Kyselina hyaluronová je novodobý elixír krásy. Dokáže viazať vodu a vďaka tomu zohráva kľúčovú úlohu pri redukcii vrások a v boji proti starnutiu.

Nie, nie je to len ďalší marketingový ťah kozmetického priemyslu. Kyselina hyaluronová je skutočným zázrakom pre našu pleť, a nielen pre ňu. Dôležitá je pre všetky spojivové tkanivá aj kĺby. Nachádza sa prirodzene v našom tele a sama v ňom vzniká. Avšak ako starneme, telo ju postupne prestáva tvoriť a naopak tú, ktorú už máme, rýchlejšie rozkladá. Preto začne byť naša pleť vysušená, objavia sa vrásky aj ďalšie znaky starnutia pokožky. Úbytok kyseliny hyaluronovej však dokáže naštartovať aj stres alebo iné negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia.

Kvalitné sérum s kyselinou hyaluronovou je pre pleť doslova zázrak. (TIP: Vyskúšajte prírodnú kozmetiku Ushuaya.)

Kvalitné sérum s kyselinou hyaluronovou je pre pleť doslova zázrak. (TIP: Vyskúšajte prírodnú kozmetiku Ushuaya.)

Dajte pleti chýbajúcu kyselinu hyaluronovú a omladnete

Našťastie pokiaľ ide o pleť, dokážeme jej pomôcť. V určite miere jej chýbajúci hyaluronan vieme dodať zvonku. Kvalitné sérum alebo pleťový krém s dostatočným obsahom kyseliny hyaluronovej dokáže pleť opäť hydratovať. Pokožka sa vyhladí a zmiznú šupinky suchej kože. Stratia sa červené fľaky a dôjde dokonca k vyhladeniu vrások. Tie sa vyplnia, pleť sa spevní a zdravo napne.

Kyselina hyaluronová nám chýba hlavne vo vyššom veku

Hlavne v pokročilejšom veku, alebo vo chvíli, kedy už naša pleť začína niesť znaky nedostatku kyseliny hyaluronovej, je treba začať so skutočne pravidelnou starostlivosťou o pleť pomocou kvalitných prípravkou s obsahom tejto kyseliny. Tá našej pokožke nevracia len mladistvý vzhľad, ale aj zdravie.

Prvé príznaky starnutia pleti si všimneme na jej suchšej štruktúre a potom na miestach, ako je okolie očí, úst alebo nosa. Práve tu sa objavia prvé vrásky, ktoré nás varují, že navždy mladými nezostaneme a že je na čase urobiť niečo preto, aby sme starnutie čo najviac oddialili.

Kvalitné pleťové krémy s kyselinou hyaluronovou sú základom starostlivosti o namáhanú a starnúcu pleť. (TIP: Vyskúšajte prírodnú kozmetiku Ushuaya.)

Kvalitné pleťové krémy s kyselinou hyaluronovou sú základom starostlivosti o namáhanú a starnúcu pleť. (TIP: Vyskúšajte prírodnú kozmetiku Ushuaya.)

Nie každá kozmetika s kyselinou hyaluronovou je účinná – siahnite na tú, ktorá má dostatočnú koncentráciu hyaluronátu

Na trhu existuje veľké množstvo prípravkou s obsahom kyseliny hyaluronovej. Obvykle ju ale neobsahujú v dostatočnej koncentrácii, aby sa tieto výrobky prejavili na našej pleti nejakým pozitívnym účinkom. Kvalitná prírodná kozmetika Ushuaya ponúka sérum s kyselinou hyaluronovou hneď v dvoch silých koncentráciách.

Protivráskové séra Ushuaya s kyselinou hyaluronovou vedia zvrátiť starnutie pleti

Ushuaya ponúka sérum s kyselinou hyaluronovou ako 1% pre mladšiu, ale namáhanú pleť, a ako 4% pre starnúcu pleť s už dobre viditeľnými známkami starnutia. Sérum obsahuje iba vodu, kyselinu hyaluronovou a prírodný konzervant phenoxyethanol, ktorý sa používa v biokosmetike a nahradzuje inde používané parabeny. Svojej pleti tak dávate skutočne len to, čo potrebuje, a nie zbytočný chemický koktejl, ako tomu býva u iných výrobkov.

Prírodná kozmetika Ushuaya ponúka pomoc našej pleti. Pozrite sa na celý jej sortiment.

Prírodná kozmetika Ushuaya ponúka pomoc našej pleti. Pozrite sa na celý jej sortiment.

 

Krémy Ushuaya hydratujú, vyhladzujú vrásky a vedia eliminovať aj tie mimické

Okrem séra je vhodné začať pravidelne používať aj hydratačný krém Ushuaya pre posilnenie a vyhladenie pleti. Ten okrem hayluronátu obsahuje tiež vzácne oleje – makadamiový, arganový a mandľový. Tieto oleje ukľudňujú a hydratujú pokožku, dávajú jej hodváby a hebký vzhľad. Krém je vhodný pre všetky typy pleti. Aj pre mastnú pokožku.

Priamo na vrásky je určená protivrásková starostlivosť Ushuaya v podobe kvalitného krému s obsahom kyseliny hayluronovej a účinných peptidov Argiereline® a Leuphasyl®, ktoré dokážu eliminovať aj hlboké vrásky či dokonca predchádzať vzniku mimických vrások.

Zdroj obrázkov: Ushuaya.com, Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník