Otestovali sme vlasovú kozmetiku Oi Davines sa skrášľujúcimi oleji. Pozrite sa, ako v teste dopadol Oi šampón, kondicionér a mlieko na vlasy.

Značka Davines na Slovensku nepatrí zatiaľ medzi notoricky známe značky vlasovej kozmetiky a je to určite škoda. Táto relatívne mladá značka vznikla v roku 1983, kedy sa talianska rodinná firma Bollati vydala na cestu hľadania toho najlepšieho, čo môže kozmetika vlasom a tiež pleti poskytnúť. Z pôvodnej výskumnej laboratórie sa nakoniec v roku 1993 vyvinula aj samotná značka profesionálnej vlasovej kozmetiky určenej pre kaderníkov – nesie dnes známy názov Davines. Sortiment je až neuveriteľne bohatý, má mnoho radov určených pre rôzne typy vlasov i pre riešenie rôznych vlasových problémov. Dostali sa mi do ruky produkty z radu Oi Davines, ktoré sú postavené na výťažkoch oleja z bixy farbiarskej. Je to nový rad vlasovej kozmetiky pre všetky typy vlasov. Takže bolo zaujímavé ju otestovať na mojich, extrémne suchých, vlnitých až krepatých vlasoch. Obsah olejov sľuboval, že uspokojí aj môj typ vlasov. Takže hor k tomu, ako som rad testovala a aký bol výsledok.

Rad Oi Davines obsahuje skrášľujúce oleja z bixy farbiarskej. Vlasová kozmetika Oi Davines je bez parabénov.

Rad Oi Davines obsahuje skrášľujúce oleja z bixy farbiarskej. Vlasová kozmetika Oi Davines je bez parabénov.

Oi rad Davines – čo rad obsahuje a čo som testovala

Najskôr je dobré sa pozrieť, aké produkty rad Oi Davines obsahuje a ktoré produkty z nej som testovala. Rad obsahuje Davines Oi Shampoo – šampón sľubujúci mimoriadny lesk a jemnosť vlasov, Davines Oi Conditioner – kondicionér na vlasy určený pre hydratáciu vlasov a dosiahnutie výnimočného lesku, Davines Oi All in one milk – multifunkčné mlieko na vlasy pre bezoplachovú starostlivosť, Davines Oi Oil – skrášľujúce olej na vlasy a nakoniec Oi Body Wash – zjemňujúce a hydratujúce sprchový gél. Z celej tejto kozmetickej rady som otestovala tri produkty na vlasy: šampón, kondicionér a multifunkčné vlasové mlieko. Trochu ma mrzí, že som vzhľadom k svojmu typu vlasov nemala k dispozícii aj vlasový olej Oi, ale ten trebárs otestujem nabudúce.

Trojica testovaných produktov z radu Oi Davines: Davines Oi Shampoo – šampón sľubujúci mimoriadny lesk a jemnosť vlasov, Davines Oi Conditioner – kondicionér na vlasy určený pre hydratáciu vlasov a dosiahnutie výnimočného lesku a Davines Oi All in one milk – multifunkčné mlieko na vlasy pre bezoplachovú starostlivosť .

Trojica testovaných produktov z radu Oi Davines: Davines Oi Shampoo – šampón sľubujúci mimoriadny lesk a jemnosť vlasov, Davines Oi Conditioner – kondicionér na vlasy určený pre hydratáciu vlasov a dosiahnutie výnimočného lesku a Davines Oi All in one milk – multifunkčné mlieko na vlasy pre bezoplachovú starostlivosť .

Čo vlasový rad Oi od Davines sľubuje?

Než sa pozrieme na samotné testovanie produktov Oi Davines, je dobré sa pozrieť na to, čo vlastne rad Oi našim vlasom sľubuje. Ako som už spomenula, hlavnou aktívnou zložkou radu sú výťažky z oleja bixy farbiarskeho. Táto rastlina – Bixa farbiarska, lat. Bixa orellana (tiež achiote alebo annatto) – patrí medzi najvýznamnejšie potravinárske farbivá (známe ako E160b) a hovorí sa jej tiež americký šafran alebo falošný šafran. Je to jedna z najznámejších amazonských drevín, ktorá dorastá zhruba do výšky 10 m. Bixa obsahuje obrovské množstvo karotenoidov, predovšetkým bixín a norbixin. A práve karotenoidy pôsobia ako silné antioxidanty, ktorými sa chváli aj rad Oi od Davines. Obsahujú je výťažky z oleja bixy. Výrobky radu ďalej obsahujú marhuľové maslo, ktoré dodáva vlasom jemnosť a hydratuje je, provitamín B5 pre hĺbkovú hydratáciu, priedušné silikóny pre vytvorenie ochranného filmu na vlasoch a glycerín ako vyživujúcu zložku pre vlasy.

Rad Oi Davines stavia svoj úspech na skrášľujúcich olejoch amerického šafranu. Bixa farbiarska obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré teraz vďaka Oi rade môžeme naservírovať aj svojim vlasom.

Rad Oi Davines stavia svoj úspech na skrášľujúcich olejoch amerického šafranu. Bixa farbiarska obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré teraz vďaka Oi rade môžeme naservírovať aj svojim vlasom.

Rad Oi Davines je multifunkčný a sľubuje tak trochu upratať vašu rodinnú kúpeľňu od nadmiery rôznej kozmetiky, šampónov, masiek, kondicionérov či post-umývacích prostriedkov na vlasy. Má uspokojiť každého člena domácnosti bez rozdiely typu vlasov, ich dĺžky či štruktúry. Oi vlasové mlieko a olej dokonca sľubuje uspokojiť ženy s túžbou po rovných uhladených vlasoch s krásnym leskom, aj ženy s kučeravými vlasmi. Druhý prípad som otestovala.

Test vlasovej kozmetiky Oil od Davines

Testované produkty Oi Davines:

  • Davines Oi Shampoo – šampón
  • Davines Oi Conditioner
  • Davines Oi All in one milk

Rad vlasovej kozmetiky Oi Davines

Skôr než sa pustím do popisovania jednotlivých testovaných produktov Oi radu, je potrebné spomenúť niekoľko vecí týkajúcich sa celého radu všeobecne. Začnem vôňou. Je až prekvapivo intenzívna povedala by som sladko ovocná, ale pre mňa osobne len ťažko k niečomu prirovnateľná. S podobnou vôňou som sa už stretla v inej kozmetike, aj keď v ktorej si teraz nevybavím. Rozhodne mi však táto vôňa leží v hlave už niekoľko dní a stále som nezistila, čo mi pripomína. Mňa osobne je vôňa veľmi príjemná, len sa trochu bojím, aby sa vďaka svojej intenzite nepobila s mojím parfumom. Ak totiž budete ako ja používať mlieko (alebo olej) z radu i v rámci dennej starostlivosti, voňať budete intenzívne stále.

Cenovo patrí rad Oi Davines medzi profi rad z kaderníckych salónov. Takže je cena o niečo vyššia, stále však nie astronomická a ten, kto si kupuje kvalitnú salónnu kozmetiku je na tieto ceny zvyknutý. Šampón Oi Davines 280 ml stojí 12 €, kondicionér Oi Davines 250 ml 13,25 € a Oi multifunkčné vlasové mlieko 135 ml kúpite za 13,95 €. Najdrahšie v rade je potom Oi oil Davines. Ten stojí v 135 ml balení 18,50 €. Ten som ale netestovala.

Oi šampón Davines.

Oi šampón Davines.

Davines Oi Shampoo – šampón

Oi šampón Davines má stredne hustú krémovú konzistenciu. Použila som ho priamo bez riedenia, aj keď nabudúce skúsim klasickú variantu pre správne umývanie vlasov, kedy sa potrebná dávka šampónu nariedi v malom množstve vlažnej vody. Šampón je univerzálny, dobre pení a zvládol dokonca aj presušené strapaté kučeravé vlasy. Aj keď bolo poznať, že klzné zložky, ktoré sa pre tento typ vlasov do šampónov pridávajú, nemá. Rozhodne ale nesklame žiadneho člena domácnosti a ak sa rozhodnete používať produkty Oi Davines radu, určite používajte rad celý už od šampónu. Je to záruka toho, že z radu a zo zloženia ich produktov vyťažíte úplné maximum. 

Šampón Davines Oi Shampoo vďaka výťažkom z oleja bixy farbiarskej dodáva vlasom lesk, hebkosť a jemnosť. Môžem to potvrdiť aj na základe testu. Je príjemný aj pre umývanie celého tela, čo odporúča aj výrobca. Zvyšuje eleasticitu pokožky a neobsahuje sulfáty ani parabény.

Oi kondicionér Davines.

Oi kondicionér Davines.

Davines Oi Conditioner – kondicionér

Oi kondicionér Davines je opäť odporúčaný pre všetky typy vlasov. Pri testovaní milo prekvapila jeho skutočne hustá krémovitá konzistencia. Lepšie sa nanáša na vlasy bez rizika, že z vlasov stečie a skvele poslúži aj k tomu, aby sa vám pekne a dokonca len z pomocou prstov rozišli od seba aj zmotané dlhé vlasy. V návode som nepostrehla, ako dlho na vlasoch kondicionér ponechať a tak pretože mi pripomenul svojou konzistenciu skôr kvalitnú masky na vlasy, nechala som ho pôsobiť na vlasoch približne 5 minút.

Kondicionér Davines Oi Conditioner sľubuje vlasy hydratovať, vyživiť, dodať im výnimočný lesk a jemnosť. Chráni vlasy pred tepelnými zdrojmi a zabraňuje vysúšaniu vlasov. Je vhodný aj pre telo, čo som nevyskúšala, ale určite to nabudúce urobím. Neobsahuje parabény.

Oi kondicionér Davines.

Oi kondicionér Davines.

Davines Oi All in one milk – multifunkčné mlieko

To najdôležitejšie v starostlivosti o moje vlasy vždy prichádza až po ich umytí. Zvolená kozmetika je zodpovedná za to, či sa mi urobia bohaté, alebo spľasnuté vlny, či mi vlasy vydržia hydratované a lesklé celý týždeň, alebo či sa mi vlasy presuší a pramienky rozídu už do popoludnia či do druhého dňa. Takže bezoplachová kozmetika, akou multifunkčné mlieko Oi je, je pre moje vlasy naprostá nevyhnutnosť.

Pri testovaní mlieka Oi na vlasy som najskôr mlieko aplikovala na mokré vlasy po tom, čo som je len mierne vysušila uterákom. Následne som aplikovala do vlasov bežné penové tužidlo, ktoré pre svoj typ vlasov používam a vlasy som asi po hodine prirodzeného sušenia dosušila fénom s kondicionérom. Musím povedať, že výsledok bol viditeľne lepší, ako keď vlasy upravujem bez Oi mlieka. Vlny nie sú tuhé, ako je tomu vďaka tvrdidlu, ale až neuveriteľne pružné a bohatší ako obvykle. Takto dokážem vyzerať len po regeneračných kúrach v kaderníctve. Ťažko povedať, či je hlavným „páchateľom“ takto dokonalých vĺn len Oi milk Davines alebo kombinácia celého radu Oi vlasovej kozmetiky. Ale opakujem, že vždy je lepšie staviť na rovnaký rad výrobkov pre celý proces starostlivosti o vlasy.

VIDEO: Aplikácia Oi All in one milk v návode od Davines

Multifunkčné Oi mlieko – Davines Oi All in one milk som po umývaní aplikovala priamo na vlasy ručnou pumpičkou, ktorá je súčasťou výrobku. Ďalšie dni som mlieko používala na suché vlasy, aby som eliminovala krepovatenie vlasov, ku ktorému dochádza vždy postupne po umývaní, kedy sa každý deň objavujú nové presušené a v prameňoch nedržiace krepatieca sa vlasy. Mlieko Oi ale vlasy dokázalo udržať disciplinované celý týždeň až do ďalšieho umývania vlasov. Aplikovala som ho vždy nanesením na ruky, miernym rozotrením na dlani a potom aplikácií do vrchného objemu vlasov. Vlasy mlieko navyše intenzívne prevoňala a dodalo im ďalší lesk.

Davines Oi rad – výsledok testu
Oi Davines – testovali sme kozmetiku so skrášľujúcimi olejmi
V našom teste dopadl rad Oi Davines skvele. Chválim predovšetkým jeho univerzálnosť, multifunkčnosť a pre mňa osobne je úplným favoritom medzi testovanými troma produkty Oi multifunkčné mlieko na vlasy – Oi All in one milk. Ocenila by som viac informácií o správnej aplikácii produktov, aj keď po troške pátrania po internete to vyriešili videá s umeleckým riaditeľom značky Davines – Angelo Seminara, kde sa dá pozrieť napríklad na správnu aplikáciu a výsledky po použití Davines Oi All in one milk. Určite dostanete inštrukcie aj od svojho kaderníka, kde si môžete tieto produkty zakúpiť. Trochu bojujem s intenzitou vône výrobkov – ale sama som na vážkach, či za ňu rad chváliť alebo naopak. Nosiť parfum je teraz takmer zbytočné!
Funkčnosť98%
Konzistencia100%
Vôňa93%
Návod na použitie95%
Cena85%
Dostupnosť ku kúpe95%
Pro
  • univerzálnosť pre všetky vlasy a multifunkčnosť
  • skvelá funkčnosť Oi All in one milk produktu
  • možnosť aplikovať aj ako telovú kozmetiku
Proti
  • možno až príliš intenzívna vôňa (problém: kombinácia s parfémmi, použitie pre mužov)
  • vyššia cena (za však odpovedá porovnateľným profi produktom)
  • malé balenie mlieka pre dlhé vlasy (135 ml)
94%Výsledek testu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník