Móda a módne trendy 2016 prinášajú pár nových vychytávok. Pozrite sa, ktoré to sú aj ako sa bude kombinovať móda a účesy 2016.

Prichádza nová móda 2016. Väčšina módnych kolekcií pre rok 2016 je odhalená a tak sa môžeme začať kochať tým, čo nám ponúkajú módne trendy 2016 a tiež sa pozrieť na to, ako sa bude táto móda a účesy 2016 navzájom dopĺňať. Vybrala som pre vás najcharakteristickejšie outfity z módnych prehliadok a dala som dokopy najdôležitejšie módne trendy, ktoré by ste v roku 2016 nemali opomenúť. Pre každý trend sem vybrala dva charakteristické modely a viac ukážok potom nájdete na konci článku vo veľkej galérii s názvom Moda 2016. Pri každom trende nájdete tiež námet na to, aké účesy sa k danému trendu hodí najviac.

Módne trendy 2016 – dámska móda 2016 a ako ju kombinovať s účesmi.

Módne trendy 2016 – dámska móda 2016 a ako ju kombinovať s účesmi.

Móda a módne trendy 2016

1. Odhalené ramená

2. Extravagantné biele košele a biele blúzky

3. Spodná bielizeň a nočné košieľky aj pre bežný deň

4. Móda ako z umeleckej školy

5. Plisé a plisovaná móda

6. Spodničky hore a volány

7. Lesk a trblietanie

8. Pruhy a pruhovaná móda

9. Móda podľa viktoriánskych pravidiel

10. Zavinovacia móda

Odhalené ramená – zvodné módne trendy nebudú v roku 2016 chýbať!

Nejde o módu odhalených ramien v štýle takzvaných „Carmen“ šiat a výstrihov. Odhalené ramená 2016 majú skôr podobu odhalených partií tela na základe vrstvenia alebo rôznych prestrihov v oblasti ramien. Vykukujúce ramená menia anatómiu výstrihov aj rukávov. Nosí sa vo voľnočasových outfitoch, rozhodne nebudú chýbať na spoločenských šatách. Plesové šaty 2016 by rozhodne mali na hru s odhaľovaním pristúpiť. Dokonca aj dámsky kostým či dokonca dámsky smoking dáva odhaleným ramenám veľký priestor.

Móda odhalených ramien a účesy

Odhalené ramená si zaslúžia vyniknúť. Preto keď zvolíte vlasy rozpustené, radšej s hladkou textúrou a vždy úhľadne sčesané z ramien na chrbát. Pyšne vykukujúce ramená dodajú ženskosť aj extra krátkym účesom, nádherne budú kontrastovať trebárs aj s tzv. buzz cuts, čiže s vyholenými vlasmi či s účesmi s čiastočne vyholenými partiami. Odhalené ramená dávajú outfitom pseudo spoločenský ráz a tak aj účesy môžu mať takto rádoby spoločenský charakter. Skúste sa inšpirovať našou galériou, kde nájdete spoločenské účesy.

Módne trendy 2016 – odhalené ramená. (Zľava: Giambattista Valli, Mugler.)

Módne trendy 2016 – odhalené ramená. (Zľava: Giambattista Valli, Mugler.)

Extravagantné biele košele a biele blúzky dajú klasike nášho šatníka nový dych

Biela košeľa aj biela blúzka je stálicou našich šatníkov a „paní“ móda ju necháva sezónu čo sezónu na pokoji. Dámske biele košele a dámske biele blúzky sa odporúčajú ako základ pre kombinácie oblečenia. Ale v roku 2016 sa biela košeľa objaví vo verzii 2.0. Módne trendy 2016 jej vdýchli punc extravagantnosti. Budeme si ich zaväzovať pri páse, dostanú nové strihy aj nové možnosti v rámci outfitov, odhalia ramená alebo budú dlhé ako šaty.

Móda extravagantných bielych košieľ a účesy

Košeľa dáva dámskemu šatníku pánsky šmrnc. Preto potom vyzerá dobre kombinovaná s veľmi krátkymi pixie účesmi, ale aj ako kontrast k romanticky dlhým ženských hrívám. Zaujímavým tipom sú účesy ozvláštnené módnym wet efektom alebo účesy, ktoré zdobia čelenky do vlasov.

Módne trendy 2016 – extravagantné biele košele a biele blúzky. (Zľava: Amanda Wakeley a Issa.)

Módne trendy 2016 – extravagantné biele košele a biele blúzky. (Zľava: Amanda Wakeley a Issa.)

Spodná bielizeň, nočné košieľky a pyžamo aj pre bežný deň – aj to velí módne trendy 2016

Máte rady košieľky na spodnom prádle aj ako bielizeň na noc? Milujete saténové pyžamká? Tak už nemusíte smútiť preto, že ich nikto okrem vás alebo vášho partnera neuvidí. Nosia sa totiž aj pre bežný deň. A keďže sú tieto nové kúsky v šatníku od tých z kolekcií spodnej a nočnej bielizne skutočne na nerozoznanie, pokojne si svoju nočnú košieľku oblečte na party alebo do práce. Alebo vyrazte do butikov na lov fashion kúskov, ktoré novému trendu odpovedajú.

Móda outfitov v štýle spodnej bielizne a účesy

Romantický výzor tohto trendu uvíta rozpustené vlasy aj prirodzené vlny. Avšak krásny kontrast poskytne aj wet efekt. Najvhodnejším sú ale nežné drdolčeky alebo hladko a bez objemu zopnuté vlasy. Krátkovlásky môžu look ozvláštniť čelenkou.

Módne trendy 2016 – spodná bielizeň a košieľky aj pre bežný deň. (Zľava: Givenchy a Topshop Unique.)

Módne trendy 2016 – spodná bielizeň a košieľky aj pre bežný deň. (Zľava: Givenchy a Topshop Unique.)

Móda ako z umeleckej školy – módne trendy 2016 konkurujú umeniu

Miešanie netradičných materiálov, akými je koža a krajka, sochárske látky, 3D akcenty, rôzne hry s textúrami aj umelecky vykonané motívy tkanín – to všetko povýši módu na umenie. Dámske oblečenie 2016 bude čím ďalej tým viac pripomínať umenie, navyše také, ktoré si dokážete užiť nielen jedným zmyslom – zrakom, ale aj hmatom.

Outfity ako z umeleckej školy a účesy

Skromnosť sa v tomto prípade nenosí a aj vaše vlasy musia mať buď umelecké ambície alebo aspoň dobrodružnú dušu. Módny trend doplňte pletenými účesmi – najmä s vrkôčiky pletenými priamo pri hlave. Vhodné sú tiež rôzne pletené mohawky, textilnými technikami ozvláštnené účesy aj vlasy s mokrým efektom. Ten ocenia najmä ženy s krátkymi vlasmi.

Módne trendy 2016 – móda ako z umeleckej školy. (Zľava: Emilio Pucci a Valentino.)

Módne trendy 2016 – móda ako z umeleckej školy. (Zľava: Emilio Pucci a Valentino.)

Plisé sa vracia do módy

Plisované sukne, ale aj celé šaty, plisé prvky na blúzkach aj nohaviciach – nič z toho v roku 2016 v móde chýbať nebude. Módne trendy 2016 sa do plisovania doslova zamilovali. Nechýba v kolekciách Chanel, Carolina Herrera, Valentino a v rade ďalších. Veľakrát sa objavuje v oversized outfitoch, ale aj ako súčasť nádherných postavu formujúcich dámskych strihov.

Plisovaná móda a účesy

Plisé pripomína dlhé rozpustené vlasy, takže tie sú pre tento trend veľmi vhodné. Ale neoľutujete ani extra módnymi vrkôčikovými účesmi. Dobrou voľbou je tiež krásne hladké mikádo alebo mikádo podkova.

Módne trendy 2016 – plisé sa vracia do módy. (Zľava: Carolina Herrera a Valentino.)

Módne trendy 2016 – plisé sa vracia do módy. (Zľava: Carolina Herrera a Valentino.)

Spodničky hore a návrat trendu volánovej módy

Našuchorené spodničky v móde už nie sú dávno. Teraz sa však nosí hore, ako hlavná časť outfitu. A do toho sa pridávajú všemožné volány a volániky, ktoré sú opäť trendy. Vymódia vás v romantickom štýle a prvky pre honosnú módu prinesú aj do bežného každodenného oblečenia. Nebude ničím netradičným vidieť celovolánkové kúsky, ale aj outfit kombinujúci napríklad námornícku pruhovanú košeľu a dlhú sukňu s volánmi.

Spodničky, volány a účesy

Móda 2016 stavila na návrat volánikov. K nim je vlasy vhodné rozvlniť. Skvele bude vyzerať napríklad vlnitý lob. Ale k volánikom a rustikálnemu spodničkovému dizajnu sa hodí aj účesy z pletených vrkočov. Predovšetkým pletené drdoly či trebárs dirndl.

Módne trendy 2016 – spodničky hore a volány. (Zľava: Roberto Cavalli a Alexander McQueen.)

Módne trendy 2016 – spodničky hore a volány. (Zľava: Roberto Cavalli a Alexander McQueen.)

Lesk a trblietanie – móda 2016 im fandí

Nie je to rozhodne prvýkrát, čo lesklé a trblietavé prvky prichádzajú aj do každodennej módy. Ale je to možno prvýkrát, čo k nim nemusíte nosiť lodičky, ale pokojne si môžete obuť tenisky, alebo dokonca papuče, ktoré svojim strihom silne pripomenú domáci pánske papuče.

Trblietavé oblečenie a účesy

Nezabudnite, že keď sa leskne vaše oblečenie, musí sa lesknúť aj vaše vlasy. Matné vlasy by vyzerali nezdravo a lacno. Lesklé vlasy sú predovšetkým zdravé vlasy. K lesku vám pomôžu rôzne regeneračné kúry a vlasové oleje. Skúste napríklad olivový olej na vlasy. A pokojne lesku pomôžte rôznymi trblietkami, napríklad aplikovanými na cestičku (glitter roots), ako to teraz robia módne blogerky po celom svete.

Módne trendy 2016 – lesk a trblietanie. (Zľava: Gucci a Carolina Herrera.)

Módne trendy 2016 – lesk a trblietanie. (Zľava: Gucci a Carolina Herrera.)

Zahaľte sa do pruhov – pruhované oblečenie dobýva módne trendy 2016

Ak patríte medzi fanúšičky pruhovanej módy a žiadne pruhovanej tričko sa na pulte obchodov vďaka vám neohreje, verte, že móda 2016 dá pruhom ešte väčšiu šancu. Nepôjde len o tradičné námorníckej looky. Pruhy sa dostanú na všetky kúsky dámskeho šatníka, vo všemožných farbách i šírkach. Aj ich orientácia bude pestrá – vodorovné pruhy dostali odpustok a už nie sú považované za ničiteľov našej figúry, zvislé pruhy nás postavia na nohy v každej chvíli a tie diagonálne nám do krvi vdýchnu poriadnu dávku dynamiky.

Pruhy na oblečeniu a účesy

Variabilnosť pruhovaného oblečenia vnáša pestré možnosti aj do účesov. Plážové vlny budú konkurovať rovným dlhým vlasom. Copy á la konský chvost doplnia hladké výčesy. Mikádo aj shag sú vhodné pre kombináciu s polodlhými účesmi. Lenže pruhy majú doslova srdce primadony a tak ich môžete doplniť aj všemožnými klobúkmi, šiltovkami, šatkami alebo čelenkami. Aj v trendy štýle á la upratovačka.

Módne trendy 2016 – zahaľte sa do pruhov. (Zľava: Christian Dior a Max Mara.)

Módne trendy 2016 – zahaľte sa do pruhov. (Zľava: Christian Dior a Max Mara.)

Viktoriánska móda ako nový trend 2016

Prvky historickej módy viktoriánskej doby zasiahli módne trendy 2016. Dlhé šaty, volánové sukne, rôzne prámiky a čipky, rustikálne vzory a predovšetkým historizujúca silueta – tak sa môžete teraz obliekať. Avšak prvky viktoriánskej módy sa dokázali začleniť aj do modernej siluety a tak tu máme novú romantiku 2016 z nádychom starých čias.

Viktoriánskou dobou inšpirovaná móda a účesy

Výčesy a drdoly – to sú hlavné typy účesov pre módu inšpirovanú viktoriánskymi prvkami. Ale pozor! Nechcete vyzerať ako zlá ozvena starých čias! Do účesu vneste moderné prvky, ktoré dajú jasne najavo, že nie ste dievčaťom v divadelnom kostýme!

Módne trendy 2016 – inšpirácia viktoriánskou módou. (Zľava: Gucci a 3.1 Phillip Lim.)

Módne trendy 2016 – inšpirácia viktoriánskou módou. (Zľava: Gucci a 3.1 Phillip Lim.)

Zavinovacia móda – trendy velí zabaliť sa ako balíček!

Zavinovacie sukne, zavinovacie blúzky a zavinovacie šaty – všetko pekne zviazané a zopnuté stužkami, lemovkami a pásikmi. Móda a módne trendy 2016 vás tento rok zabalia ako balíček. Rafinované zavinovanie mení siluetu, nahráva asymetrii a rafinovanému poodhalovaniu. Noste sa v novom štýle hrdo ako dobre vymyslený darček.

Zavinovacia móda a účesy

Trendu pristanú nízko posadené vrkoče zviazané vlastnými prameňmi vlasov, ale aj hladké výčesy. Zaujímavo vyzerá efekt mokrých vlasov aj účesy s vrkôčikmi pletenými pri hlave.

Módne trendy 2016 – zavinovacia móda. (Zľava: Michael Kors a Anthony Vacarello.)

Módne trendy 2016 – zavinovacia móda. (Zľava: Michael Kors a Anthony Vacarello.)

GALÉRIA: Moda 2016 – 10 módnych trendov

12...6

Zdroj obrázkov: kolekcie módnych návrhárov 2016, Pinterest