Pomáda na vlasy – prečo a ako ju používať?

Vlasový styling nie je len o pravidelnom umývaní, géloch a tužidlách. Ak chcete vaše účesy posunúť na ešte vyššiu úroveň, vyskúšajte pomádu na vlasy. V našom článku si stručne popíšeme, čo je pomáda na vlasy, prečo ju používať a hlavne ako.

Čo je pomáda na vlasy?

Hlavnou úlohou pomády na vlasy je udržať pevný účes po čo najdlhšiu dobu. Okrem toho ale obsahuje aj látky, ktoré vlasom zabezpečia dlhotrvajúci lesk a textúru. Účes tak pôsobí vo výsledku odolnejšie a plnšie. Niektoré pomády sú doplnené rôznymi parfumovými látkami, ktoré dodajú vášmu účesu unikátnu vôňu.

Vedeli ste,…

…že pomáda je vhodná na vlasy akejkoľvek dĺžky?

Ako používať pomádu?

Pomáda môže byť nanášaná na suché aj čerstvo umyté vlasy. V prvom kroku si na dlaň naneste malé množstvo pomády (asi veľkosti lieskového orieška). Pomádu si rozotrite medzi dlane a následne zapracujte do vlasov. V prípade dlhých vlasov môže byť nutné naniesť väčšie množstvo pomády. V ďalšom kroku vytvarujte váš požadovaný účes.

Na trhu nájdete pomády s rôznou kombináciou lesku a pevnosti. Ak zvolíte produkt s menšou pevnosťou, môže byť na záver potrebné použitie laku na vlasy. Vlastnosti niektorých pomád sú zase závislé na tom, aké vlhké máte vlasy pred nanášaním. Väčšinou u nich funguje pravidlo: čím vlhkejšie vlasy, tým lesklejší účes.

♥ Náš TIP

Pomádu na vlasy používajte po umytí vlasov. Príliš časté používanie či vrstvenie pomády môže viesť k rýchlejšiemu špineniu vlasov.

Pomáda a gél na vlasy – rozdiely, ktoré by ste mali poznať

V úvode nášho článku sme spomenuli, že pomáda dokáže pevne držať váš účes. To isté zvládne aj gél, tužidlo alebo lak na vlasy. Aké sú teda výhody pomády na vlasy oproti zvyšným druhom vlasovej kozmetiky?

Pomády by sa dali svojou univerzálnosťou prirovnať k švajčiarskym nožíkom. Nielenže udržia váš účes po dlhú dobu v celku, no zároveň vlasom dodajú lesk a unikátnu textúru. Pomády nezvyknú zlepovať vlasy ani ich chemicky zaťažovať. Ich veľkou výhodou je tiež prímes vonných látok, ktoré posunú na vyššiu úroveň nielen váš účes, ale aj celé vaše vystupovanie.

Ako vybrať pomádu na vlasy

Ak by ste chceli začať používať pomádu na vlasy a neviete, ktorý produkt vybrať, prinášame vám niekoľko rád pre jej nákup. V prvom rade je potrebné zistiť, aký je váš druh vlasov. Typ vašich vlasov totiž určuje finiš pomády, ktorý je pre vás ideálny.

  • Mastnejšie vlasy – pomády s matným finišom a prímesou včelieho vosku.
  • Suché vlasy – pomády s vyššou úrovňou lesku a menej mastnými prímesami.
  • Niečo medzi – pomády s prirodzeným finišom, ktorý vlasy nevysuší ani príliš nenamastí.

V ďalšom kroku vám odporúčame zvoliť stupeň pevnosti. Čím je stupeň pevnosti vyšší, tým je styling náročnejší, no výsledný účes pevnejší. Ak s používaním pomády na vlasy ešte len začínate, odporúčame vám strednú či nižšiu pevnosť. Akonáhle nájdete svoj štýl, môžete prejsť na vyššiu pevnosť.

Používanie pomády na vlasy je ideálny spôsob, ako dať vášmu účesu výnimočnosť a charakter. Pomády dokážu nielen udržať účes v celku po dlhú dobu, no zároveň mu dodajú požadovaný lesk, vôňu či dokonca tmavší odtieň. Aký styling preferujete vy?