Strojček na vlasy je „must have“ pre každého muža.
Strojček na vlasy je „must have“ pre každého muža.

Strojček na vlasy je „must have“ pre každého muža

Nezáleží na tom, či pravidelne navštevujete kaderníctvo, alebo doma využívate amatérske služby svojej partnerky. Strojček na vlasy je základnou pomôckou každého muža.

Dnešná móda krátkeho zostrihu na hlave a dlhšej briadky odsunula u mnohým mužov na vedľajšiu koľaj klasické holiace strojčeky. Nahladko sa na brade neholíme. Ak, tak inde na tele. Áno, už sme sa nechali partnerkami presvedčiť o tom, že ani nám nesmie z plaviek vykukovať žiadny chĺpok. A tak sa do našej základnej pánskej výbavy votrel strojček na vlasy, ktorý nielenže udrží na uzde naše pačesy, ale súčasne nám pomôže s úpravou briadky i zastrihnutým dlhších chlpov na tele.

Strojček na vlasy a zastrihovač fúzov BaBylis 10 in 1.
Strojček na vlasy a zastrihovač fúzov BaBylis 10 in 1.

Nechce sa vám do kaderníctva? S kvalitným strojčekom na vlasy vás ostrihá aj šikovnejšia priateľka

Mnohí z nás máme vlasy, s ktorými nejde nič moc urobiť ani v profi kaderníctve. A často o to ani nestojíme. Chceme to jednoducho na krátko, aby sa vlasy dobre udržiavali, najlepšie boli bezúdržbové a mohli sme s čistým svedomím zahodiť dokonca aj hrebeň. Kvalitné strojčeky na vlasy vedia strihať na rôzne dĺžky a veľmi jednoducho sa s nimi pracuje. S nožnicami nikdy neurobíte tak dokonalý postupný zostrih, ako so strojčekom.

Strojček na vlasy môže byť bez nástavcov pre rôznu dĺžky strihu, s vymeniteľnými nástavcami, ale i s nástavcom jedným, ktorý dokážeme nastaviť na rôznu dĺžku strihu. K dispozícii sú aj strojčeky s vymeniteľnou hlavou. Zastrihovač tak jednoducho zmeníte na holiaci strojček, ktorým sa môžete nahladko oholiť nielen na tvári.

Strojček na vlasy Remington.
Strojček na vlasy Remington.

Ďalšie, čo si pri výbere všímajte, je napájanie. Niektoré strojčeky na vlasy a zastrihávače sú len do elektrickej zásuvky. Na strihanie vlasov to stačí. Pokiaľ si ale plánujete holiť telo vo vani, potrebujete strojček akumulátorový – s nabíjacím akumulátorom, prípadne na baterky.

Hitom sú zastrihávače pre celé telo. Strojček na vlasy je súčasťou

Multifunkčný zastrihávač ponúka Braun (Braun Multi Groomer MGK7021). Chváli sa funkciami 10 v 1. Zastrihne vlasy, bradu, odstráni nežiadúce ochlpenie, dokonca aj chĺpky v nose a v ušiach. Má odnímateľné nástavce vhodné na rôzne úkony starostlivosti o telo. Funguje na nabíjací akumulátor. Nabíja sa v priloženom stojane. A to, čo prekvapí, že súčasťou balenia so strojčekom je aj žiletka Braun.

Ďalší strojček na vlasy a zastrihovač fúzov ako 10 in 1. Tentokrát od tradičného výrobcu Braun.
Ďalší strojček na vlasy a zastrihovač fúzov ako 10 in 1. Tentokrát od tradičného výrobcu Braun.

Nezabudnite na nos a na uši

Multifunkčný Braun má síce zastrihovač chĺpkov v nose a v ušiach priamo v jednom z nadstavcov, bežná súčasť strojčekov na vlasy a zastrihovačov to ale nie je. Preto je potrebné si tento maličký zastrihovač kúpiť samostatne. Perfektne sa hodí na odstránenie viditeľných chĺpkov nose, v ušiach a na nich, ale tiež napríklad na odstránenie obočia nad nosom, či iných drobných chĺpkov.

A tipy na záver, ako si strojček na vlasy vybrať správne?

  • Pokiaľ si vyberáte strojček na strihanie vlasov, zvážte, aké dĺžky nástavcov budete pre svoj obľúbený účes potrebovať.
  • Vhodné sú predovšetkým strojčeky s nabíjacím akumulátorom.
  • Niektoré strojčeky vyžadujú neustále mazanie strihacej hlavy. Tým sa vyhnite.
  • Strojček na vlasy od kvalitnej značky je síce drahší, ale vráti sa vám to v dlhšej životnosti, v opraviteľnosti a lepšej funkčnosti prístroja.

Aj keď chodíte ku kaderníkovi, vlasy už 3 dni po jeho návšteve potrebujú úpravu v partiách na spánku, zhruba po týždni v oblasti na krku. Ako zastrihávač ho potom využijete pre úpravu brady, ale aj ku skráteniu či k oholeniu chĺpkov inde na tele. Elegantný muž sa bez tohoto prístroja prosto nezaobíde.