Existuje skutočne prírodný prostriedok, ktorý nám dokáže vrátiť sexuálnu energiu a aj naše sexuálne schopnosti? Mnohým pomôže kotvičník zemný.

Aj keď je kotvičník zemný (lat. Tribulus terrestris) svojimi účinkami na zlepšovanie sexuálneho životami známy už dlho, ešte pred pár rokmi by ste ho medzi doporučovanými afrodiziakami v časopisoch nenašli. Osveta bylinkárov ale pokročila. Dnes sa kotvičníku bežne hovorí prírodná viagra a jeho účinky sa porovnávajú s modrou pilulkou, ktorá je symbolom novej sexuálnej revolúcie. Lenže niekto to má proste rád „prírodnejšie“ a kotvičík je rastlinka, ktorá podľa ľudového liečiteľstva neovplyvní pozitívne len náš sexuálny apetít a predovšetkým mužské schopnosti, ale i ďalšie procesy v našom tele.

Kotvičník zemný vám vráti sexuálny apetít

Kotvičník zemný vám vráti sexuálny apetít

Kotvičník zemný býva súčasťou mnohých prípravkou na podporu sexuálnej aktivity. Dokáže ovplyvňovať množstvo hormónov v ženskom aj v mužskom tele. Zatiaľ čo u mužov dokáže zvýšiť množstvo testosterónu až o 30 %, v ženskom tele zas optimalizuje množstvo takzvaného estradiolu (čiže FSH hormónu). Dosiahnutie hormonálnej rovnováhy dokáže telo naštartovať, dodať mu elán a vyrovnanosť. Vďaka kotvičníku ale dokážeme prírodnou cestou ovplyvňovať aj ďalšie neduhy tela – cholesterol, vysoký krvný tlak, celý kardiovaskulárny systém alebo obličky. V bylinkárstve je kotvičník považovaný aj za významného pomocníka pri znižovaní cukru v krvi a pri zlepšovaní premeny tukov na energiu a tým aj s ich odbúráním z tela. Preto mnoho ľudí používa kotvičník zemný aj ako podporu pri redukčných diétach, alebo pri formovaní postavy a regenerácii svalovej hmoty.

Vďaka kotvičníku ale dokážeme prírodnou cestou ovplyvňovať aj ďalšie neduhy tela – cholesterol, vysoký krvný tlak, celý kardiovaskulárny systém.

Vďaka kotvičníku ale dokážeme prírodnou cestou ovplyvňovať aj ďalšie neduhy tela – cholesterol, vysoký krvný tlak, celý kardiovaskulárny systém.

Kotvičník zemný se dá užívať aj pohodlnejšie než ako bylinkový čaj

Najbežnejšia forma užívania kotvičníku je v podobe bylinkových čajov. Presnejšie vo forme odvaru. Lenže práve to býva často príčinou, prečo pri užívaní byliniek dlho nevydržíme. Nie každý je schopný vypiť trištvrte litru kotvičníkového čaju každý deň, čo sa považuje za optimálnu dávku. Naviac príprava je tiež zdĺhavejšia. Aby došlo zo sušenej byliny k uvoľneniu účinných látok, musí sa lúhovať až pol hodiny. Kotvičník sa ale predáva aj vo forme rôznych doplnkov stravy. Môže mať podobu kvapiek vo forme liehových výluhov alebo piluliek. Dôležité je vybrať si taký prípravok, ktorý je zaručene dostatočne silným koncentrátom. Napríklad Pharmatica Trade s.r.o. ponúka kotvičník zemný v podobe kvapiek, ktoré sú silným extraktom v až 80 % liehu v pomere 1:5, čo je optimálny pomer pre výroby tinktúr. Táto koncentrácia je zárukou, že sa z byliniek skutočne vylúhujú všetky účinné látky. Doma si obvykle robíme tinktúry len v bežne dostupnom 30 až 40 % alkohole, čo nie je dostačujúce. Ak to s užívaním kotvičníku myslíme vážne, je dobré si kúpiť skutočne vhodný doplnok stravy, akým je Kotvičník Forte. Prípravok neobsahuje žiadne iné prísady než kotvičník zemný a lieh.

Zdroj obrázkov: FL

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník