Mikádo

Účes mikádo patrí medzi najobľúbenejšie účesy. Má rôzne podoby: nosíme ho ako kratučký bob aj dlhý lob, môže byť hladké ale aj rozvlnené. Pozrite sa!

Veľká galéria účesov vám tentoraz predstaví obľúbené mikádo. Pážecí účes dnes už nie je len rovno zastrihnutý účes s podtočenými konci smerom k hlave. Mikádo je dnes veľmi širokým pojmom pre účesy, pod ktorými sa schováva krátky bob, dlhý lob a všetky možné variety mikáda – od tradične hladkého, cez vlnité až po rozstrapatené alebo rozvrkočené. Mikádo patrí medzi jednoduché účesy, ktoré sú pri dobrom strihu takmer bezúdržbové. Je to strih, ktorý vie rásť, takže z krátkeho jednoducho bez nežiadúcich medzifáz vie mikádo prerásť v dlhší účes. Novým hitom je predovšetkým dlhšia verzia mikáda po ramená, ktorá sa nazýva lob.

FOTOGALÉRIA: Mikádo

Mikádo – 10 tipov pre mikádo

  1. Nech máte akúkoľvek farbu vlasov, či už sú vaše vlasy jemné, rovné alebo vlnité, vždy sa dá nájsť mikádo, ktoré vám bude slušať. Mikádo je totiž jeden z najvariabilnejších účesov.
  2. Veľmi krátke mikádo s rovným strihom sa nazýva bob. V poslednej dobe je veľmi módne a patrí medzi krátke účesy. Osvieži ho módne prefarbenia špeciálnymi melírmi.
  3. Dlhé mikádo s dĺžkou po ramená sa nazýva lob. Môže byť rovné, ale tiež rozvlnené. Lob je veľkým hitom.
  4. Klasicky stredne dlhé mikádo zrejme z módy hneď tak nevyjde. Je to prvá fáza dlhších vlasov, kde už máte možnosť zopnúť napríklad cop. Je tiež veľmi variabilné na styling.
  5. Nepodceňujte mikádo čo do farebnosti. Tónujte, presvetľujte a melírujte!
  6. Mikádo účesy môžu mať rôznu dĺžku ofiny – extrémne krátku, krátku, dlhú aj byť úplne bez ofiny. V tomto prípade je vlastne ofina rovnako dlhá ako bočné dĺžky mikáda. Ofina ale nemusí byť rovná. Môže byť strihaná napríklad do oblúčika alebo do špičky. Skúšajte teda mikádo s ofinou, mikádo bez ofiny aj mikádo s asymetrickou ofinou.
  7. Nebojte sa asymetrie: asymetricky strihané mikádo vyzerá výborne. Zaujímavá je tiež asymetricky strihaná ofina.
  8. Meňte svoje mikádo rôznym stylingom. Skúste napríklad styling pre mokrý efekt vlasov. Extra lesklý styling dá mikádu tiež úplne iný šmrnc.
  9. Ak máte blond vlasy alebo má vaše mikádo iný svetlý odtieň, skúste farebnú hru s farebnými kriedami na vlasy Hair Chalk. Farebné mikádo vyzerá skvele.
  10. Jeden mikádo strih dokážete ľahko upraviť na retro účes s vlnkami ako z 30. rokov aj ako hypermoderný až future účes s lesklými rovnými vlasmi a výraznou ofinou. Mikádo je tu preto, aby ste experimentovali!

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný