Španielsky kaderník prezývaný Nožnicovoruký Edward čaruje s ohňom, mečom a prstovými nožnicami. Na videu predvádza úplne novú revolučnú metódu strihu vlasov.

Muž menom Alberto Olmedo sa stal snáď najznámejším španielskym a možno aj svetovým kaderníkom. Vlasy totiž neupravuje štandardne pomocou nožníc, dokonca ani pomocou strojčeka na hlavu alebo britvy. Vlasy skracuje a upravuje pomocou ohňa a meča. A svoj um navyše predvádza na klientele najnáročnejšej – na ženách. Okrem plameňa a meče využíva k úprave účesov aj špeciálne prstové nožnice na vlasy. Najmä vďaka nim si po celom svete, kam sa ako vírus šíri jeho kadernícke umenie, vyslúžil meno Nožnicovoruký Edward – podľa známeho rovnomenného hororu. Akonáhle Alberto Olmedo predviedol svoje umenie na Facebooku, stal sa zo dňa na deň azda najslávnejším kaderníkom sveta.

Alberto Olmedo strihá vlasy mečom, ohňom a špeciálnymi prstovými nožnicami. Aj preto si vyslúžil prezývku Nožnicovoruký Edward.

Alberto Olmedo strihá vlasy mečom, ohňom a špeciálnymi prstovými nožnicami. Aj preto si vyslúžil prezývku Nožnicovoruký Edward.

Hovoríte si, že tieto kadernícke metódy rozhodne nemôžu viesť k dobre ostrihaným vlasom a ide o zbytočnú frajerinku? Španielsky kaderník Alberto Olmedo všetkých okolo presviedča o opaku a tvrdí, že je to naopak jediná metóda, ktorá umožňuje ostrihať každú stranu hlavy úplne rovnako. Nový Nožnicovoruký Edward navyše určite vie o čom hovorí. Svoju bravúrnu techniku strihu vlasov, vrátane strihu pomocou bizarných prstových nožníc, praktizuje už vyše desať rokov.

Na jeho kadernícke výkony sa ľudia chodia pozerať doslova ako na umenie. A Alberto Olmedo je na náročné publikum dobre pripravený. Než sa dá do samotného strihania vlasov a prípravy účesu, predvádza senzacechtivému publiku vždy niekoľko kejklírských kúskov zo šabľami. A aby ste sa začali aj trochu báť, ako pri sledovaní Nožnicovorukého Edwarda, sľubuje na svojich sociálnych sieťach španielsky kaderník aj rovnako nebezpečné spôsoby manikúry a pedikúry – a dokonca ošetrenie tváre a tela. Ako prebieha je zatiaľ zahalené tajomstvom, ale Alberto Olmedo nejspíš čo nevidieť uchváti svet ďalšími strašidelnými videami.

VIDEO: Nožnicovoruký Edward Alberto Olmedo naživo!

Nožnicovoruký Edward vl. men. Alberto Olmedo je priekopník nového strihu vlasov

O strihaniu vlasov ohňom sa hovorí, že je to najlepšia metóda, ako zabrániť štiepeniu končekov vlasov. Kvalitné meče, aké používali japonskí samurajovia, sa zasa chválili najostrejším ostrím na svete. Možno teda Alberto Olmeto nie je ani šašo, ani exibicionista a ani po popularite chorobne túžiaci indivíduum – možno sa práve pozeráte na človeka, ktorý do kaderníckej praxe vnesie revolučné metódy strihu a starostlivosť o vlasy. Otázkou je, nechali by ste sa Alberto Olmetom ostrihať?

Zdroj obrázkov: a videa: Pinterest, Google – YouTube, Alberto Olmedo