Trápi vás nedostatočná ochrana vlasov pri farbení, odfarbovaní alebo zosvetľovaní? Revolučnú novinku Fibreplex vám predstaví Kateřina Muratová z Toni&Guy.

Všetko čo ste kedy chceli vedieť o … Fibreplex (ale báli ste sa opýtať) – táto parafráza na slávny film Woody Allena sa pre úvod k nášmu rozhovoru s Katkou Muratovou presne hodí. Verím, sa mi podarilo Kataríne, ktorá je ambasádorkou značky Fibreplex, položiť aj tie „najzáludnejšie“ otázky ktoré vás napadnú vo chvíli, keď sa budete rozhodovať, či staviť na novú vychytávku od Schwarzkopf Professionalvlasovú kozmetiku Fibreplex. Tá bez ohľadu na typ použitej farby na vlasy sľubuje konečne účinnú ochranu vlasov pred poškodením farbením, odfarbovaním aj zosvetľovaním. Produkt Fibreplex sme vám už predstavili v samostatnom článku. Ešte viac vám teraz ale prezradí ambasádorka Fibreplex – Kateřina Muratová. Ako Fibreplex funguje, ako ho používať v rámci domácej starostlivosti, ako ho kombinovať s bežnou vlasovou starostlivosťou aj to, či sa Fibreplex znesie s rôznymi druhmi vlasovej kozmetiky, s prírodnými farbami a či Fibreplex neobsahuje alergény – o tom a mnohých ďalších podrobnostiach týkajúcich sa Fibreplexu som sa bavila s Katkou, ktorá ako ambasádorka značky školí kaderníkov, ako túto skvelú novinku od Schwarzkopf správne používať.

Kateřina Muratová, ambasádorka značky Fibreplex a Style Director Toni & Guy, školí kaderníkov, ako túto revolučnú novinku od Schwarzkopf v procese farbenia, odfarbovaní a zosvetľovaní vlasov používať.

Kateřina Muratová, ambasádorka značky Fibreplex a Style Director Toni & Guy, školí kaderníkov, ako túto revolučnú novinku od Schwarzkopf v procese farbenia, odfarbovaní a zosvetľovaní vlasov používať.

Rozhovor s Katarínou Muratovou, ambasádorkou značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy

∴ Schwarzkopf Professional sľubuje vďaka použitiu trojfázového produktu Fibreplex skutočné zázraky a koniec poškodených vlasov dokonca u tak extrémnych zásahov do vlasov, akým je ich odfarbovanie alebo zosvetľovanie. Ako tomu môžem ako laik porozumieť, keď mi reklamné vety o rôznych zázračných formulách nič nehovoria?

Kateřina Muratová: Nerada by som používala silné slová ako „zázraky“, ale pravdou je, že vo Fibreplexu sú použité ochranné formuly ktoré boli vyvíjané v chemických laboratóriách Schwarzkopf Professional a jedná sa o úplne prelomové technológie. Napríklad pri odfarbovaniu tieto látky vďaka mikromolekulám preniknú do vlasu skôr ako farbivá a obalí disulfidové väzby, ktoré nám držia vlas pohromade. Teda vlasové vlákna sú dokonale chránené po celú dobu pôsobenia farbív.

∴ Dve fázy ochrany vlasov Fibreplexu dostanem v rámci starostlivosti v kaderníctve a treťou fázou je priebežná domáca starostlivosť. Na koľko ma ako zákazníka celá táto procedúra vyjde?

Kateřina Muratová: Ceny ošetrenia Fibreplexom sa pohybujú myslím cca od 10 do 40 € v salóne, avšak tieto ceny sa odvíjajú od cien farbenia daného salónu. Tretí krok, teda domáca starostlivosť, cca od 13 do 25 €. Treba poznamenať, že tu domácu fázu nemusíte mať úplne nutne, navýši a predĺži vám efekt zo salónu, ale tá najdôležitejšia časť prebieha u kaderníka.

∴ Pomôže Fibreplex len ako ochrana vlasov pred novým poškodením farbením alebo odfarbovaním, alebo je to aj regenerácia pre už poškodené vlasy predchádzajúcom farbením ev. trebárs nešetrným pôsobením tepla z fénov alebo žehličiek na vlasy?

Kateřina Muratová: Predovšetkým je to ochrana pri novom farbení, ale ak Fibrepex použijete na vlasy zničené, ucítite vylepšenie kvality vlasu, spevnenie aj dokonale uhladený povrch, teda vlas je zregenerovaný.

∴ Používa sa Fibreplex systém len pre agresívnejšie metódy farbenia a odfarbovania, alebo je vhodný aj pre šetrnejšie prelivy a bezamoniakové či olejové farby?

Kateřina Muratová: Používa sa iba na oxidačné farby, čo sú ale všetky, okrem povrchových prelivov. Pokiaľ ale máme vlasy, ktoré sú veľmi narušené chemicky, zostávajú otvorené a následné farbenie bude prelivom, tak aj do neho by som Fibreplex primiešala.

∴ Fibreplex je produktom Schwarzkopf Professional. Je možné ho používať aj s inými farbami, ako so Schwarzkopf produktmi?

Kateřina Muratová: Áno je možné ho používať s inými značkami.

∴ Bol Fibreplex testovaný v súvislosti s trvanlivosťou farieb? Nezrýchli sa vymývanie farieb v dôsledku používania tohto produktu pri farbení?

Kateřina Muratová: Rozhodne neurýchli vymývanie, naopak na zdravom vlasu drží farba vždy lepšie.

∴ Ako sa použitie Fibreplex prejaví na extrémne problematických vlasoch akými sú extra jemné vlasy alebo vlasy veľmi citlivé k vysušeniu, teda napríklad prírodne vlnité vlasy?

Kateřina Muratová: U extrémne jemných vlasov zaznamenáte spevnenie vlasu, väčšiu odolnosť, napr. aj po zosvetleniu. U suchých a vlnitých vlasov zase hydratáciu a pružnosť.

∴ Mnoho žen si pochvaluje, že má už dnes po použití kvalitní barvy a současně regenerace u profesionálního kadeřníka výrazně lepší kvalitu vlasů. Ta ale nevydrží až do dalšího barvení, ale v polovině doby mezi dvěma barveními začnou být vlasy opět suché. Zamezí tomu Fibreplex?

Kateřina Muratová: Samotný krok č. 1 a 2. úplne nie, ale práve krok č. 3 strate toho pocitu zamedzí, teda aj v medziobdobí budete mať pocit vlasov ako od kaderníka.

Kateřina Muratová, ambasádorka značky Fibreplex a Style Director Toni & Guy s revolučnou novinkou od Schwarzkopf – produktom Fibreplex.

Kateřina Muratová, ambasádorka značky Fibreplex a Style Director Toni & Guy s revolučnou novinkou od Schwarzkopf – produktom Fibreplex.

∴ Ako správne používať v rámci domácej starostlivosti tretju fázu Fibreplexu? Aké veľké je balenie tohto produktu a aká je jeho výdrž pri umývaní vlasov 2x týždenne u krátkych, polodlhých a dlhých vlasov?

Kateřina Muratová: Stačí ho používať 1-krát týždenne. Balenie má 100 ml. Na krátke vlasy je to starostlivosť pre cca 20 týždňov, pre polodlhé na približne 10 týždňov a na dlhé asi 6 týždňov.

∴ Majú zákazníčky spolu s Fibreplexom pri domácej starostlivosti používať ešte ďalšie regeneračné kúry, ktoré doposiaľ používali – napríklad prírodný kokosový olej alebo špeciálne bezoplachové regeneračné prípravky?

Kateřina Muratová: Áno, Fibreplex možno kombinovať s akoukoľvek inou kôrou.

∴ Fibreplex sa pri domácej starostlivosti používa po umytí vlasov šampónom. Ako spolu s Fibreplexom pracovať so štandardným smývatelným kondicionérom?

Kateřina Muratová: Fibreplex sa použije namiesto kondicionéru iba raz v týždni na umyté a uterákom osušené vlasy. (Poznámka redakcie: Nechá sa pôsobiť 5 minút a následne sa dôkladne opláchne.) V ostatných prípadoch sa starostlivosť o vlasy vrátane kondicionéra používa ako obvykle.

∴ Môžem očakávať vďaka kompletnej Fibreplex kúre menšiu lámavosť končekov vlasov, menší sklon vlasov ku krepovateniu a ľahšie rozčesávanie vlasov?

Kateřina Muratová: Rozhodne áno, vlas je chránený aj voči mechanickému poškodeniu a rozčesávanie je o mnoho jednoduchšie vďaka dokonale uzavretej kutikule.

∴ Môže byť Fibreplex problematický pre alergikov citlivých na určité chemické látky?

Kateřina Muratová: Zatiaľ sa žiadne alergie nepreukázali. Dokonca, u citlivej pokožky sme zaznamenali menej nepriaznivých vplyvov farieb, práve čo sa týka citlivosti.

∴ Schválila by ste dnes vďaka existencii Fibreplex produktu zákazníčke s dlhými tmavými vlnitými vlasmi citlivými na presušenie a so sklonom ku krepovateniu radikálne odfarbenie na blond?

Kateřina Muratová: S dodržiavaním následnej starostlivosti rozhodne áno, ale kým vlasy nemám priamo v ruke, tak nič nepotvrdím na 100%. Takže čisto teoreticky áno, však vždy to bude na zdravom rozume daného kaderníka. Ako hovorím, kúzelníci nie sme a zázraky sa nedejú.

∴ Je Fibreplex nápomocný aj pri zásahu, akým je sťahovanie farby?

Kateřina Muratová: Áno, samozrejme, pri týchto radikálnych zmenách efekt a moc Fibreplexu ucítite najviac.

∴ Existuje kozmetika, ktorá môže negatívne ovplyvniť použitie Fibreplex a jeho účinok? Napríklad predchádzajúce farbenie hennou alebo používanie prírodných olejov?

Kateřina Muratová: Oleje by nemali mať žiadny vplyv, u henny nemôžem potvrdiť stopercentne. Myslím. že henna má skôr vplyv na finálny farebný výsledok, ale nie na účinnosť Fibreplexu.

∴ Dá sa používanie Fibreplexu považovať aj za tepelnú ochranu vlasov, ktorá vlasy chráni pri používaní tepelnej úpravy účesu? Ev. v lete ako ochrana pred pôsobením slnečného žiarenia na vlasy?

Kateřina Muratová: Nie.

∴ Ste ambasádorkou značky Fibreplex a súčasne Style Director Toni&Guy. Dostanú vždy zákazníčky Toni&Guy kaderníctva ponuku na túto ochrannú starostlivosť pri farbení a odfarbovaní vlasov?

Kateřina Muratová: Áno, ponúkam to všetkým klientkám, ktoré sa u nás farbí, alebo o tom uvažujú.

∴ U ktorých ďalších kaderníckych sietí a kaderníkov nájdu zákazníci tento produkt?

Kateřina Muratová: Zatiaľ u všetkých, ktorí majú značku Schwarzkopf Professional, v budúcnosti asi aj v ďalších.

∴ Budú mať ženy šancu zakúpiť si Fibreplex aj keď si vlasy farbia doma a využiť výhody všetkých troch fáz ochrany Fibreplex systému?

Kateřina Muratová: Uprednostňujeme profesionálne použitie, takže Fibreplex je exkluzivita iba u kaderníka.

Kateřina Muratová, ambasádorka značky Fibreplex a Style Director Toni & Guy

Kateřina Muratová, ambasádorka značky Fibreplex a Style Director Toni & Guy

Kto je Kateřina Muratová

Kateřina Muratová je ambasádorkou značky Fibreplex a súčasne Style Director Toni & Guy. Vlasovému stylingu sa Kateřina venuje intenzívne od roku 2007. Má mnoho skúseností s úpravou vlasov na módnych prehliadkach a pri fotení fashion stories. Plne sa venuje tiež svoje vlastnej klientele. Jej krédom je originálny, veľmi precízny a profesionálny prístup ku každému zákazníkovi. Image a vlasy sú pre Katarínu nástrojom, ako prejaviť kreativitu a súčasne cit pre osobnosť.

Katka Muratová má za sebou rad úspechov v prestížnych kaderníckych súťažiach. V roku 2008 zožala úspech v súťaži Czech&Slovak Hairdressing Awards a bola nominovaná v kategórii Dámsky komerčný účes Praha, rovnako tak aj v roku 2009 a 2012. V roku 2012 získala tiež nomináciu v medzinárodnej súťaži AIPP Grand Trophy. Súťaže sú pre Katarínu aj naďalej veľkou výzvou. Katka je tiež absolventkou TONI & GUY ACADEMY study in London, ktoré absolvovala s vyznamenaním.

Zdroj: archiv Kateřina Muratová, Schwarzkopf Professional, Fibreplex

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník