Koronavírus nám zavrel kaderníctva a tak sme sa museli vrátiť k DIY farbeniu vlasov. Chcete zostať u domáceho farbenia aj naďalej? Skúste to inak.

Skúste farby na vlasy a domáce farbenie vlasov inak

Koronavírus nám zavrel kaderníctva a tak sme sa museli vrátiť k DIY farbeniu vlasov. Pre niektoré z nás je farbenie zatiaľ skôr o štýle, móde a zábave. Horšie je, pokiaľ už bojujeme so šedinami. Tie nás trápia často už od tridsiatky. Chcete zostať u domáceho farbenia aj naďalej? Skúste to inak.

Farby na vlasy nás zachraňujú pred starnutím

Šedivé vlasy sú známkou starnutia. Aj keď sa dnes prezentujú ako móda, nie sú to skutočne šedivé vlasy, ale zaujímavé strieborné farby na vlasy, ktoré letia. Uvedomujeme si to, a tak sa farbíme. V kaderníctve to ale nie je lacné. Ak máme dlhé vlasy, vie návšteva kaderníctva pekne zamávať s našim rodinným rozpočtom. Naviac šediny na odrastajúcich vlasoch sa objavia opäť za pár dní. Poďte sa naučiť farbiť si vlasy doma. Inak než doteraz. Kvalitnejšie a múdrejšie.

Farbenie vlasov doma dokážete s vhodnou kozmetikou a pomôckami zvládnuť ako profesionál.
Farbenie vlasov doma dokážete s vhodnou kozmetikou a pomôckami zvládnuť ako profesionál.

Aj bežné farby na vlasy musíte vedieť používať

Farbenie vlasov doma obvykle robíme pomocou farieb, ktoré sa prezentujú ako farby pre domáce farbenie. Obsahujú všetko, až po rukavice a často i ošetrujúci balzam. Ak ich používate, dávajte si pozor na to, že obsahujú veľa pigmentov. Nie je to úplne výhoda! Vlasy totiž urobia príliš tmavými. Tie permanentné potom naviac na seba pri ďalšom farbení vrstvíme a odtieň sa nám stále stmavuje. Príliš tmavé vlasy nás robia staršími. Takže je potrebné vždy voliť radšej o niečo svetlejší odtieň farby, než ktorý má byť nakoniec výsledkom. Súčasne, nikdy si po druhom a ďalšom farbení nefarbite vlasy po celej dĺžke rovnako. Plnú dobu nechajte farbu pôsobiť len na odrasty. Na zvyšku vlasov dobu skráťte. Alebo si dofarbujte odrastené vlasy.

Skúste tiež zdravšie farby na vlasy

Môžete skúšať farby s obsahom ošetrujúcich olejov, ale tiež farby bez amoniaku. Snažte sa vlasy, pokiaľ to nie je zámer, príliš nezosvetľovať. Práve zasvetľovaním ničíme vlasy najviac. Na internete kúpite aj ošetrujúcu starostlivosť, ktorá sa v profi kaderníctvach môže pridávať do farieb na vlasy. Ide predovšetkým o známy Olaplex. Vďaka Notino.sk tento profesionálny kadernícky zázrak, ktorý obnovuje disulfitové väzby vlasov, ku ktorých narušeniu pri farbení dochádza, kúpite aj pre použitie u domáceho farbenia.

Olaplex chráni vlasy pri každom farbení.
Olaplex chráni vlasy pri každom farbení.

Farbite vlasy profesionálnymi farbami

Kaderníci potvrdzujú, že v kvalite farieb pre domáce farbenie a tými profesionálnymi je veľký rozdiel. Kúpte si aj na doma profesionálne farby na vlasy, aké používajú kaderníci.Nezabudnite, že si k nim budete musieť dokúpiť aj špeciálne oxidačné činidlo. Výsledok ale bude výrazne lepší, bez zbytočne silných pigmentov. Notino.sk má v sortimente najpoužívanejšie značky farieb profesionálnych kaderníckych salónov.

Skutočne je vaše prvé šediny potrebné farbiť permanentnými farbami?

Často začíname s farbením skôr, ako musíme. Pokiaľ máte vlasy citlivejšie na poškodenie farbením, snažte sa čo najdlhšie permanentným farbám vyhnúť. Riešením sú semipermanentné farby, ale tiež zmývateľné farby a farebné šampóny. Na prvé šediny na niektorých častiach hlavy (často na šediny), pomáhajú aj spreje na odrastené vlasy.

S prvými šedivými vlasmi začína večný maratón farbenia vlasov. Nezačínajte však zbytočne skoro s permanentnými farmami.
S prvými šedivými vlasmi začína večný maratón farbenia vlasov. Nezačínajte však zbytočne skoro s permanentnými farmami.

Nefarbite vlasy zbytočne často

Vyššie zmienené spreje na odrasty, ale tiež špirály na zakrytie odrastov, dokážu spoľahlivo ukryť naše prirodzené vlasy u pokožky, ktoré kazia dojem z odfarbených vlasov. Aby ste ich mohli efektívne používať, nevoľte farby vlasov v príliš extrémnych odtieňoch.

Kvalitné spreje na odrasty vydržia až do umývania vlasov. Aplikujú sa na umyté a suché vlasy. Aj spreje na odrasty dnes kúpite profesionálne, alebo ich verzie v kaderníctve. Obvykle len tie profi vydržia skutočne až do umývania vlasov. Nejaké to euro naviac sa rozhodne oplatí investovať.

Vlasy po celej dĺžke nefarbíme pri každom farbení. Odfarbujte si iba odrasty.
Vlasy po celej dĺžke nefarbíme pri každom farbení. Odfarbujte si iba odrasty.

Profi pomôcky na farbenie vlasov aj na doma

Myslíte to s farbením vlasov doma vážne? V tom prípade sa vybavte aj profi pomôckami na farbenie vlasov. Takými, aké používajú kaderníci. Vyplatia sa vám, farbenie bude jednoduchšie a dokonalejšie. Kvalitný štetec na farbenie vlasov, miska na miešanie farby, ale aj profi ochrana odevu pri farbení – to všetko vám zjednoduší domáce farbenie vlasov.