Aké nápadité svadobné účesy pre jar a leto 2016 predviedli módni návrhári a ich vlasový štylisti? Pozrite sa na trendy pre svadby a svadobné účesy 2016.

Vieme, aké svadobné účesy pre jar a leto 2016 dobivajú srdce každej nevesty – pretože svadba 2016 je tu. Je tu nová inšpirácia a móda 2016 z módnch prehliadok. Svadobný Bridal Fashion Week predstavil nápady módnych dizajnérov aj ich stylistov a kaderníkov pre nadchádzajúcu svadobnú sezónu. Svadobné šaty 2016 na jar a leto z prehliadkových mól tak už majú svojich sparing partnerov – svadobné účesy pre jar a leto 2016. Prečo sa vlastne tešíme na módne prehliadky? To preto, že nás dokážu inšpirovať. Takmer nikto z nás nemá financie na módne vychytávky, ktoré na móle vidíme, ale vieme sa inšpirovať štýlom oblečenia a tiež účesmi či make-upom. Nie inak je tomu aj vtedy, keď sledujeme prehliadky svadobných šiat. A verte, že žiadny z týchto svadobných účesov pre vás nebude nedostihnuteľným a ktorýkoľvek z nich si ako nevesta môžete dopriať.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 z prehliadkových mól – inšpirujte sa a buďte dokonalé nevesty!

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 z prehliadkových mól – inšpirujte sa a buďte dokonalé nevesty!

♥ TIP: Ďalšie články a inšpirácie na tému SVADBA

Svadba >>

Svadobné účesy fotogaléria >>

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 oživia jemné kvietky

Jemné kvietky vo vlasoch sa stali hlavným motívom kvetinovej svadobnej výzdoby značky Carolina Herrera. Aj masívne svadobné kytice zdobili jemné kvietky, rovnako ako sa tieto éterické kvetinky objavili aj v zdobení svadobného účesu. Svadobný účes pre jar a leto 2016 podľa Carolina Herrera uchvacuje svojou nežnosťou a naznačuje pominutelnosť nádherných okamihov, akým je svadobný deň aj rýchlo pominuteľná krása kvetín. Pre svadobné účesy 2016 v štýle Carolina Herrera sa hodia jemné textilné alebo umelé kvietky. Živé kvety takto chatrnej konštrukcie by vám zvädly skôr, než by ste dorazila k oltáru. Kombinovať sa dajú s rôznymi svadobnými účesmi – s na stranu posadeným chignonem, s napoly rozpustenými vlasmi aj z vlasmi rozpustenými úplne. Môžu doplniť závoj, ale ideálny je skôr variant, kedy tieto nádherné kvietky závoj úplne nahradia.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Carolina Herrera.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Carolina Herrera.

Krásne vlny v štýle 40. rokov sú dokonalým svadobnom účesom

Glamour vlny, aké vo svojej svadobnej kolekcie predviedla Galia Lahav, majú nostalgický nádych doby veľkých hviezd filmového plátna 40 rokov. Mnohé z nás, ktoré majú tvarovo poddajnejšie vlasy, si ich ľahko urobíme doma aj bez pomoci kaderníka. Ako pomôcka vám stačí žehlička na vlasy. Vlasy si najskôr zapleťte do pleteného vrkoča, ten potom prežehlite a opäť rozpustite. Úžasné vlny budú na svete. Pozor! Nikdy nežehlite mokré vlasy a pred žehlením použite na vlasy špeciálny prípravok, ktorý slúži ako tepelná ochrana vlasov pred poškodením. Vlny je možné dozdobiť rôznymi výraznými sponkami, ktoré si dovolia svojim luxusným kovovým výzorom konkurovať aj drahým šperkom.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Galia Lahav.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Galia Lahav.

Bohémske vlny s čelenkou ako svadobný účes 2016

Na rozdiel od vlnitých kaderí inšpirovaných nostalgiou starých časov, sú tzv. boho waves menej okázalé, decentnejšie a na mnohých nevestách budú vyzerať prirodzenejšie a nežnejšie. Zabudnite však na závoj. Namiesto neho si do vlasov pripnite čelenku, ktorá vyzerá ako šperk. Nič nepokazíte, keď sa bude trblietať perleťovým leskom alebo striebornými a zlatými akcentmi. Tieto nádherné bohémske vlny sa objavili v kolekcii svadobných šiat pre jar a leto 2016 od Jenny Packham.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Jenny Packham.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Jenny Packham.

Bohémske pletené vrkoče a drdoly

U nápadov, ktoré je možné nazvať bohémskymi, ešte chvíľu zostaneme. Medzi svadobné účesy pre jar a leto 2016 totiž môžete zakomponovať všemožné pletené vrkoče a vrkôčikmi, alebo z nich dokonca uviazať drdolčeky, čiže knôty. Výsledkom môže byť look rozprávkovej víly, ktorý možno ešte umocniť belostným make-upom, za ktorý boli ešte pred časom celebrity ohovárané, dnes sa však stal módnym hitom. Účes na obrázku sa objavil vo svadobnej kolekcii šiat Houghton.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Houghton.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Houghton.

Nízko posadený drdol na stranu

V angličtine nájdete tieto účesy pod termínom sleek side bun. Podstatou účesu je drdol. Hladký – lebo ten sa teraz nosí, nízko posadený – na krku a asymetricky upnutý – čiže naľavo alebo napravo. Celý svadobný účes je veľmi prostý, nádherne s ním vyniknú náušnice, dá sa kombinovať s minimalistickým závojom aj s čelenkou. Tento účes mala modelka pri predvádzaní svadobnej kolekcie 2016 návrhárky Pamelly Roland.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Pamella Roland.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Pamella Roland.

Dlhý pletený vrkoč ako obšitý šperkami

Klasický dlhý pletený vrkoč, taký ten úplne obyčajný, nie je práve snom neviest. Lenže všetko môže byť inak, keď ho doslova obšijete korálkami, perličkami a šperkami. Tie môžu zdobiť aj vlasy na temene. Nemusíte tento účes zavrhnúť ani keď na neho nemáte dostatočnú dĺžku vlasov. Príčesok alebo jednoduché predĺženie vlasov pomocou clip-in prameňov váš problém vyrieši v priebehu niekoľkých minút. Trebárs prídete extra dlhým vlasov a pleteným vrkočom na chuť trvalo. Účes je z kolekcie svadobných šiat S/S 2016 Reem Acra.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Reem Acra.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Reem Acra.

Francúzsky twist zdobený veľkou kvetinou

Veľké kvety vo vlasoch si svet zamiloval najmä vďaka reklamným kampaniam a kolekciám Dolce & Gabbana. Obrie čelenky s masívnymi kvetmi, predovšetkým červenými, dokonale ozvláštňujú hladké výčesy, pletené drdoly a ďalšie vypnuté účesy. Kvetinu v účesu použili aj štylisti značky Oscar de la Renta. Pre svadobné účesy pre jar a leto 2016 vybrali kvetinu v nude odtieni. Doplnila prostý francúzsky twist.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Oscar de la Renta.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Oscar de la Renta.

Nedokončené drdoly (v aj. Undone Updo) a výčesy s kvetmi

Táto rádoby nedbalá elegancia je naopak veľmi premyslená a prepracovaná. Drdoly síce vyzerajú rozstrapatené a nedorobené, tak to ale rozhodne nie je. Povolené pramienky sa objavujú po stranách hlavy aj celom objeme účesu. Hitom je ich zdobenie kvetmi. Pre svadobné účesy 2016 vyberte kvietky ako z rozkvitnutých ovocných stromov. Účes je z kolekcie Angel Sanchez.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Angel Sanchez.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Angel Sanchez.

Veľkoobjemové rozstrapatené výčesy

Opäť je tu jedno Undone Updo, teda nedokončený či nedokonalý výčes, avšak tentoraz vyniká svojím objemom. Takto objemové účesy sa objavujú v kaderníckych kolekciách so slávnostnými účesmi. Umožňujú hru s textúrou účesu, majú slávnostnú pompéznosť aj roztomilú hravosť. Určite použite objemové spreje, ktoré ešte znásobia objem vášho účesu. Nezabudnite, že aj keď má účes vyzerať, že sa už-už rozpadne, musí odolať celodennému svadobnému zhonu aj krepčeniu na parkete sa ženíchom aj celou rodinou. Svadobný účesy pre jar a leto 2016 sú tentoraz inšpiráciou podľa svadobnej kolekcie Theia.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Theia.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Theia.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 zdobia motýle

Motýlikovia zasadnú tento rok nevestám do vlasov. Rozpustené vlasy aj výčesy neviest dozdobia nádherní textilný motýlikovia. Dajú sa kúpiť alebo vyrobiť na mieru k svadobným šatám. Okrem textilu možno pre ich vytvorenie použiť tiež jednoduché pierka z husí. Opäť radšej zabudnite na závoj a svoje vlasy namiesto toho nechajte skrášlené iba húfom nežných bielych motýlikov. Svadobné účesy pre jar a leto 2016 s motýľmi nájdeme v kolekcii svadobných šiat Ines Di Santo.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Ines Di Santo.

Svadobné účesy pre jar a leto 2016 ku kolekcii svadobných šiat Ines Di Santo.

Zdroj obrázkov: účesy z kolekcií módnych návrhárov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník