Nechty každý mesiac inak a k tomu krásne ruky – to je novoročné predsavzatie, ktoré vás urobí krásnou a nevzdáte ho. Bude vás totiž baviť.

Predsavzatia si každoročne s príchodom nového roku dávame v mnohých oblastiach. Obvykle sa týkajú toho, že chceme lepšie vypadať. Plánujeme začať zdravšie jesť, schudnúť, už nikdy nechceme zaspať s make-upom, či ráno vyraziť do práce bez kvalitného denného krému. Lenže nezabudli ste opäť na svoje ruky? Dajte si tento rok predsavzatie aj v súvislosti so starostlivosťou o ne. Sú vizitkou, ktorá na nás dokáže prezradiť, koľko máme rokov – a čo je horšie, pekných pár nám zanedbané ruky pridajú. Pokožka aj nechty si preto zaslúžia našu každodennú starostlivosť. Máme pre vás tipy, ako sa správne o svoje ruky starať, ale aj tip na 12 originálnych farieb trendy lakov. Urobte si doma každý mesiac inak nechty a vždy zažiarte. Pokiaľ budete používať kvalitné laky na nechty, bude vaša manikúra 2019 trvanlivá a ani sa pri údržbe nechtov nenadriete.

Living Coral – to je farba roka 2019. Nezabudnite na ňu ani vo svojej domácej manikúre. Vaše nechty si ju ľahko zamilujú.

Living Coral – to je farba roka 2019. Nezabudnite na ňu ani vo svojej domácej manikúre. Vaše nechty si ju ľahko zamilujú.

Ruky 2019: Ako si zachovať ruky dlhodobo krásne a zdravé?

Iba dokonalé a trendy gélové nechty 2019 nám ku krásnym rukám stačiť nebudú. Naše ruky sú neustále vystavované celej škále faktorov, koré sa negatívne podpisujú na ich vzhľade. Ruku na srdce, koľko venujete času starostlivosti práve o ne? Pritom ruky sú veľmi viditeľnou časťou nášho tela. Spoločenský úzus nám nedovolí schovať si ich do vreciek, keď na ne nie sme práve pyšné. A k našej smole, celodenné nosenie rukavičiek nie je v móde. Tie by totiž nielenže naše ruky ukryli, ale aj ochránili. Zas na druhú stranu, ako by sme sa potom pochváli dokonalou manikúrou a úžasnou novou farbou laku na nechty? Čo teda urobiť pre krásnu našich rúk v roku 2019?

Starostlivosť o ruky od A do Z

Na ruky patrí krém a nie chémia

Aj obyčajný saponát na úmývanie riadu dokáže naše ruky nepríjemne vysušiť a veľmi rýchlo z nich doslova „vysať“ mladistvú krásu. Nehovoriac o iných, ešte agresívnejších chemikáliách na umývanie okien, podláh, odstraňovanie škvŕn na bielizni, pranie apod. Natreli by ste si niektorý z týchto prostriedkov na tvár? Určite nie! A nepatria ani na naše ruky. Používajte preto gumové rukavice. Aj na drobnejšie činnosti vždy použite silikónové alebo latexové rukavice.

Nepreháňajte to s hygienou rúk

Rozhodne vám nejdem vyvracať to, čo vás naučili už v detstve rodičia, že sa majú ruky vždy dôkladne umyť. Avšak… Skutočne potrebujeme antibakteriálne mydlá? Pokiaľ si nanesieme na ruky bežné mydlo a 15 sekúnd si ich mydlíme, odstránime rovnaké množstvo baktérií ako antibakteriálnym mydlom. Pre pleť našich rúk je to pritom omnoho šetrnejšie. Ak už na antibakteriálnom mydle trváte, vždy si ho naneste len na dlane a nie na chrbát rúk. Bežné mydlo ale preferujte. Používajte ho vždy s neutrálnym alebo nižším PH. A pozor! Na ruky rozhodne nepatrí ani horúca voda. Vždy len vlažná. Aj keď otužovať ruky občas studenou vodou nie je taktiež na škodu. 

Chráňte ruky pred poveternostnými vplyvmi

To platí pre leto aj pre zimu. Dámy si v minulosti ruky v lete vždy chránili rukavičkami. Nevysušili sa, neobjavili sa na nich rôzne škvrny od slniečka. Dnes nám ruky ochránia krémy so silnejším UV faktorom. Vždy si ho nanášajte len na chrbát ruky. Ruky však potrebujú chrániť aj pred mrazom. Optimálne kombináciou vhodného krému a teplých rukavíc. 

Hydratačný krém na deň, výživný a mastnejší na noc

Kvalitná výživa pre pleť, ruky a nechty je základom toho, aby sme obstáli v dnešnej dobe kultu mladosti. Nebojte sa hydratačný krém na ruky použiť aj niekoľkokrát za deň. Ráno by mal byť samozrejmosťou. Podobne ako výživný krém na ruky pred spaním. Ten je obvykle mastnejší, na noc nám to však nevadí. Ráno sa nám za snahu odmení krásnymi rukami.

Peeling potrebujú aj ruky

Možná vás to ešte ani nenapadlo, a to napriek tomu, že svojej pleti na tvári či pokožke na tele peeling doprajete pravidelne. Môžete skúšať rôzne DIY peelingy, napríklad z kávy, ale ideálne riešením sú profesionálne výrobky určené pre ruky. Peeling na ruky si doprajte aspoň raz za mesiac. Optimálne jedenkrát v týždni. 

Masky a zábaly na ruky robia zázraky najrýchlejšie

Pokiaľ chcete vidieť pozitívnu zmenu na svojich rukách čo najrýchlejšie, alebo sa snažíte napraviť zanedbanú starostlivosť, masky na ruky, ale aj rôzne zábaly, fungujú najrýchlejšie a najúčinnejšie. Často sa aplikujú pod igelit, najlepšie pod rukavicu z PVC a nechávajú sa pôsobiť aspoň hodinu, ideálne cez noc. Špeciálnu starostlivosť poskytne parafínový zábal. Parafínový zábal ruky a nechty hydratuje, spevňuje aj vyživuje. Pokožka je po nich omladená, pružná a hladká. Pozitívne ovplyvňuje aj naše nechty. Parafín sa aplikuje pomocou špeciálnej parafínovej vane, ktorá by mala patriť medzi základnú kozmetickú výbavu každej ženy. Parafínový zábal používajte jedenkrát týždenne. 

Nezabudnite na starostlivosť o nechty

Samozrejme pozornosť si zaslúžia taktiež naše nechty. Aj im doprajte výživné krémy a masky určené špeciálne pre ne. Pokiaľ trpíte zádermi, kúpte si na ne určený krém. Nikdy ich nestrihajte. Vždy ich len zatlačte manikúrnym drievkom. Nechty taktiež nestrihajte. Začnú sa totiž štiepiť a lámať. Pravidelne ich udržujte v optimálnej dĺžke a tvare pilníkom na nechty. No a určite zabudnite na nekvalitné laky. Ideálnym je začať používať gél laky, ktoré sú tvrdé, a tak dokážu spevňovať aj naše nechty. Vytvrdzujú pomocou UV lampy, ktorú si určite zadovážte. Pod farebné gél laky používajte podkladové gél laky base/finish, ktoré slúžia aj ako záverečná vrstva laku. Existujú však aj gél laky „one step“, kde si vystačíte len s jednou vrstvou gél laku. Gélové laky na nechty sú skvelé, pretože vydržia dva až štyri týždne. 

Vitamínové bomby aj pestrá strava

Krásne ruky aj zdravé nechty priamo súvisia s našou stravou. Nedostatok vitamínov aj minerálov sa rýchlo prejaví na suchej pokožke, rôznych škvrnách, aj na lámavosti nechtov. Určite je základom bohatá a pestrá strava. Pozor na rôzne diéty a diétne chyby. Obvykle nič neskazíte, keď si naviac pridáte aj doplnok stravy určený špeciálne na nechty. Alebo si tieto vitamíny a minerály kúpte samostatne. Ide predovšetkým o zinok, kremík, selén, železo a biotín (vitamín H). Nezabúdajte však ani na dostatok vitamínov B obecne, vitamínu C, E a omega-3-mastných kyselín. Obvykle sú to to tie isté vitamíny, ako vitamíny pre zdravé a krásne vlasy. 

♥ TIP

Nechty 2019: ideálna manikúra, ktorá vydrží 2 až 4 týždne – to sú gél laky od NaniNails.

Nanášajú sa rovnako ako bežné laky, ale nechty spevňujú, chránia a často súčasne aj vyživujú.

Gél laky – to je zdravie a krása pre nechty v jednom.

12 tipov na módne laky na nechty 2019: každý mesiac v znamení inej farby

Pomôžeme vám splniť aj vaše novoročné predsavzatie o krásnych nechtoch. Máme pre vás sľúbených 12 tipov na módne farby pre nechty 2019. Manikúra 2019 je postavená zásadne na gél lakoch, aby vám vydržala dlho krásna a nechty súčasne spevnila.

Manikúra – január 2019

NANI gél lak One Step Lux – Glitter Coral

Začnite lakom v odtieni, ktorý bol vyhlásený ako farba roka 2019. Je ňou Living Coral.

Manikúra – február 2019

NANI gél lak Amazing Line – Shining Raspberry

Február sa považuje za mesiac plesov a k plesovej sezóne patria glitrové a metalické odtiene lakov na nechty.

Manikúra – marec 2019

NANI gél lak Amazing Line – Chrome Green

Marec je mesiac, kedy obvykle vykuknú prvé snežienky, ale aj krókusy a iné symboly jari. Skúste jar privítať zaujímavým odtieňom zelenej.

Manikúra – apríl 2019

NANI gél lak One Step Lux – Pastel Yellow

Apríl je mesiacom narcisov aj kvitnúceho zlatého dažďu. Máte ich radi? Stavte na rovnakú farbu laku na nechty.

Manikúra – máj 2019

NANI gél lak Amazing Line – Metallic Light Violet

Máj, to sú predovšetkým rozkvitnuté sady. Stavte na ružovofialovú v metalických odtieňoch.

Manikúra – jún 2019

NANI gél lak Amazing Line – Metallic Wine
Začínajú kvitnúť ruže. K tým najkrajším patria tmavé vínové. Nechajte ich rozkvitnúť aj na svojich rukách.

Manikúra – júl 2019

NANI termo gél lak Amazing Line – Rainbow Green

Je leto, dovolenkové obdobie, vyrážame za zeleňou prírody aj blankytom mora. Vsaďte na trochu originality a extravagancie a vyskúšajte neprehliadnuteľné zelené nechty za pomoci termolaku, ktorý teplom mení farbu.

Manikúra – august 2019

NANI termo gél lak Amazing Line – Light Dark Blue

U teplom sa meniaceho termolaku zostaňte aj v auguste. Iba sa zamerajte na nádherné modré farby mora a letnej oblohy.

Manikúra – september 2019

NANI gél lak Amazing Line – Glitter Coral

Vráťme sa ešte raz k farbe tohoto roku, ktorou je farba živých koralov – Living Coral. Tentokrát ale v o niečo tmavšom odtieni. Bude to elegantná farba pre váš návrat do práce po dovolenke.

Manikúra – október 2019

NANI gél lak Amazing Line – Royal Purple

Október je mesiacom, kedy sa začína príroda vyfarbovať do odtieňov jesene. Nekopírujte ich, ale vsaďte na kontrast ktorý vynikne. Na tmavú fialovú.

Manikúra – november 2019

NANI gél lak Amazing Line – Peachy Cheeks

November je obvykle dosť depresívny mesiac. Nestresujte sa! Objavte kúzlo šťastného života tak, ako ho poznajú Dáni. Nazvali ho hygge a má aj svoje farby.

Manikúra – december 2019

NANI gél lak Amazing Line – Silvery Dream

Prichádza čas divadiel, firemných večierkov, aj domácich osláv. Každý deň meníme slávnostné outfity. Čo s manikúrou? Vyriešte to univerzálne slávnostným lakom na nechty – strieborným.

Nechty 2019

Verím, že vás naše tipy inšpirujú a s plnenia predsavzatia o krásnych rukách a nechtoch sa stane zábava, ktorú si radi zopakujete aj v roku 2020. Pokiaľ ide o farby lakov na nechty, nebojte sa menej obvyklých farieb, ako sú šedá, hnedá, modrá, zelená či zelenomodrá. Vyskúšajte ich. A určite v tomto roku neprehliadnite farbu roku 2019 – Living Coral.

Zdroj obrázkov: Shutterstock, Pixabay, DepositPhoto, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu