Svadobné účesy

Veľká galéria svadobných účesov pre nevesty vám predstaví svadobné účesy pre blondínky, tmavovlásky, so závojom aj bez neho.

Svadobné účesy sú veľmi špecifickým účesom. Možno s troškou gýča, najmä vďaka prílišnej okázalosti, nafúkanosti aj zdobeniu. Ale svadba je jediná príležitosť, kedy si takúto parádu môžeme dopriať. Žiadne iné slávnostné udalosti, dokonca ani plesy, nám už toľko zdobeniu tolerovať nebudú. Tak si to užite! Najmenej raz (alebo párkrát) za život si doprajme skutočne luxusný svadobný účes. Či už sa vám páči tie jednoduchšie, alebo účesy zdobené kvetmi, šperkami alebo so závojom, v galérii svadobných účesov, ktorú neustále dopĺňame, určite nájdete vhodnú inšpiráciu pre seba. Účesy na svadbu môžu mať mnoho podôb. Tak sa poďte inšpirovať a nájdite si ten svoj svadobný účes.

FOTOGALÉRIA: Svadobné účesy

Svadobné účesy – ako si vybrať svadobný účes a nepomýliť sa!

  1. Svadobné účesy sú honosné. Ak máte krátke vlasy, máte dve možnosti. Aj krátke vlasy sa dajú bohato ozdobiť doplnkami, šperkami alebo napríklad závojom. Druhou možnosťou je potom pre svadobný účes využiť rôzne príčesky, clip-in vlasy, pripínacie vrkoče apod.
  2. Nesnažte sa pred svadbou radikálne meniť svoje vlasy a účes. Budete na ňu spomínať po celý život a ak sa práve pred ňou rozhodnete zmeniť napríklad z brunetky na blondínu, nie je dané, že sa to podarí. Chcete sa potom celý život pozerať na nevydarený účes na svojich svadobných fotkách?
  3. Svadobný účes musí byť pre vás prirodzený. Ak sa vám všeobecne nepáčia romantické lokne, nenechajte si ich vnútiť vo svadobnom účesu. Držte sa toho, čo máte rada aj pri voľbe účesu na svadbu.
  4. Účes sa závojom alebo svadobný účes bez závoja? To je samozrejme veľmi častá otázka. Záleží na vašom vkuse, zvolených šatách aj napríklad na mieste, kde sa bude vaša svadba konať. Všetky tieto elementy ovplyvňujú, či je závoj pre nevestu vhodný alebo nie. Novým hitom je dlhý personifikovaný závoj, taký, aký si obliekla k svojim svadobným šatám z Haute Couture salónu Donatella Versace herečka Angelina Jolie.
  5. Nechajte si na svadobný účes dostatok času. Užite si to. Možno je to totiž len raz za život. Už dopredu ale buďte s kaderníkom alebo štylistom dohodnutá, čo si budete priať. Potom si nechajte dostatok času na návštevu kaderníctva, prípadne si kaderníka pozvite priamo k sebe domov. V kaderníctve zvyčajne zvládnu aj svadobný make-up, tak spojte všetko dokopy.
  6. Svadobné účesy musia spoľahlivo držať. Drdol sa vám nesmie rozpadnúť keď budete vychádzať z kostola či radnice, vlasy musia držať aj pri tanci alebo prežiť únos nevesty.
  7. Ako učesať vlasy na svadbu, keď nemáte veľa času ani peňazí na kaderníka? Poproste kamarátku alebo to skúste sama. Hlavne nie na poslednú chvíľu. Všetko si vyskúšajte dopredu a radšej skúste hneď niekoľko variánt.
  8. Nezabudnite, že svadobné účesy musia ladiť so svadobnými šatami. Každý strih, farba a štýl svadobných šiat si vyžaduje tiež štýlovo zladený svadobný účes.
  9. Koľko dáte za svadobný účes v kvalitnom kaderníctve? Ak ho nespojíte s bežnou úpravou vlasov, ako je farbenie apod., tak za vytvorenie svadobného účesu dáte okolo 70 až 120 €. Samozrejme, že miestna kaderníčka u vás doma môže byť oveľa lacnejšia a nikto jej nechce uprieť, že je aj rovnako šikovná. Vždy však zistite dopredu, do čoho idete!
  10. Vlasy na svadbu sú udalosť! Nezabudnite, že musia vyzerať efektne aj na svadobných fotkách. Ak máte krásny účes najmä zozadu, alebo z niektorej strany, nacvičte si pózy, aby bolo na fotkách všetko dokonale vidieť. Dohodnite sa tiež s fotografom, aby nezabudol nafotiť pekné detaily vášho účesu.

 

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný