Každá chceme to, čo nemáme. A tak tie z nás, ktoré príroda obdarila vlnitými a kučeravými vlasmi, ich chceme narovnať. Na druhú stranu krásky s rovnými vlasmi zas túžia po vlasoch vlnitých. Ako teda na rovné vlasy či ako docieliť hladké vlasy v účese? Metód je hneď niekoľko – tie k vlasom šetrnejšie aj tie menej, účinnejšie či menej, krátkodobé i dlhodobé. Na ktorú z nich vsadiť?

Metód na narovnanie vlasov existuje skutočne dosť, ale pravdou je, že trvalá neexistuje, aj keď sa tým niektoré metódy pýšia. Dôležité je vyberať si tie šetrnejšie pre naše vlasy, alebo sa ich naučiť používať tak, aby u toho netrpeli naše vlasy. Poďte sa pozrieť na, čo ktorá z metód dokáže.

Túžite mať krásne hladké a rovné vlasy? Poďte sa pozrieť na metódy, ktorými ich dosiahnete.

Túžite mať krásne hladké a rovné vlasy? Poďte sa pozrieť na metódy, ktorými ich dosiahnete.

Chemická trvalá pre rovné vlasy

Tak, ako sa využívala (a stále i využíva) trvalá na skučeravenie vlasov, dá sa použiť aj na ich narovnanie. Je to síce metóda najúčinnejšia, ale vlasom dáva poriadne zabrať a ničí ich. Pre suché, zničené a čerstvo farbené vlasy nie je chemická trvalá na narovnanie vlasov vhodná. Môže sa vám stať, že vlasy síce narovnáte, ale budú neuhladené, viditeľne spálené a zničené. Moja rada – hľadajte ďalej.

Trvalá keratínová kúra

To, že je keratín skvelým pomocníkom pre vyrovnávanie vlasov, je známa vec. Týmto spôsobom si vyrovnávajú svoje prirodzené kučeravé a krepaté vlasy aj celebrity – Afroameričanky. Nevýhodou je, že metóda sa síce nazýva trvalou, ale reálne vlasy vyhladí len na tri až šesť mesiacov. Účinok teda je dlhodobejší, nie však trvalý, cena je pritom dosť vysoká. Podľa dĺžky vlasov a použitých profi prípravkov sa pohybuje od 70 do 350 €. Aplikácia je pomerne náročná a trvá až 5 hodín. Čo sa tiež premieta do ceny aplikácie kúry.

Brazílsky keratín na rovné vlasy po domácky

Brazílsky keratín (brazil keratin) si však môžete aplikovať lacnejšie. Vhodnú špeciálnu starostlivosť pre uhladenie a obnovu poškodených vlasov si kúpite aj mimo kadernícky salón a tiež si ho dokážete pomocou žehličky na vlasy aplikovať. Aplikácia nie je vôbec zložitá. Prípravok si nanesiete do vlasov s tým, že nanášate na vlasy vzdialené asi 0,5 cm od vlasovej pokožky. Vlasy prečešete hrebeňom, aby sa prípravok dostal naozaj na každý. Po asi 30 minútach si vlasy vyfénujete do sucha. Fén je nutné nastaviť na strednú teplotu. Následne je nutné vlasy vyžehliť žehličkou na vlasy.

♥ TIP

Niektoré žehličky si vedia s aplikáciou keratínu poradiť lepšie než iné. Takou je napríklad ultrazvuková žehlička na vlasy Brazil Keratin Iron Repair. Ponúka studenú technológiu pre aplikáciu reparačných prípravkov a dokáže zvýšiť absorpciu keratínu, ale aj reparačných kúr a farieb, až o 60 %. Kúpite ju na Notino.sk.

Žehlite, žehlite, žehlite…

Kvalitná žehlička na vlasy je pre narovnávanie vlasov nutnosť. Či už ich narovnávate spolu s brazílskym keratínom, alebo bez neho. Pokiaľ si vlasy žehlíte trebárs denne, nezabudnite používať vždy žehličky s reguláciou teploty a taktiež prípravky pre tepelnú ochranu vlasov. Žehlička dokáže vyrovnať aj extrémne kučeravé vlasy.

Žehlička je užitočný pomocník pre narovnávanie vlasov. Pozor ale na to, ako ju používate, aj na jej správny výber.

Žehlička je užitočný pomocník pre narovnávanie vlasov. Pozor ale na to, ako ju používate, aj na jej správny výber.

Prirodzene, ale s malým účinkom

V rôznych internetových diskusiách sa dozviete aj ďalšie rady, ako na vyrovnávanie vlasov. Obvykle sú ale účinné len minimálne a veľmi často pre vlasy škodlivejšie, než sa na prvý pohľad môže zdať. Rôzne stáčanie mokrých vlasov do vrkočov, naťahovanie aj česanie mokrých vlasov a ich fénovanie dolu hlavou – to všetko podporuje vypadávanie vlasov. Naviac efekt vyrovnania je minimálny, o uhladení sa skoro hovoriť nedá.

Vlasová kozmetika s brazílskym keratínom dopomôže k rovným vlasom

Narovnávať mierne neposlušné vlasy pomáha vlasová kozmetika s brazílskym keratínom: šampóny, kondicionéry aj kúry (umývateľné, aj po bezoplachové). Má schopnosť „umravňovať“ rozlietané vlasy aj obnovovať ich štruktúru, a teda vlasy regenerovať.

Ku krásnym rovným vlasom nám dopomôže kvalitná kozmetika s brazílskym keratínom.

Ku krásnym rovným vlasom nám dopomôže kvalitná kozmetika s brazílskym keratínom.

A čo keď vlastne o tie vlny ani prísť nechceme?

Veľmi často zatúžime po rovných vlasoch len preto, že si so svojimi kučerami a vlnami nevieme poradiť. Vlasy sa nám krepatia, sú suché, rozlietané a nedržia v kompaktných vlnách. Každý vlas si vytvára svoju individuálnu vlnitosť. To ale nemusí byť dôvodom k tomu, vĺn a kučier sa zbaviť. Stačí sa konečne naučiť o svoje vlasy starať. A taktiež si konečne zvoľte tú správnu vlasovú kozmetiku, či sa prestať báť vlasových olejov. Že je s našimi vlasmi práca? Nie väčšia, než s ich sústavným narovnávaním.

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník