začiatočníkov“, ktorú zvládnete i pri horšej fyzickej kondícii. Žena i muž sedia tvárou k sebe a obaja sa fyzicky na akte podieľajú rovnomerne. Spoločne majú možnosť ovplyvniť silu styku. Muž má naviac dobrú pozícii k tomu, aby mohol dráždiť žene prsia.

Polohy Kámasútry – poloha obrátenej jazdkynePoloha obrátenej jazdkyne

Žena je tentokrát otočená k mužovi chrbtom. Muž však leží a žena na ňom sedí. Na rozdiel od opačnej polohy je tentokrát v páre silne dominantnou práve žena. Predkláňaním a záklonmi dokáže ovplyvňovať uhol samotného aktu.

Polohy Kámasútry – poloha spiatočného aktu zozaduPoloha spiatočného aktu zozadu

V tejto polohe muž stojí za ženou. Tá je najprv vo vzpriamenej polohe, neskôr sa ohne. Ohnúť sa môže až po zem, alebo sa oprie rukami o stoličku, o posteľ či iný kus nábytku. Vždy je treba aspoň mierny predklon ženy. Muž má opäť príležitosť žene dráždiť prsia.

Polohy Kámasútry – poloha hojdačkyPoloha hojdačky

V polohe hojdačky sa žena drž muža okolo krku. Jej nohy sú na zemi, alebo sa ovinú okolo mužovho tela. V tejto pozícii začína byť poloha fyzicky náročnejšia a muž musí ženu viac pridržovať. Jednoduchšie je prevediteľná, ak si muž ženu oprie o stenu.

Polohy Kámasútry – poloha lovcaPoloha lovca

Poloha lovca pripomína loviacu šelmu na ulovenej zveri. Žena leží na bruchu so vzpriamenými pažami. Muž je v polohe na nej. Je aktívnejším v páre. Žena mu môže pomáhať pozdvihovaním zadočku.

Zdroj obrázkov: FL, Zerex.sk

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník