Dva prstene človeku zostanú na celý život a zaslúžia si preto našu väčšiu pozornosť, než len obyčajné módne kúsky – zásnubné a svadobné obrúčky.

Módne prstene dnes meníme rovnako často, ako páni svoje ponožky. Ale svadobné obrúčky sú omnoho viac – sú symbolom stálosti a vernosti na celý život, tak ako manželstvo. Svoje obrúčky budeme nosiť desiatky rokov a preto by mali byť nadčasové a taktiež originálne. Je to rovnaká pamiatka, ako krásne momentky na fotografiách. Ale zatiaľčo tie vytiahnete po čase zo zásuvky už len raz za niekoľko rokov, svadobnou obrúčkou sa budeme zdobiť každý deň. Preto je výberu obrúčok dobré venovať dostatočnú pozornosť – nebojím sa s nadsádzkou konštatovať, že zrovnateľnú s výberom partnera na celý život.

Svadobné obrúčky sú viac než módne prstene. Preto si zaslúžia omnoho väčšiu pozornosť pri výbere, než obyčajné prstene.

Svadobné obrúčky sú viac než módne prstene. Preto si zaslúžia omnoho väčšiu pozornosť pri výbere, než obyčajné prstene.

Svadobné obrúčky na mieru

Obchody sú plné strojovo vyrábaných šperkov a prsteňov. Svadobné obrúčky si ale zaslúžia byť vyrobené na mieru. Či už si vyberiete katalógový tvar, ktorý vám však v kvalitnom zlatníctve dokážu na mieru upraviť, alebo prídete so svojím vlastným designom. Nádherné svadobné obrúčky ponúka aj slovenským zákazníkom Ladislav Kouřil – Ateliér šperku Brno. Svadobné obrúčky sa dajú vyberať z autorského katalógu zlatníckeho ateliéru a následne sú pre vás upravené na mieru. Nielen čo do veľkosti, ale aj pokiaľ ide o farbu kovu, šírku prsteňa, výber či množstvo osadených kameňov, aj typ zlata. Keď už hovoríme o ňom, určite by ste sa nemali nechať pri výbere svadobnej obrúčky ovplyvniť zvláštnym trendom nerezu. Svadobné obrúčky nie sú príbor a ani prstienok lacnej kategórie, takže zlaté svadobné obrúčky by mali byť jednoznačne štandardom.

Ateliér šperku Ladisla Kouřila vám však zhotoví aj obrúčky na mieru podľa vášho vlastného návrhu. Často sa dnes využíva možnosť kombinovať farby zlata, používať rôzne typy matovania, osadzovať kamienky – väčšinou diamanty alebo zirkóny, alebo rozlišovať pánsku a dámsku svadobnú obrúčku drobnými zmenami v zdobení. Príďte či pošlite fotku alebo nákres. V ateliéri vám radi poradia s tým, či takto navrhnutá obrúčka bude skutočne dobre vypadať a následne vám ju na mieru vyrobia.

Na začiatku sú zásnubné obrúčky

Na začiatku sú zásnubné obrúčky

Na začiatku sú zásnubné obrúčky

Než však dôjdeme k svadobné dňu, čaká hlavne pánov výber zásnubného prsteňa. Zásnubné obrúčky majú svoje špecifiká. Opäť sú štandardom zlaté zásnubné obrúčky. Výber farby zlata je na vás, ale uprednostňuje sa biele zlato. Nie je však biele zlato ako biele zlato. Malo by byť z kvalitnej zliatiny, ktorá nezožltne. Aj tu vám s výberom poradí Ladislav Kouřil – Ateliér šperku Brno. Zásnubná obrúčka by mala obsahovať biely kameň. Tu sa vytvára cena prstienku. Lacnejšie varianty sú osadené zirkónmi. Do luxusných zásnubných prsteňov a obrúčok patrí diamant alebo séria diamantov.

Zdroj obrázkov: FL, Svadobne-obrucky-lk.sk

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník