Šport bezpochyby patrí k fenoménom 21. storočia. Futbal, hokej, tenis, basketbal či preteky F1 majú po celom svete stámilióny fanúšikov, ktorí neváhajú obetovať množstvo voľného času, aby mohli vidieť svoje idoly v akcii. Patríte k pravidelným divákom športových prenosov? Čo myslíte – môžu livestreamy stávkových kancelárií nahradiť športové kanály v televízii?

Sme svedkami zásadnej modifikácie mediálneho priestoru. Televízia, ešte nedávno primárny audiovizuálny zdroj informácií, už nejaký ten piatok tvrdo súperí s internetom a platformami, ktoré dokážu cielenejšie sprostredkovať to, po čom oko diváka tak túži – reč je o smartfónoch, tabletoch a mobilných technológiách vo všeobecnosti. Ani športové live prenosy nestoja bokom od veľkých technologických (ale aj kultúrnych a sociálnych) zmien, vďaka ktorým sú teraz oveľa prístupnejšie. Šport v TV alebo livestreamy v stávkových kanceláriách?! To je otázka…

Športové TV kanály

Šport z televíznych obrazoviek tak skoro nevymizne. Jedná sa o istý zdroj vysokých príjmov s mimoriadne veľkou a stabilnou fanúšikovskou základňou. Špecializované športové kanály dokážu okolo najsledovanejších športových podujatí vybudovať doslova vlastný svet, zahŕňajúci rôzne formáty relácií – napríklad predzápasové a pozápasové štúdiá plné fundovaných názorov a rozborov dôležitých herných situácií. Mnohé zo športových televízií či relácií sa navyše radia k tradičným a dobre známym brandom. Veľkou výhodou športových kanálov je fakt, že vedia ponúknuť vysielanie v maximálnej audiovizuálnej kvalite, dostupné prakticky po jednom stlačení tlačidla na televíznom ovládači.

Live streamy stávkových kancelárií

Ponuka stávkových kancelárií dnes nezahŕňa iba stávky na šport, ale aj mnoho ďalších produktov ako napríklad online casino s hracími automatmi alebo práve livestreamy športových udalostí. Tie zatiaľ neponúknu takú kvalitu ako prenosy v TV, no môžu byť veľmi zaujímavou alternatívou pre tablety a mobily v prípade, že športový kanál je spoplatnený alebo nie je práve k dispozícii. Stávkové kancelárie navyše streamujú aj zápasy a športy, ktoré by ste v hlavnom televíznom vysielaní márne hľadali – napríklad e-športy, európske basketbalové či volejbalové ligy, ale aj zahraničné futbalové súťaže rôznych úrovní z celého sveta.

Stávková kancelária Niké sa na svojich stránkach hrdí vysielaním 16 rôznych športov a takmer 40 000 odvysielaných zápasov za rok. Sú tieto čísla dostatočnou motiváciou, aby ste sa zaregistrovali napríklad práve v spomenutej stávkovej kancelárii a mohli tak sledovať duely, na ktoré by ste v televízii nemali nárok?

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník