Obyčajné sponky do vlasov zažívajú boom. Prosté príčesky, angl. bobby pins, patria medzi trendy účesy 2015/2016. Vlasy už nielen držia, ale aj zdobí!

Kaderníci, módne blogerky aj kdejaká účesová fanúšička na Facebooku sa predháňajú v tom, kto vykúzli lepší účes s úplne obyčajnými vlásenkami. Sponky, vlásenky, pinety či pinetky, alebo anglicky bobby pins, a účesy s nimi, sa stali doslova fenoménom. Niekedy až obsesiou. Jednoduché sponky do vlasov sa objavili na módnych prehliadkach takých velikánov, ako je Christian Dior, Carolina Herrera, Dries van Notten, Erdem alebo John Galliano. A nie je to prvýkrát. Lenže zatiaľ čo napríklad Dior svojimi doslova vlásenkovými prilbami v roku 2009 len šokoval a nikto vtedy nebral priznané vlásenky ako nový horúci módny trend, dnes je všetkému inak a vlásenky skutočne v účesoch bodujú. Neraz sa sponkami, tými obyčajnými, prizdobila Rihanna, inokedy pridala pinetky s ozdôbkami. A rozhodne nie je jedinou celebritou, ktorá pins mánii prepadla! Jednoduché lacné sponky do vlasov sú trendy a obyčajná sponka, alebo skôr sponky, nahradí kadejakú ozdôbku vo vlasoch.

Obyčajné sponky do vlasov sú módnym trendom. Svet kaderníkov, celebrít aj fashion blogeriek zachvátila pins obsession!

Obyčajné sponky do vlasov sú módnym trendom. Svet kaderníkov, celebrít aj fashion blogeriek zachvátila pins obsession!

Obyčajné sponky do vlasov sú módnym trendom. Svet kaderníkov, celebrít aj fashion blogeriek zachvátila pins obsession!

Obyčajné sponky do vlasov sú módnym trendom. Svet kaderníkov, celebrít aj fashion blogeriek zachvátila pins obsession!

Používate sponky do vlasov správne?

Hovoríte si, čo je to za hlúpu otázku, kto by nevedel používať vlásenky do vlasov, ale skutočne to viete? Až 95% žien a dievčat si sponky nasadzuje naopak. Verili by ste tomu?

Používate sponky do vlasov, čiže bobby pins, správne?

Používate sponky do vlasov, čiže bobby pins, správne?

Tipy na dva jednoduché účesy pomocou obyčajnej vlasovej sponky

Tipy na dva jednoduché účesy pomocou obyčajnej vlasovej sponkyMnohokrát sa ráno prebudíme a premýšľame, čo rýchlo s vlasmi. A práve obyčajné pinetky sú po ruke zakaždým. Možno ste nad nimi už dlhšiu dobu ohrňovali nos, ale teraz, vzhľadom k módnej konštelácii, sa určite rady naučíte dva jednoduché účesy s obyčajnými sponkami. Desať obyčajných sponiek, ktoré k tomuto účesu budete potrebovať, nájde určite každá z vás. Oba účesy sú pre dlhovlásky, ale možno je zvládnete aj s dlhším mikádom. Ale sponky nezavrhujte ani ako krátkovlaska. Niekedy postačí ofinka zopnutá jednou sponkou a máte nový trendy účes.                                                                                                                                                      

Sponky ako dekoračný trojuholník

Tento účes je veľmi jednoduchý a rýchly a budete naň potrebovať iba tri sponky a niekoľko drobných tipov.

  • Vlasy si rozdeľte na dva pramene, jeden z ľavej a druhý z pravej strany hlavy a dajte ich cez seba.
  • Teraz si vezmite prvú sponku a obe preložené časti zaistite diagonálne, teda po uhlopriečke. A pozor! Dajte ju zvlnenou stranou dole, nie hore. To je častá chyba, ktorú každá žena robí, pretože väčšina z nás netuší, že keď sponka smeruje smerom dole, tak má silnejší priľnavosť.
  • Potom použijete druhú sponku, opäť smerom dole tak, aby aby bola k tej prvej sponke pod uhlom približne 60 stupňov a tým si vytvoríte druhú stranu trojuholníka.
  • A poslednou sponkou dokončíte trojuholník.

Sponka vo vlasoch ako šípka

Tentoraz budete potrebovať sponky štyri.

  • Opäť si vytvorte dva pramene vlasov, ale tentoraz iba z jednej strany hlavy. Tieto pramene zatočte dohromady a preložte cez zvyšné vlasy vzadu na hlave.
  • Prichyťte je prvými dvoma sponkami, rovnako jo by ste sa chystala tvoriť trojuholník. Opäť nezabudnite na to je dávať pre lepšie držanie zvlnením nadol. Takto si vytvoríte horný základ pre šípku.
  • Teraz namiesto toho, aby ste prepojila tieto dve sponky treťou na dolnej základni, ako to bolo v prípade trojuholníka, tak použijete sponku tak, že ju zhruba v polovici jednej sponky krížom pripnete smerom ku konci druhej sponky.
  • So štvrtou sponkou urobíte to isté. Tým ste si počas dvoch minút vytvorila dokonalú šípku.

 

Zdroj: Chik.net Fashionisers, Pinterest

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník