Sypané čaje ponúkajú úplne iné chuťové zážitky ako tie sáčkové
Sypané čaje ponúkajú úplne iné chuťové zážitky ako tie sáčkové

Sypané čaje ponúkajú úplne iné chuťové zážitky ako tie sáčkové

Aj vy neustále nakupujete iba podrvený prach v čajových sáčkoch? Tieto čaje majú často masívnu reklamu v prime time, nerobí ich to však kvalitnými. Ak si chcete užiť neopakovateľné chuťové zážitky z čaju a využiť aj jeho zdravotné či stimulačné účinky, naučte sa piť čaj inak. Kúpte si kvalitné sypané čaje.

Milujeme ich kvôli ich jednoduchosti. Vezmeme nálevové vrecko s čajom a zalejeme ho vriacou vodou. Často sme na seba pyšní, že si čaj neosladíme. Ale ani si ho príliš neužijeme. Náš vzťah k sáčkovým rýchločajom nás pripravuje o benefity kvalitných čajov. Medzi tými z vrecúšok a sypanými je rozdiel ako medzi 20% a 95% šunkou.

Prečo piť sypané čaje?

Sypaný čaj je kvalitnejší. Lístky čaju sú celistvejšie, či dokonca úplne neporušené. V nálevových vreckách dostávate iba prach, ktorý naviac nie je len z čajových lístkov. Často sa sušia aj stonky. Sypané čaje predávané na váhu sa môžu pochváliť pôvodom čaju. Niektoré typy čajov, predovšetkým zelené čaje, niekedy tiež červené či čierne čaje, sa dokonca zalievajú viackrát, často až päťkrát.

Čaje na váhu, teda sypané čaje, majú veľkú výhodu pokiaľ ide o ovocné čaje. Dostávate ich s celistvým ovocím a pochutnáte si nielen na pití čaju, ale aj keď sa s chuťou zahryznete do v čaji zmäknutého ovocia. Mnohé sa totiž dajú jesť.

Benefity sypaných čajov sú aj pokiaľ ide o tie bylinkové. Máme možnosť si ich urobiť správnejším spôsobom, vychutnať si ich vo väčšej intenzite a dostávame v nich tiež bylinky z kvalitnejších zdrojov. Veľmi obľúbenými sú dnes tzv. bylinné ajurvédske čaje. Ide o rôzne zmesi bylín a korenia namiešané podľa pravidiel východnej prírodnej medicíny. Samotná ajurvéda je náukou o živote a je považovaná za najstarší ucelený lekársky systém pravidiel a doporučení zdravého života.

Pitie čaju ako rituál

Čaj nie je len o uhasení smädu. Vďaka čaju relaxujeme. Môže nás stimulovať, byť prevenciou proti chorobám, či nám pomáhať sa s ochorením vysporiadať. Pitie čaju má byť rituál a tým zaliatie nálevového vrecka rozhodne nie je. Vaša výbava na čaj pritom nemusí byť nijak veľká. Určite si ju však zadovážte. Kanvička či šálka so sitkom sú základ. Z pitia čaju urobia relaxačný rituál. Kvalitný čaj kúpite v e-shope Veselycaj.sk.

♥ TIP

Potrebujete predsa len mať po ruke aj praktické čaje v nálevových vreckách? V e-shope Veselý čaj kúpite aj prémiový čaj v pyramídkach – Detský, Kamilkový, Moja láska, Super deň či Šťastné ovocie.

Jedinečnú chuť sypaného čaju môžete venovať aj ako darček

Hľadáte originálny darček? Darčekové čaje sú veľmi obľúbené. Veselycaj.sk ponúka čaje v nádherných priehľadných dózach s dreveným viečkom aj v plechovkách zabalených v kartónovej krabičke. Akýkoľvek čaj vám zabalia do efektnej papierovej dózy. Obľúbené čaje z ponuky majú vlastnú dózu. Ak si vyberiete bielu, môžete ju vy či obdarovaný aj efektívne pomaľovať. Veľkým hitom sú tiež darčekovo zabalené ajurvédske čaje. Ide o ochutnávkové balíčky niekoľkých čajov balených ako bonboniéra. Každý čajík je v krabici vložený v malej priehľadnej fľaštičke s korkovým uzáverom. Ide o darčeky s nápadom, s dokonalou chuťou a plné zdravia.