Pixie účesy

Pixie účesy patrí medzi najobľúbenejšie jednoduché účesy. Ľahko sa udržiavajú a sú vďaka stylingu veľmi variabilné. Nájdite ten svoj pixie strih!

Uvažovali ste niekedy o extra krátkom, takmer chlapčenskom účesu, pokojne v rozstrapatenom stylingu? Tieto takmer škriatkovské účesy vyzerajú úžasne mladistvo a majú tiež svoje meno – pixie účesy. Za zrodom pixie stála slávna modelka Twiggy. V roku 1966 sa na titulných stránkach vtedajších módnych časopisov objavila s úžasným pixie účesom, ktorý začali okamžite napodobňovať ženy po celom svete. Vrátane ďalších cebrit. A tým sa pixie strihy páči až doteraz. Pixie účes, čiže účes na chlapca, nosila a nosí Kate Moss, Halle Berry alebo Anne Hathaway. A zoznam by bol skutočne dlhý, keby som mala vymenovať každú star, ktorá nosí pixie. Škriatkovské účesy omladzujú, pixie strih je praktický na údržbu a moderná vlasová kozmetika umožňuje rôznym stylingom robiť z jedného pixie strihu účesu niekoľko. Jednoducho a rýchlo. Preto patria pixie účesy medzi najobľúbenejšie jednoduché účesy. Poďte sa pozrieť – veľká fotogaléria pixie účesov je tu!

FOTOGALÉRIA: Pixie účesy

Pixie účesy – ako si správne vybrať pixie strih a pixie účes

  1. Pixie účes vás omladí a osvieži! Nie som zástanca toho, že by si mali ženy po štyridsiatke skrátiť vlasy, ale pravdou je, že ako päťdesiatnička alebo šesťdesiatnička môžete dostať sa škriatkovským pixie strihom úplne nový šmrnc.
  2. Pixie strihy sú módne a cool aj pre mladé dievčatá. Raz je potrebné vyrásť z vrkôčikov a pokiaľ dlhé vlasy nechceme, prečo neskúsiť svieži pixie!
  3. Sám o sebe pixie strih k dokonalému účesu nestačí. Ideálne moderný pixie je farebne melírovaný a samozrejme dotvorený kvalitnou stylingovou kozmetikou.
  4. Nemusíte sa báť, že váš nový pixie účes bude nudný a nemenný. Vďaka stylingu ho môžete rôzne meniť. Raz môže byť hladký, inokedy rozstrapatený. Podľa strihu môžete meniť smer či tvar ofiny. Tiež farba na pre pixie vlasy môže byť nepermanentná a pixie účesy môžete meniť aj po farebnej stránke – pastelmi na vlasy metódou Hair Chalk.
  5. Klasický oválny tvar tváre nemá s výberom účesu väčšinou problém, ale práve pixie strihy sú pre neho absolútne dokonalou voľbou. Strih pixie účesu môžete zvoliť skutočne ľubovoľný.
  6. Pokiaľ máte hranatú tvár, potrebujete pixie účes, ktorý dokáže zjemniť tvary tváre. Miesto ostrých hrán účesu voľte jemné rozstrapatenie na ofine aj na vlasoch po stranách, ktoré by ste mali nechať zasahovať viac do tváre.
  7. Nadmerne pretiahnutý tvar tváre potrebuje pixie strih s dlhšou ofinou tesne nad oči, aby zamaskovali vysoké čelo a vytvorili ilúziu kratšej tváre.
  8. Na tvári srdcového tvaru vyzerá najlepšie hladký lesklý vzhľad pixie účesu. Hladké pixie účesy vedia vyzerať kúzelnejšie, než si myslíte!
  9. Okrúhla tvár potrebuje dlhé vrstvy vlasov po stranách tváre a rozstrapatené vlasy na vrchole hlavy. Rozstrapatené však skôr do výšky ako do šírky. Aj ofinu skôr vytiahnite a roztrapaťte smerom nahor. Snažte sa vytvoriť ilúziu protáhlejšej tváre.
  10. Krásne pixie vlasy sa lesknú. Dodajte svojmu pixie účesu lesk pomocou farby alebo špeciálnej vlasovej kozmetiky.

 

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník