Súťaž Kaderník roka s oficiálnym názvom Czech and Slovak Hairdressing Awards, oslavuje tento rok 15 rokov. Ako sa súťaž podpísala na módnych trendoch?

Vďaka pätnástich ročníkom súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards poznáme už 15 kaderníkov roka. Práve pod týmto názvom sa totiž prezentuje hlavná cena – Kaderník roka – tejto prestížnej kaderníckej súťaže organizovanej spoločnosťou Schwarzkopf Professional. Víťazkou toho posledného bola Misha Čadková. Spomeniete si ale na všetkých predchádzajúcich víťazov, ktorých súťaž Kaderník roka mala? Tu sú:

História Kaderníka roka – tu sú víťazi jednotlivých ročníkov

 • Kaderník roka 2015: Misha Čadková
 • Kaderník roka 2013: Jan Balcařík
 • Kaderník roka 2011: Jana Burdová
 • Kaderník roka 2010: Zoltán Takács
 • Kaderník roka 2009: Jana Burdová
  Kaderník roka 2008: Jana Burdová
 • Kaderník roka 2007: Michal Zapoměl
 • Kaderník roka 2006: Petra Měchurová
 • Kaderník roka 2005: Pavlína Lajbnerová
 • Kaderník roka 2004: Libor Šula
 • Kaderník roka 2003: Jana Kyselová
 • Kaderník roka 2002: Libor Šula
 • Kaderník roka 2001: Táňa Klevetová
 • Kaderník roka 2000: Katka Heincová

Poznámka: Od roku 2014 sa súťaž Czech and Slovak Hairdressing Awards čiže Kaderník roka koná každé dva roky. Preto v zozname chýba kaderník roka 2012, kaderník roku 2014 aj kaderník roku 2016. Tento rok sa bude udeľovať titul Kaderník roka 2017.

Súťaž Kaderník roka s oficiálnym názvom Czech and slovenských Hairdressing Awards, oslavuje tento rok 15 rokov. Ako sa súťaž podpísala na módnych trendoch?

Súťaž Kaderník roka s oficiálnym názvom Czech and slovenských Hairdressing Awards, oslavuje tento rok 15 rokov. Ako sa súťaž podpísala na módnych trendoch?

Súťaž Kaderník roku 2017 je 15. ročníkom súťaže – viete všetko o tomto kaderníckom zápolení?

Prestížna súťaž Kaderník roka sa v tomto roku uskutoční už po pätnástej. Každý rok usilujú profesionálny kaderníci so svojimi vlasovými kolekciami o zisk najvyššieho titulu Hairdressing awards nazývaného aj Kaderník roka. Tento rok sa teda súťaží o titul Kaderník roka 2017. Trendy sa samozrejme za posledných 15 rokov niekoľkokrát zmenili, čo je zrejmé aj na fotografiách, ktoré zachytávajú 15 rokov trvania súťaže a predstavujú niektoré z víťazných kolekcií. V galérii si môžete prezrieť, ako sa menili farby a strihy, s ktorými majstri kaderníckeho remesla obsadzovali najvyššie priečky.

GALÉRIA: Ako šiel čas s kaderníkom roka

 

Súťaž Kaderník roka je prestížna súťaž, v ktorej sa rozdávajú Oscary v oblasti kaderníckeho umenia a kreativity. V rámci Czech&Slovak Hairdressing Awards bude tento rok udelených 13 ocenení v jednotlivých kategóriách a pomyselné zlaté nožnice pre ďalší rok prevezme nový kráľ alebo kráľovná od úradujúcej držiteľky titulu Kaderník roka, Mischy Čadkovej. Tá vlani získala najvyšší titul za svoju kolekciu dámskych účesov. Okrem toho bodovali tiež rovno strihané mikáda a pastelové farby. „Tohtoročnými trendami sú predovšetkým prvky punku a pastelové farby, uvidíme, či sa objaví aj vo vybraných súťažných kolekciách. Platí, že každý kaderník vyznáva iný vkus a trend, tak sa dá ťažko odhadnúť, čo vytvorí pre tohtoročnú Czech and Slovak Hairdressing Awards, môj odhad je, že to bude hlavne o farbách,“ hovorí minuloročná víťazka a držiteľka titulu Kaderník roka Misha Čadková.

Súťaž Hairdressing Awards má svoje korene vo Veľkej Británii, kde v roku 1985 prebehlo prvé kolo a koná sa v desiatkach krajín celého sveta. Česká a Slovenská republika sú stále jedinými krajinami Strednej Európy, ktoré súťaž organizujú. Zúčastniť sa môže každý kaderník z Českej republiky a zo Slovenska bez ohľadu na to, s akou značkou pracuje. Súťaž má úplne anonymný systém hodnotenia, ktorý prebieha na základe zaslaných fotografií. Všetky súťažné kolekcie a jednotlivé fotografie sú označené iba anonymnými kódmi, medzinárodná porota tak hodnotí kadernícku prácu bez znalosti autora, ktorý kolekciu vytvoril. V porote pritom nesedia iba kaderníci, ale aj módni návrhári alebo štylisti.

Novinkou súťaže Kaderník roku 2017 je, že výsledky budú vyhlásené v rovnakom roku, v akom bola súťaž odštartovaná. Lucie Záhorcová, organizátorka súťaže a PPS manažérka Schwarzkopf Professional, k tomuto dodáva: „Aby sme sa celoeurópsky zjednotili, rozhodli sme sa vyhlásiť Kaderníka roka už v roku 2017 rovnako ako ďalšie európske krajiny.“ Veľký rozhovor s Luciou Záhorcová o súťaži Czech and slovenských Hairdressing Awards nájdete tu >>

Viac o podrobných podmienkach a pravidlách pre súťaž Kaderník roka nájdu súťažiaci na webových stránkach www.hdainfo.eu, na www.voice-blog.com, na stránkach www.kadernik-roka.sk a v magazínoch www.vlasyaucesy.cz a www. vlasyaucesy.sk. Priebeh súťaže sledujte tiež na facebooku @czechandslovakhairdressingaward a Instagramu pod hastagy #kadernikroku a # kadernikroku2017. Naše facebookové stránky nájdete na @kadernikroku.

Súťažiaci môžu posielať prihlášky a svoje práce až do 31. júla 2017. Musí ísť o práce vytvorené exkluzívne pre Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 zodpovedajúce všetkým súťažným pravidlám. Odborná a novinárska porota zasadne v auguste 2017 a výsledky budú vyhlásené 11. novembra 2017 na slávnostnom galavečere vo Fóre Karlín v Prahe.

Súťažné kategórie súťaže Czech and Slovak Hairdressing Awards – Next Level 2017

 • Kaderník roka 2017 / Hairdresser of the Year 2017: udeľuje sa
 • Sieň slávy 2017 / Hall of Fame 2017: udeľuje sa
 • Objav roka 2017 / Newcomer of the Year 2017
 • Kolorista roku 2017 / Schwarzkopf Professional Colourist of the Year 2017
 • Avantgarda 2017 / Avantgarde 2017
 • Dámsky komerčný účes 2017 / Women 2017
 • Pánsky komerčný účes 2017 / Men 2017
 • Cena tlače 2017 / Press Award 2017
 • Cena verejnosti 2017 / Consumer Award 2017
 • Tím roka 2017 / Team Award 2017

Viac o súťažných kategóriách nájdete tu >>

Zdroj informácií a obrázkov: Blue Gekko, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník