Určite ste tiež neodolali a niektoré tohtoročné horúce módne trendy sa objavili aj vo vašom šatníku. Ale nosíte k nim správny účes? Nie všetko sa hodí ku všetkému!
Určite ste tiež neodolali a niektoré tohtoročné horúce módne trendy sa objavili aj vo vašom šatníku. Ale nosíte k nim správny účes? Nie všetko sa hodí ku všetkému!

Módne trendy tohtoročnej zimy – pozrite sa, aký k nim zvoliť účes!

Určite ste tiež neodolali a niektoré tohtoročné horúce módne trendy sa objavili aj vo vašom šatníku. Ale nosíte k nim správny účes? Nie všetko sa hodí ku všetkému!

Tohtoročné módne trendy prišli s niekoľkými módnymi novinkami, ktoré si zaslúžia nielen pozornosť čo do výberu týchto fashion kúskov, ale aj v súvislosti s výberom účesov. Zbytočne sa totiž oblečiete aj do tých najúžasnejších módnych handričiek, keď je nedoladíte s farbou alebo formou účesu. Červené oblečenie letí, ale rozhodne nevynikne s červeným účesom, už vôbec nie v nevhodnom odtieni tejto farby. Oversized outfity nevyzerajú dobre, keď vlasom nedáte dostatočný objem – ale naopak, oblečenie, kde módu „pobozkali” prvky bežné skôr pre športovú módu, má radšej skôr športovejšie, než pompézne vlasy. Poďte sa pozrieť na aktuálne zimné oblečenie, ktoré je v móde a na odporúčania, aké účesy a vlasy k nemu nosiť a aké radšej nie. V ukážkach je móda z prehliadkových mól, ale na tú ako obyčajní smrteľníci príliš nedosiahneme.

Zimné oblečenie 2015 rozžiarila červená farba

Do zimného trendy šatníka sa tento rok prebojovala červená. Na módnom výslní sa stretávajú dve silné červené – karmínová s novou červenou, ktorá je farbou roka 2015 a volá sa po slávnom vínu Marsala. Táto červená je menej žiarivá, výrazne tmavšia až zemito hnedastá. Je hitom obliecť sa do červenej celá. Či už skúsite červené šaty ako talianska dedinčanka v podaní Dolce&Gabbana, luxusný komplet v odtieni Marsala (od topánok, cez nohavicový kostým, kabát, kabelku až kožušinu v rovnakom odtieni) ako na modeli z kolekcie Elie Saab, či úchvatný dekonstruktivistický zimný kabát s cik- cak vzorovanými červenými nohavicami ako z kolekcie Kenzo.

Celá v červenom – zimné módne trendy si obľúbili celočervené outfity.
Celá v červenom – zimné módne trendy si obľúbili celočervené outfity.

Ako kombinovať módne trendy: Vlasy a červené oblečenie

 • Pozor na červené odtiene vlasov. Dohromady s červeným oblečením budete vyzerať nevýrazne.
 • Pri voľbe nevhodného odtieňa vlasov dokonca nepekne.
 • Červená je farbou femme fatale – nebojte sa ženských drdolov, vrkočov aj trocha vintage pôsobiacej cestičky uprostred hlavy.

Móda tento rok miluje extravagantné kožušiny

Ak si zaobstaráte umelý či dokonca pravý extravagantný kožúšok, budete túto zimu za hviezdu. Ale k takému kúsku nemôžete vyzerať ako šedá myška. Môžete skúsiť staviť na rovnako extravagantný účes, akým je copánkový etno účes ku kožúšikom Alexander McQueen. Ale vlásky môžete nechať aj sviežo prosté a zvýrazniť napríklad obočie, alebo celý outfit doplniť skutočne výraznými a farebne ladiacimi okuliarmi. Nezabudnite, že ak má váš kožúšok úžasnú kapucňu, je škoda nechať ju ležať ladom. Nezabudnite ale svoje vlasy na kapucni pripraviť!

Kožušiny sa v zime 2015 nosia veľa extravagantné.
Kožušiny sa v zime 2015 nosia veľa extravagantné.

Ako kombinovať módne trendy: Vlasy a extravagantné kožušiny

 • Skúste vlasy v etno štýle. Eskimáci aj Indiáni nosili kožuchy a vrkôčiky. Perfektne spolu ladia.
 • Pod kapucňu vlasy správne pripravte! Nepreháňajte to so stylingom a vlasy ošetrite proti elektrizovaniu. Vyhnete sa tomu, že po zložení kapucne budú vaše vlasy nezvládnuteľné.
 • Keď je kožúšok extravagantný a účes prirodzene uvoľnený, pomôžte si ku cool výrazu make-upom, výraznými okuliarmi alebo trebárs nejakým skutočne crazy kúskom – nalepte si treba kožušinové obočie!

Trendy velia nohavicové kostýmy

Veľkým zimným trendom sú nohavicové kostýmy. Niekedy ide o návrat k úplnej klasike, akú ukazuje nohavicový kostým Dior v trendy Marasala farbe, inokedy o zimné oblečenie, ktoré nahradilo tradičné sako kostýmu voľnejším a dokonca oveľa elegantnejším riešením – tak ako na modeli Hermès.

Kostýmky sa stále nosia. Tento rok v zime ale predovšetkým tie nohavicové.
Kostýmky sa stále nosia. Tento rok v zime ale predovšetkým tie nohavicové.

Ako kombinovať módne trendy: Vlasy a nohavicové kostýmy

 • Moderný outfit s nohavicovým kostýmom vyžaduje náznak prvkov pánskych účesov.
 • Vlasy majú byť uhladené, sčesaná do nenápadného drdolu alebo do hladkého vrkoča.
 • Aj keď vám príroda nadelila vlnité kadere, ku nohavicovému kostýmu im uberte objem. Vlny samozrejme nežehlite, ale vlasy viac uhlaďte.

Zimné trendy 2015 sa lesknú a trblietajú!

Zlaté, strieborné a metalické látky by ste tento rok v zime tiež mali prihodiť do svojho šatníka. Kde sa inšpirovať? Napríklad na nádhernom kabátiku v patchwork štýle z kolekcie DAKS. Módne sú ale tiež rôzne kovové aplikácie. Pravdou je, že takéto oblečenie niečo váži. Preto ho aplikujte napríklad na sporé party šatičky, ako to urobila hviezda londýnskej módnej scény – Mary Katrantzou. Lesk a trblietanie môže byť rozprávkovo vintage ako na kabátiku Dolce&Gabbana, ale tiež retro ako na šatách Gucii (nájdete ich v galérii) alebo futuristický ako na oblečenie KTZ (tiež sa pozrite do fotogalérie).

Nebojte sa obliecť sa do trblietania a lesku. Móda tento rok v zime žiari!
Nebojte sa obliecť sa do trblietania a lesku. Móda tento rok v zime žiari!

Ako kombinovať módne trendy: Vlasy a trblietavé oblečenie

 • Nemusíte vlasy zdobiť gýčovito trblietkami, rozhodne sa ale vyhnite nezdravému matnému vzhľadu.
 • Vlasom dodajte zdravý lesk pomocou farby a vlasy projasňujúceho stylingu.
 • Môžete skúsiť aj mokrý look.

Módne trendy zima 2015

 1. Celočervené outfity letia: skúste karmínovú aj novú Marsala farbu.
 2. Kožušiny sa nosia extravagantné – čo do strihu aj farby.
 3. Veľa kovu a metalických látok je v móde.
 4. Nohavicové kostýmy ovládli dámsky zimný šatník.
 5. Kožušiny sa nosia aj ako oblečenie s kožušinovými akcentmi.
 6. Kvetinové potlače dostali túto zimu mimoriadny priestor.
 7. Zimné oblečenie 2015 sa leskne a blyští.
 8. Móda sa stretla so športom.
 9. Nové pleteniny dostali nekonvenčnú podobu.
 10. Hitom sú oversized zimné kabáty.
 11. Pastelové farby z vás túto zimu urobia princeznú.
 12. Tiene zimy sa premietli do špecifických vzorov.
 13. Oblečiete sa ako superhrdinky.
 14. Ukážte, čo nosíte pod šatami – transparentnosť stále letí!
 15. Rozprávkový les patrí do zimného šatníka 2015.

FOTOGALÉRIA: Módne trendy – zima 2015

12...4

Zdroj obrázkov: FL, módne kolekcie svetových návrhárov a značiek pre zimu 2015, Style.com