Vyspovedali sme manažérku súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 čiže Kaderník roka 2017. Čo hovorí o novom ročníku súťaže?

Každý rok súťaže Kaderník roka je špecifický, ale podľa informácií z regiónov to tento rok vyzerá na mnoho nových neopozeraných tvárí,“ hovorí o novom ročníku súťaže s oficiálnym názvom Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 a s podtitulom Next Level 2017 Lucie Záhorcová. Kaderník roku 2017, ako sa súťaž organizovaná lídrom spoločností Schwarzkopf Professional tiež vďaka svojej hlavnej cene nazýva, odštartoval svoj 15. ročník.

Začal nový, 15. ročník kaderníckej súťaže, známej pod názvom Czech and Slovak Hairdressing Awards čiže Kaderník roka. Tentoraz ale ako organizátor prichádzate s novým názvom Next Level 2017. Ide o nový názov súťaže, ktorý sa bude používať do budúcna ako u nás, tak v zahraničí? Prečo prichádza táto zmena?

Lucie Záhorcová: Súťaž sa stále nazýva Kaderník roka / Czech and Slovak Hairdressing Awards. „Next Level“ je len claim ako označenie ďalšej úrovne akou sa súťaž vydáva – väčšie prepojenie na sociálne médiá, moderný koncept apod.

V koľkých krajinách dnes Schwarzkopf Professional túto kadernícku súťaž organizuje a ktoré to sú?

Lucie Záhorcová: Súťaž prebieha v 15tich krajín sveta – od Nového Zélandu, cez Japonsko, Rusko, Európu, Veľkú Britániu až po Kanadu. Česká republika a Slovensko sú však stále jedinými krajinami regiónu Stredná a Východná Európa, kde sa súťaž organizuje.

Vyspovedali sme manažérku súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 čiže Kaderník roka 2017. Čo hovorí o novom ročníku súťaže?

Vyspovedali sme manažérku súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 čiže Kaderník roka 2017. Čo hovorí o novom ročníku súťaže?

Aký úloha čaká teraz českých a slovenských kaderníkov, aby sa zvládli do tohto ročníka 2017 prihlásiť? Na čo by sa mali zamerať, aby v súťaži uspeli a aké termíny nesmie zmeškať?

Lucie Záhorcová: Uzávierka súťaže je 31. 7. 2017, najväčšou úlohou je teda stihnúť nafotiť súťažnú kolekciu a zaslať ju v termíne do Schwarzkopf Professional. Zamerať by sa súťažiaci mali predovšetkým na kvalitnú kadernícku prácu bez zbytočných rušivých elementov na fotke a premietnutie svoje osobnej vízie do kolekcie. Súťaž nie je o kopírovaniu trendov, ale o ich vytváraní.

Odhadnete, aký je obvyklý pomer nováčikov a stálic medzi kaderníkmi či salónmi, ktorí sa súťaže zúčastňujú?

Lucie Záhorcová: Sú dva druhy nováčikov – noví súťažiaci v rámci salónov, ktoré v Kaderníkovi roka pravidelne súťaží a potom úplní nováčikovia, ktorí vstupujú do súťaže prvýkrát. Každý rok je špecifický, ale podľa informácií z regiónov to tento rok vyzerá na mnoho nových neopozeraných tvárí.

Česko vs. Slovensko – zodpovedá počet prihlásených prác do súťaže pomere 2:1?

Lucie Záhorcová: Každý rok sa pohybujeme v pomere 2-3: 1. Veľké zastúpenie v českých prihláškach má Praha. Dáva to logiku aj vďaka konaní galavečera práve v Prahe. Keby sa galavečer konal v Brne alebo Bratislave, zase by bol pomer iný.

Možno povedať, ktorá z kategórií bola v minulom, 14. ročníku, najsilnejšia a prečo?

Lucie Záhorcová: Veľmi silná bola kategória pánske komercie z hľadiska počtu prihlášok – čo prikladám víťazstvu Honzu Balcaříka v 13. ročníku práve s pánskou kolekciou. Z hľadiska kvality bola jednoznačne najsilnejšia kategória Kolorista roka – vybrať päť nominácií bolo naozaj ťažké a dlho v histórii Kaderníka roka nebolo vidieť toľko kvalitných a predovšetkým kreatívnych prác.

Myslíte si, že naši kaderníci a kadernícke salóny dovedú ísť do súťaže s rovnako kvalitnými prácami, ako je to napríklad na britskej kaderníckej scéne? Sú práce našich kaderníkov niečím špecifické?

Lucie Záhorcová: V posledných rokoch sa snažím mať v porote vždy kaderníka z Veľkej Británie, práve aj vďaka tomu, že Anglicko je kolískou Hairdressing Awards a úroveň prác je tu na najvyššej úrovni. A vždy mi porotca potvrdzuje, že naše kolekcie sú porovnateľné s tými, ktoré sú zastúpené v British Hairdressing Awards. Lokálne špecifiká oproti zahraničným kolekciám nevnímam.

Vyspovedali sme manažérku súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 čiže Kaderník roka 2017. Čo hovorí o novom ročníku súťaže?

Vyspovedali sme manažérku súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 čiže Kaderník roka 2017. Čo hovorí o novom ročníku súťaže?

Jediná súťažná kategória priamo spojená s brendom organizátora, spoločnosťou Schwarzkopf Professional, je kategória Kolorista roka. Od predchádzajúceho ročníka prišla značka s mnohými novými produktmi v tejto oblasti. Ktoré by ste kaderníkom odporučila?

Lucie Záhorcová: V tejto chvíli máme vo farbách tak široké portfólio, že si vyberie každý kolorista – či už preferuje jemné pastelové farby, chladné blond alebo intenzívne medené a červené. V každom prípade hlavnou inováciou je ochranný systém Fibreplex, ktorý odporúčajú pridávať do všetkých farieb (celý rad BlondMe a Igora Highlifts už bonding technológiu obsahujú) a tým chrániť väzby počas oxidačných procesov. Vďaka tomu má kaderník záruku, že môže počas prípravy kolekcie experimentovať, zatiaľ čo vlasy modeliek zostanú zdravé a krásne.

Za koľkými ročníkmi súťaže stojíte vy sama ako ich organizátorka? Ktorých kaderníkmi alebo salóny považujete za túto dobu za najprestížnejších účastníkov súťaže?

Lucie Záhorcová: Prvý ročník som realizovala v roku 2010. V roku 2012 som mala možnosť byť súčasťou svetového unikátu, kedy sa spojil galavečer Kaderníka roka sa svetovou premiérou Essential Looks kolekcie – to sa do Prahy zišlo vyše 1000 kaderníkov zo 43 krajín sveta. Nasledoval ročník 2015 už vo Fóre Karlin a čaká ma piaty ročník v roku 2017. Nerada by som hodnotila najprestížnejšie účastníkov, výhercovia a nominovaní sú jasní, ale máme v súťaži aj naopak prestížne salóny, ktorých krásne kolekcie sa už nezmestili do nominácií.

Povedzte mi mená troch kaderníkov českej alebo slovenskéj kaderníckej scény, ktorým by ste kedykoľvek bez strachu zverila do rúk svoj účes a to bez toho, že by ste cítila sama potrebu ich nejako pri zmene svojho účesu usmerňovať.

Lucie Záhorcová: S každým kaderníkom by som mala potrebu svoju víziu konzultovať a robím to zakaždým aj s kaderníkmi, ktorí sa starajú o moje vlasy cez päť rokov. S úplnou istotou sa zverujem do rúk odborných školiteľov Schwarzkopf Professional, ktorí sú bezkonkurenčnými odborníkmi v koloristice, rovnako tak by som absolútne dôverovala našim ambasadorom z Hairthusiasts alebo Michalovi Zapomělovi a v neposlednom rade skúseným koloristom zo salónov Toni&Guy.

Sama stojíte za organizáciou už niekoľkých ročníkov tejto kaderníckej súťaže. Aké je vaše najväčšie želanie v súvislosti s tým aktuálnym?

Lucie Záhorcová: Aby všetko prebiehalo plynulo ako v tých minulých ročníkoch. Aby porota vybrala toho najlepšieho a ostatní súťažiaci mu víťazstvo úprimne priali. Aby galavečer bol o krásnych emóciách, radosti a zábave, proste aby sme si to opäť všetci užili na maximum.

Zdroj obrázkov: archív Lucie Záhorcová, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník