Módní střihy vlasů pro podzim 2014 milují bob, lob i speciální střihy pro dlouhé vlasy z nichž se pak dělají copy.

Strihy vlasov, ktoré letia tento rok na jeseň!

Módne jesenné strihy vlasov pre rok 2014 sú predovšetkým bôb a lob. Špeciálne strihy si ale vyžadujú tiež módne jesenné dlhé vlasy pre copy.

Účesové trendy sa dnes menia pomalšie ako tie v móde a obliekaniu. Napriek tomu má každá sezóna svoje špecifiká a aj tohtoročná jeseň 2014 má strihy vlasov, ktoré sú módnejšie ako tie druhé. Kaderníci stavia na účesy, ktoré sú praktické a ľahko udržiavateľné. Všetky totiž chceme nosiť jednoduché účesy na úpravu, ale súčasne to musia byť vlasy s dušou, ktorá nám sedia, pristanú a dodávajú nám šmrnc. Poďte sa teda pozrieť na najlepšie strihy vlasov pre jeseň 2014 Nevynecháme ani módne farby na vlasy a trendy kolorovania.

Hlavným hitom jesene sú tri účesy, ktoré dohromady znejú až smiešne: bob, lob a cop. Sú to tri účesy, ktoré uspokoja krátkovlásky, dlhovlásky aj ženy s polodlhými vlasmi. Nezačnite protestovať, že cop nie je strih vlasov. Tiež potrebuje správne zastrihnutie a dokonca sú módne copy v účesoch s veľmi výrazným strihom vlasov. Po týchto troch obľúbených jesenných strihoch vlasov vám ešte predstavíme obľúbené farebné témy účesov. Módne farby na vlasy pre túto sezónu sa neboja byť výrazné, multifarebné účesy sú hitom a keď sa ešte pridajú atraktívne strihy vlasov, dostávame skutočne nádherné účesy.

Krátke strihy vlasov tento rok na jeseň opanoval opäť bob

Bob je veľmi praktický účes. Potrebuje dobrý strih, ocení atraktívnu farbu a v spojení s kvalitnou vlasovou stylingovou kozmetikou potom dokáže byť aj čiastočne variabilný. Je možné ho predovšetkým nosiť ako uhladený a rovný alebo rozstrapatený. Bob je typický strih vlasov, ktorý zodpovedá volaniu krátkovlások po jednoduchom účese ľahkom na údržbu. Dôležité je rozhodnúť sa, či vám pristanú strihy vlasov ako bob odhaľujúci uši, alebo naopak také, ktoré je schovajú. Zrovna viditeľnosť alebo neviditeľnosť uší dáva totiž nášej tvári celkom iný ráz.

Mahagónový krátko strihaný bob je príkladom dokonalého trendy strihu pre jesenné účesy 2014.
Mahagónový krátko strihaný bob je príkladom dokonalého trendy strihu pre jesenné účesy 2014.

Strihy vlasov ako bob majú veľa možností aj pokiaľ ide o ich farebné podanie. Často by bol bob strih nudný, keby nedostal viac atraktívnej farby alebo presvetlenia. Vyhnite sa tradičným melírom, pokiaľ nejde o skutočne premyslené dekoratívne dokreslenie strihu vlasov. Nebojte sa ale tieňovania tón v tóne, ktoré ale často nemusí vznikať ani ako kombinácia viacerých odtieňov farieb, ale len ako aplikácia lesku na dobre vytvarovaný bob.

Strihy vlasov pre jeseň 2014: Bob

Polodlhým strihom vlasov tento rok vládne lob

Lob je hitom jesene 2014, ale rozhodne s ním jeho sláva neskončí. Lob je vlastne dlhé mikádo a pokojne môže byť pre vás prestupnou stanicou medzi krátkym bobom a dlhými vlasmi. Lob ako polodlhý účes charakterizuje strih podobný mikádu, ktoré však môže byť aj mierne alebo aj výrazne rozvlnené. Dĺžka lobu siaha spravidla na ramená. Strihy vlasov v lob štýle síce povoľujú ofinu, ale bez nej sú tento rok na jeseň módnejšie.

Jednoduchý strih účesu v podobe lobu je takmer bezúdržbový.
Jednoduchý strih účesu v podobe lobu je takmer bezúdržbový.

Po farebnej stránke sú lob strihy vlasov omnoho variabilnejšie než krátky bob. Môžete sa hrať s prefarbovaním koncov, už možno aplikovať ombré, platina blond na lobu vyzerá neskutočne sexy a aj „obyčajné“ brunet odtiene pôsobia oveľa výraznejšie, než na kratšom strihu. Lob je skvelá voľba strihu účesu, keď sa neviete rozhodnúť medzi krátkymi a dlhými vlasmi.

Strihy vlasov pre jeseň 2014: Lob

Jesenné copy potrebujú tiež kvalitné strihy vlasov

Dlhovlásky sa tento rok na jeseň tiež nezaobídu bez dobrého strihu. Najmä tie, ktoré prepadli všemožným módnym vrkočom. Tie sú totiž často spojené práve so špecifickým strihom vlasov. Získate tak strih účesu dlhých vlasov, ktorý je atraktívny ako rozpustený, tak s copom. Aj tu zohráva dôležitú úlohu farba, ktorá má na dlhých vlasoch veľký priestor na to, aby vynikla.

Takto atraktívny strih dlhých vlasov vyzerá skvele s nízko posadeným módnym copom ale aj bez neho.
Takto atraktívny strih dlhých vlasov vyzerá skvele s nízko posadeným módnym copom ale aj bez neho.

V galérii nenájdete len copy, ale aj strihy vlasov, ktoré sú potom zaujímavé aj zopnuté do copu. Atraktívne copy pre tohtoročnú jeseň 2014 sú nízko posadené. Tie vyzerajú úchvatne tiež na vlasoch zostrihaných tak, ako by ste si nechala urobiť dokonalý strih postupne zostrihaných vlasov a k nemu si nechala vzadu vlasy dlhé. Nosia sa aj copy-necopy, to znamená vlasy vypnuté na temene tak, že síce ako copy vyzerajú, ale o cop v pravom slova zmysle nejde. Posledným veľkým jesenným hitom zostávajú pletené vrkoče. Prečo o nich hovoriť o strihu vlasov? Pretože aby ste ich mohli upliesť, potrebujete mať správnu dĺžku vlasov a ich strih je preto tomuto nutné podriadiť. Pletené vrkoče sa ľahko aplikujú ako príčesky, ale zas je nutné myslieť na strih vlasov, ktorý vám to umožní.

V galérii nájdete nielen ukážky módnych copov, ktoré tento rok preferujú hladké a rovné vlasy, ale aj strihy účesov, ktoré sú pripravené pre atraktívny účes s copom.

Strihy vlasov pre jeseň 2014: Strihy pre copy a pletené vrkoče

Atraktívne farby účesov a strihy vlasov idú tento rok na jeseň ruka v ruke

Škoda každého dobrého strihu vlasov ktorému nebola nasadená koruna krásy v podobe atraktívnej farby. Tie sú na jeseň 2014 veľmi odvážne a nápadité. Je vidieť, že sa vyvinula nová „rasa“ kaderníka – kolorista. Farby robia z dobrého strihu dokonalý účes. Môžete sa hrať s odtieňmi a pokojne staviť na rozpolení účesu na dva tón v tóne ladiace odtiene brunet hnedej. Z odtieni červených letí predovšetkým mahagónová farba na vlasy a bordó odtieň nazývaný sangria.

Dokonale tieňovaný mahagónový dlhý účes s ofinou, ktorý bude atraktívny aj v copech.
Dokonale tieňovaný mahagónový dlhý účes s ofinou, ktorý bude atraktívny aj v copech.

Blond vlasy sa lesknú zlatom alebo ak sú v platinovom odtieni, prefarbuje je modré, fialové a ružové partie. Odvážne blond strihy vlasov si zamilovali oranžový podkres, s ktorým dokážu vytvoriť moderný a elegantný, ale aj moderný provokatívny účes, aký vytvorila napríklad aj česká kaderníčka Petra Měchurová. Božsky vyzerajú kvalitné strihy zafarbené na striebornú alebo blond účesy osviežené krátkodobým prefarbením pestrofarebnými vlasovými kriedami technikou zvanou Hairchalk.

Dokonalé farby vlasov pre dokonalý zostrih

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem, Petra Měchurová – kolekcia Drive, FL