Pleťové masky na tvár používa aspoň raz za čas väčšina žien. Patria k základnej starostlivosti o pleť. Doprajte si ich pravidelne.

Pleťové masky na tvár je vhodné používať až dvakrát týždenne

Pleťové masky na tvár používa aspoň raz za čas väčšina žien. Doprajú nám ich špecialisti v profi beauty salónoch, ale patria aj k našej domácej starostlivosti o pleť. A dopriať by sme si ich mali pravidelne.

Starostlivosť o pleť je dnes veľmi dostupná. Možností, ako si udržať pleť mladistvú do vysokého veku, aj ako sa zbaviť väčšiny neduhov pleti, máme všetci. Je však veľmi dôležité, mať starostlivosť ako rutinu, ktorú vždy dodržujeme, a to bez výnimky. Dôležité je nielen používanie pleťových krémov. Pleť musí byť taktiež kvalitne vyčistenou, a to nielen večer od make-upu, ale aj ráno od zbytkov kozmetiky aplikovanej na noc. Ani to však nemusí stačiť. Najintenzívnejšiu starostlivosť našej pleti ponúkajú séra, ale aj pleťové masky na tvár. Ich účinok však môže byť nielen omladzujúci, ale napríklad aj čistiaci.

Pleťové masky na tvár podľa ponúkaného účinku

Tvár je našou vizitkou. Prezradí na nás vek, naše zdravotné problémy, aj to, či nezanedbávame starostlivosť o pleť. Masky na tvár nám vedia pomôcť v boji proti veku, a teda predovšetkým vráskam, s akné, so suchou aj s mastnou pleťou, dokážu tiež hĺbkovo pleť vyčistiť. Obecne ich je možné rozdeliť do trochu skupín:

Čistiace pleťové masky na tvár hĺbkovo čistia pleť aj póry. Sú ideálne pre boj s akné. Najčastejšie sa odporúčajú pre mastnú pleť, či pleť zmiešanú, na ktorej sa problémy s mastnou pleťou objavujú iba lokálne.

Regeneračné, omladzujúce a liftingové pleťové masky na tvár zmenšujú vplyv veku na vzhľad a stav pleti. Pleť dokážu vyhladiť, rozjasniť, môžu pomáhať s nežiadúcou pigmentáciou. Sú prevenciou proti vráskam, či pomáhajú s elimináciou už existujúcich vrások.

Hydratačné a výživné pleťové masky pomáhajú citlivej a suchej pleti. Vhodné sú tiež pre pleť normálnu. Okrem hydratácie dokážu pleť vylepšiť jej obohatením o vitamíny.

Dať si masku je domáci wellness zážitok

Maska by nemala byť niečím, čo si aplikujeme v strese. Mali by sme si urobiť na ňu čas a spojiť ju s relaxáciou, napríklad vo vani. Existujú aj  masky, ktoré sa nezmývajú a aplikujú sa napríklad na noc. Najčastejšie sa však stretneme s maskami, ktoré sa po aplikácii zmyjú, s olupovacími maskami a s maskami s aplikátormi (napríklad s gélovými maskami, či s maskami textilnými).

Masky sa oplatí používať pravidelne, ideálne jeden až dvakrát v týždni. Tiež sú výhodnou vtedy, ak sa naša pleť zdá byť suchou, unavenou, alebo naopak mastnou. Sú rýchlou cestou k zlepšeniu stavu pleti. Takže pokiaľ chceme večer vypadať dobre na večierku, je vhodné si cez deň dopriať masku vhodnú pre našu pleť.

Kam pre kvalitné pleťové masky na tvár?

Masky na tvár síce predáva každá drogéria, ale nakupovať ich v špecializovanom e-shope, akým je Glasskin.cz, je rozhodne lepšie. Máte možnosť väčšieho výberu, ale taktiež v sortimente nájdete masky, ktorými nepohrdnú ani profíci v beauty segmente. V porovnaní s kamennými obchodmi sú v e-shope aj výhodnejšie ceny. Nakoniec nesmieme zabudnúť na tú výhodu, že masku nemusíme kupovať rýchlo a v strese, ale práve v e-shope si najlepšie a najdôkladnejšie preštudujeme, pre akú pleť a problémy sa maska na tvár hodí, ako ju používať, v akej frekvencii a aké je jej zloženie.