Kaderníčka Michaela Borovičková hovorí, že v súťaži AICHI nejde len o samotného kaderníka, ale o prácu celého tímu. Viac prezrádza v rozhovore.

Súťaž AICHI 2016 nie je pre Michaelu Borovičkovú rozhodne žiadna premiéra. Spolu so svojím tímom súťaží už po piatej a opäť je finále. Dúfa, že sa jej tento rok podarí postaviť aj na pomyselnom stupienku víťazov. Michaela Borovičková prevádzkuje vlastný kadernícky salón v Plzni. Kaderníctvo Hair Design Unique nájdete na adrese Veverkova 7, Plzeň.

Michaela Borovičková: spovedáme kaderníkov v súťaži premien AICHI 2016

Prečo si sa prihlásila do súťaže AICHI 2016? Čo si myslíš, že Ti súťaž prinesie?

∴ Michaela Borovičková: Do súťaže AICHI som sa prihlásila preto, že veľmi rada súťažím. Je to pre mňa určitým spôsobom taká výzva. Navyše sa stretnete so zaujímavými ľuďmi, zmeriate svoje kadernícke schopnosti s ostatnými kaderníkmi a určite vám to do budúcna prinesie aj nové skúsenosti.

Súťažíš v AICHI prvýkrát, alebo máš za sebou už nejaké predchádzajúce účasti v tejto súťaži či dokonca úspechy?

Michaela Borovičková: V súťaži AICHI som tento rok už po piatej. Zatiaľ sme sa zakaždým prebojovali až do finálového kola, ale na stupienok víťazov som si zatiaľ bohužiaľ ešte nesiahla. Tak trebárs sa to tento rok zmení 🙂

Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Premeny AICHI 2016 – postupujúci do semifinálového kola

Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Premeny AICHI 2016 – postupujúci do semifinálového kola

Predstavíš nám svoj tím, ktorý Ti v súťaži AICHI pomáha?

Michaela Borovičková: No iste, a veľmi rada. Už niekoľko rokov spolupracujem vždy s rovnakým tímom. Nikdy by som nemenila a viem, že na dievčatá sa môžem vždy 100% spoľahnúť – a to platí aj v tejto súťaži. Vždy im nechám voľnú ruku a nikdy im nezasahujem do ich práce. V tejto súťaži to nie je len o kaderníkovi, ale o spoluprácu celého tímu. Som naozaj veľmi vďačná za to, že môžem pracovať so svojou dlhoročnou kamarátkou a naozaj výnimočnú vizážistkou Ivankou Suchou a veľmi nadanou a talentovanou návrhárkou Petrou Brzkovou.

Čo by si žiadnej žene pri premene nikdy neurobila? Existuje strih, farba alebo styling, ktorý pokladáš skutočne skôr za pomstu?

Michaela Borovičková: Zaujímavá otázka. Pri každom súťažnom kole sa riadim jedným pravidlom. Takže aj keď máme my kaderníci všetko vo svojich rukách, nikdy by som modelke neurobila nič, čo by nechcela a v čom by sa necítila. Rada poradím a prezradím svoje ciele, ale nikdy, ako sa hovorí, nič nelámem cez koleno 🙂 Preto je vždy pre mňa dôležitá komunikácia a teda dúfam, že som sa nikdy žiadne modelke nemstila 🙂

Čo Ťa v súčasnej dobe baví robiť s vlasmi klientiek a klientov najviac?

Michaela Borovičková: Ja myslím, že nemôžem povedať čo robím najradšej. Mám skvelé klientky a každá z nich je niečím výnimočná. Som rada, že mi maximálne dôverujú a ja sa im to snažím svojou prácou vrátiť, ako najlepšie viem. A to je to, čo ma pri mojej práci napĺňa najviac.

Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Premeny AICHI 2016 – postupujúci do finálového kola

Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Premeny AICHI 2016 – postupujúci do finálového kola

Máš tip na kozmetický produkt, ktorý Ti pripadá ako skutočne top a rada ho doporučuješ?

Michaela Borovičková: Určite. Nie je to tak dlho, čo k nám na salón dorazil Pre Fiber od značky L’Oréal Professionnel a pre mňa je to čo sa týka starostlivosti o vlasy zatiaľ naozajstný zázrak 🙂

Odhadneš, koľko zákazníkov si počas roka odnesie od Teba nový alebo upravený účes?

Michaela Borovičková: Ďalšia zaujímavá otázka. Úprimne? Mňa samotnú by to zaujímalo 🙂 Nikdy som to nepočítala, ale asi by to bolo zaujímavé číslo. Predtým som robila aj 12 hodín denne. Hoci túto prácu milujem, posledné dva roky sa snažím svoju prácu trošku obmedziť (v tom dobrom slova zmysle) a venovať sa aj svojmu osobnému životu a to ako svojej rodine tak i môjmu priateľovi.

Ako často meníš svoj účes Ty sama?

Michaela Borovičková: Čo sa týka mňa, rada experimentujem a na svojej hlave už som mala snáď úplne všetko. Od krátkych vlasov po dlhé, to isté sa dá povedať aj o farbách – od čiernej po blonďavú. Poslednou dobou sa držím skôr kratších vlasov a prirodzenejšej farby.

Michaela Borovičková prevádzkuje vlastný kadernícky salón v Plzni. Kaderníctvo Hair Design Unique nájdete na adrese Veverkova 7, Plzeň.

Michaela Borovičková prevádzkuje vlastný kadernícky salón v Plzni. Kaderníctvo Hair Design Unique nájdete na adrese Veverkova 7, Plzeň.

Čo najzaujímavejšieho Ťa v Tvojej kadernícke praxi postretlo? Akých ľudí si stretla, aké máš za sebou úspechy a ako dlho už vlastne ako kaderníčka pracuješ?

Michaela Borovičková: Ako zaujímavosť určite beriem stretnutie s našou kaderníckou špičkou Petrou Měchurovou, kam sa mimochodom veľmi rada vraciam ohľadom školenia, stretnutia s kaderníkom Michael Shaun Corby a ďalšími zahraničnými kaderníkmi. Za úspech považujem to, že som mala možnosť si pred piatimi rokmi otvoriť svoj vlastný kadernícky salón. S tým sa naskytli aj nové a zaujímavé pracovné príležitosti, ako bola práve spolupráca s Petrou Brzkovou. Pri fotení jej kolekcie som mala možnosť postarať sa o vlasy známych českých modeliek – Ivety Lutovskej-Vítovej a Petry Ružičkovej. A ja jej za to veľmi ďakujem, že mi vtedy tak dôverovala. Svoju kadernícku prax prevádzkujem už 13. rokom a dúfam, že ešte dlho prevádzkovať budem 🙂

Prezraď nám svoje životné motto?

Michaela Borovičková: Životné motto? Smej sa, ak môžeš – omlouvej sa, ak by si mala – nechaj plávať veci, ktoré nemôžeš zmeniť ani ty sama – miluj hlboko a odpustíš rýchlo – nebuď smutná, pretože život nestojí za pocit nešťastia. Život ide ďalej a slovo „ja to nezvládnem“ nie je v mojom slovníku.

Zdroj obrázkov: AICHI, Michaela Borovičková Facebook

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník