Vyskúšali sme pomádu na vlasy Reuzel od vyhláseného holandského holičstva Schroem. A teraz vám prinášame bezprostredné pocity, ktoré z nej máme. Má zmysel si ju kupovať?

Oficiálny text od dodávateľa tvrdí, že pomádu Reuzel možno použiť na mokré i suché vlasy. S tým, že ak ju nanesiete na suché vlasy, získate silnú fixáciu a mierny lesk. Pri nanesení na mokré vlasy to má byť presne naopak: slabá fixácie a výrazný lesk.

S týmto tvrdením súhlasíme. Pomádu sme oveľa radšej dávali na suché vlasy, kedy nám po nanesení umožňovala vytvarovať účes do potrebnej podoby. Je ale nutné dať si pozor na množstvo.

Pomáda Reuzel je silná a odporúčame ju aplikovať len vo veľmi malom množstve. Naneste si kúsok na ukazovák a rozotrite medzi prstami, prípadne aj v oboch dlaniach. Následne si niekoľkokrát prehrabnite vlasy (dávajte pozor, aby moc pomády nepadlo na ofinu) a potom dočešte hrebeňom s veľkým rozstupom tŕňov (klasickým hrebeňom, nie kefou).

Pomáda Reuzel je silná a odporúčame ju aplikovať len vo veľmi malom množstve.

Pomáda Reuzel je silná a odporúčame ju aplikovať len vo veľmi malom množstve.

Akonáhle budete hotoví, čakajú vás aspoň dve kolá umývania rúk – pomáda na rukách drží ako čert a aj s mydlom sa ťažšie zmýva. To isté platí o vlasoch, bez dôkladného umytia šampónom sa jej nezbavíte.

V tomto vidíme asi najväčšiu slabinu pomády Reuzel – naozaj ťažko sa zmýva. Pokiaľ ju používate denne, budete si musieť denne (alebo aspoň každý druhý deň) umývať vlasy šampónom. A než vychytáte ideálne množstvo, budete si jej na hlavu patlať moc: vlasy potom vyzerajú, akoby boli mastné.

♥ TIP: Mohlo by vás zaujímať

Akonáhle ale toto vychytáte, vyzerá Reuzel na vlasoch dobre. Fixuje tak akurát, nezlepuje, netvrdne. Vlasy vyzerajú prirodzene – a keď vás náhodou rozstrapatí vietor, stačí len prehrabnúť vlasy rukou a pôvodný účes bude späť na svojom mieste.

Vyskúšali sme pomádu na vlasy Reuzel od vyhláseného holandského holičstva Schroem

Vyskúšali sme pomádu na vlasy Reuzel od vyhláseného holandského holičstva Schroem

Sám výrobca pomádu Reuzel odporúča hlavne mužom s kratšími vlasmi po stranách a dlhšími vpredu. Niekoľkými ťahmi svoje vlasy napomádujete a následne hrebeňom dočešete. Kým s pastou alebo gélom by ste svoj účes tvarovali niekoľko minút, s pomádou Reuzel to zvládnete za pár sekúnd. A vaše vlasy navyše zostanú prirodzené.

Zdroje fotografií: FP, http://www.gentleport.cz, https://www.otto.sk/