Hairstyliska Sklemina Tatiana v niekoľkých video tutoriáloch ukazuje krok za krokom, ako vytvoril relatívne zložité spoločenské účesy. Naučte sa ich!
Hairstyliska Sklemina Tatiana v niekoľkých video tutoriáloch ukazuje krok za krokom, ako vytvoril relatívne zložité spoločenské účesy. Naučte sa ich!

Spoločenské účesy krok za krokom v piatich videonávodoch

Hairstyliska Sklemina Tatiana v niekoľkých video tutoriáloch ukazuje krok za krokom, ako vytvoril relatívne zložité spoločenské účesy. Naučte sa ich!

Spoločenské sezóna, ale tiež svadba sú udalosti, kedy túžime vo vlasoch vykúzliť romantické a tiež nevídané spoločenské účesy, na svadbu potom svadobné účesy. Väčšina z nás nehľadá extravaganciu a dokonca ľahko zabúdame na to, že aj spoločenský účes môže byť moderný. Túžime po niečom pompéznom a romantickom. Nie vždy však máme čas a peniaze na to, aby sme si podobný účes nechali vykúzliť u kaderníka. Hairstyliska Sklemina Tatiana učí, ako si tieto účesy učesať. Na vlastnú výrobu sú celkom zložité, ale na vlastné oči som videla, že aj to sa dá zvládnuť. Pokiaľ máte ale k dispozícii dve šikovné ruky navyše, všetko je vyriešené. Kamarátka, susedka, kolegyňa … Vždy sa nájde niekto, kto vám s touto nádherou bude vedieť pomôcť. Spoločenské účesy krok za krokom nájdete v jednotlivých videách.

Sklemina Tatiana predstavuje video tutoriály kde sa naučíte, ako učesať krok za krokom aj zložitejšie spoločenské účesy.
Sklemina Tatiana predstavuje video tutoriály kde sa naučíte, ako učesať krok za krokom aj zložitejšie spoločenské účesy.

1. Spoločenské účesy vykúzlite aj z polodlhých vlasov!

Nádherný vlnitý účes vyzerá extra dlhým. Lenže zdanie klame. Objem a dĺžku vlasom pridáva výplň a tiež clip-in vlasy. Musíte dopredu myslieť na to, že si tieto pomôcky zaobstaráte. Malá investícia a trochu príprav však stojí za to. Vlnité spoločenské účesy kombinujúci drdol a rozpustené partie vlnitých vlasov patria medzi najefektnejšie a zatiaľ čo drdol vám nemusí vždy pristať, podobný účes na ples vyzerá skvostne zakaždým!

VIDEO: Romantický spoločenský účes pre polodlhé vlasy

2. Prepracovaný romantický drdol aj pre polodlhé vlasy

Z dlhých aj polodlhých vlasov môžete vytvoriť spoločenské účesy v podobe obľúbených drdolov.

Ten, ktorý teraz uvidíte na videu, pracuje predovšetkým s objemom. Opäť teda budete potrebovať pomôcku, ktorá urobí plesový drdol bohatším. Kúpite ju v kaderníctve, ale aj bežne v bižutériu. Vlasy potrebujú natočiť kulmou a potom už stačí sledovať návod Tatiany Skleminy krok za krokom. Výsledok je úžasný!

VIDEO: Romantický drdol do spoločnosti

3. Plesové účesy vytvoríte ľahko aj z návodov na svadobné účesy

Mnoho účesov na svadbu poslúži bez problémov ako spoločenské účesy. Takým je aj nízko posadený drdol, ktorý svoj objem získal opäť pomocou vypchávky. Vytvoríte ho nielen z blond vlasov, ale práve na blond alebo na melírovaných vlasoch najlepšie vynikne pletenie na zadnej strane hlavy. To je neuveriteľne efektné a pritom prekvapivo nie zas tak zložité na výrobu. Pomocným rukám sa ale určite nevyhnete! Nezabudnite na efektné zdobenie dekoratívnymi vlásenkami, ktoré tento slávnostný účes finálne dozdobia.

VIDEO: Romantický textúrovaný slávnostný účes

4. Spoločenské účesy ako vrkoče – skúste zložitejší rybí vrkoč!

Nie každý vrkoč sa hodí ako spoločenský účes. Vždy je potrebné pridať niečo navyše. Pre dlhovlásky milujúce chvosty a pletené vrkoče môže byť riešením slávnostný variant rybieho vrkoča. Vyzerá skvele a medzi spoločenskými účesmi, ktoré sa dnes učíme krok za krokom pripraviť, patrí medzi tie jednoduchšie.

VIDEO: Rybí vrkoč ako účes na ples

5. Slávnostný drdol ako elegantný up-do účes

Ak predsa len dávate prednosť elegancii pred romantikou, mám pre vás nakoniec drdol, ktorý vaše požiadavky splní. Romantické kučierky nahradila práca s tvarom a objemom. Opäť sa dostávame k tomu, že sa bez vypchávky nezaobídete. Pozitívne je, že jedna vypchávka vám dokáže pomôcť pri mnohých diametrálne odlišných účesoch. Zvládli by ste ju vyrobiť aj doma. Stačí vám k tomu stará pančucha, silonová alebo lykrová, ktorú môžete vypchať trebárs obyčajnou vatou. Avšak profi pomôcka vyzerajúca ako vlasy zabezpečí, že sa nebude musieť báť, že by vám DIY vypchávka niekde z účesu nevhodne vykukla.

VIDEO: Elegantné spoločenské účesy ako drdoly

Zdroj obrázkov a videa: Youtube kanál Sklemina Tatiana