Viete, že veľmi dobrým pomocníkom pre podporu rastu vlasov je tea tree olej? Pozrite sa, čo dobré dokáže tea tree olej pre vlasy urobiť.

Naše vlasy sú denne vystavené vplyvom prostredia, ktoré majú na ne negatívny dopad. Spôsobujú rôzne problémy, ako suchosť pokožky hlavy, prípadne presne naopak – mastné vlasy, lupiny, stratu vitality a zdravie vlasov. Rednutie vlasov je u každej ženy tou najhoršou nočnou morou. A samozrejme trápi aj mužov, aj keď tu sa genetické predpoklady k strate vlasov a plešateniu prekonávajú ešte horšie. Tea tree olej pre vlasy predstavuje dostupný prostriedok pre obnovu zdravia a krásy vlasov. Súčasne tak patrí medzi ďalšie užitočné vlasové oleje, ktorý by vo výbave vašej kúpeľne nemali chýbať.

Tea tree oil je základný olej, ktorý má silné antimikrobiálne vlastnosti, vďaka ktorým je populárnym liekom aj na liečbu problémov pokožky hlavy. Často sa používa v kozmetických prípravkoch, ako sú šampóny a kondicionéry, ktoré vedia účinne odstraňovať problémy, ako sú lupiny alebo akné.

Viete, že veľmi dobrým pomocníkom pre podporu rastu vlasov je tea tree olej? Pozrite sa, čo dobré dokáže tea tree olej pre vlasy urobiť.

Viete, že veľmi dobrým pomocníkom pre podporu rastu vlasov je tea tree olej? Pozrite sa, čo dobré dokáže tea tree olej pre vlasy urobiť.

Tea tree olej pre vlasy na podporenie rastu

Ako Tea Tree olej podporuje rast vlasov? Tea tree oil zlepšuje krvný obeh, čo pomáha odplaviť toxíny, a následne stimuluje spiace vlasové folikuly. Antiseptické, protiplesňové, antibakteriálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti oleja tea tree zabezpečí, že vaše vlasy zostanú čisté a zdravé. Zlepšenie zdravotného stavu vlasovej pokožky robí vlasové folikuly vnímavejšie k výžive a tie potom podporujú samotný rast vlasov.

Tea tree olej je tiež prospešný na mastné vlasy. Napomáha čisteniu pórov, skľudní pokožku aj produkciu mazových žliaz. Áno, hoci ide o olej! Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov sú upchaté folikuly a podráždená pokožka hlavy. Tea tree olej pre vlasy zlepšuje zdravie pokožky a má antimikrobiálne vlastnosti. Ide o efektívne antiseptikum.

Tea tree olej (o zložení viac tu >>) možno pre zlepšenie rastu použiť aj pre suché vlasy. Bývajú to najmä rôzne typy vlnitých alebo kučeravých vlasov. Do tohto esenciálneho oleja môžete pre vytvorenie dokonalého riešenia pre každý typ vlasov alebo vlasového problému pridať aj iné oleje. Veď jedným z najlepších spôsobov, ako využiť tea tree olej pre vlasy, je práve jeho kombinácia s inými olejmi. Pozrite sa krok za krokom na návod, ako používať tea tree olej pre vlasy, ako zastaviť vypadávanie vlasov a ako podporiť rast vlasov.

Tea tree olej sa získava z listov kajeputu striedavolistého (lat. Melaleuca alternifolia), ktorý rastie na severovýchodnom pobreží štátu Nový Južný Wales v Austrálii.

Tea tree olej sa získava z listov kajeputu striedavolistého (lat. Melaleuca alternifolia), ktorý rastie na severovýchodnom pobreží štátu Nový Južný Wales v Austrálii.

Návod, ako podporiť rast vlasov pomocou tea tree oleja

Tea tree olej je potrebné pred použitím zriediť. Zriediť ho možno iným olejom pre vlasy, alebo napríklad úplne iným vlasovým prípravkom. Tea tree zložka bude vždy tvoriť menší podiel, merateľný skôr v kvapkách. Tým, že pridáte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do pravidelného prípravku na vlasy, môžete vytvoriť rastu vlasov úplne prirodzené riešenie, ktoré zosilňuje zdravie vlasovej pokožky. Alebo skúste zmes s iným vlasovým olejom. Kým tea tree oil podporuje rast nových vlasov, bude iný „nosný“ olej pomáhať vyživovať vaše vlasové folikuly. To môže účinkovať lepšie, ak už viete, aký iný olej na vaše vlasy najlepšie zaberá.

S akými olejmi, ingredienciami alebo prípravky na vlasy kombinovať tea tree olej pre vlasy?

 • olivový olej
 • jojobový olej
 • ricínový olej
 • kokosový olej
 • mandľový olej
 • levanduľový olej
 • rozmarínový olej
 • aloe vera (gél)
 • jablčný ocot
 • kvalitný šampón vyhovujúci vašim vlasov

Pretože každý vlasy je iný a na každého funguje niečo iné, skúste v kombinácii s tea tree olejom vyskúšať rôzne ďalšie oleja. Môžete ich potom aplikovať až po umytí (čo je vhodné pre suché vlasy), alebo ako masku pred umývaním vlasov (ak trpíte skôr mastením vlasov a vlasovej pokožky). Ideálne pre všetky typy vlasov sú aj kombinácie, keď do dvoch lyžíc základného oleja dáte 2-3 kvapky levanduľového alebo rozmarínového oleja a 10 kvapiek tea tree oleja. Tea Tree olej v kombinácii s jablčným octom by mal vyhovovať všetkým. Jablčný ocot sa používa v no poo receptúrach (teda v starostlivosti o vlasy bez konvenčných šampónov). Ak chcete predsa len zostať u svojho šampónu, pridajte tea tree olej priamo do neho. Prelejte si potrebnú dávku šampónu na jedno umývanie do pohára, zrieďte ju vlažnou vodou a pridajte 10 kvapiek tea tree oleja.

Tea tree oil je základný olej, ktorý má silné antimikrobiálne vlastnosti, vďaka ktorým je populárnym liekom aj na liečbu problémov pokožky hlavy.

Tea tree oil je základný olej, ktorý má silné antimikrobiálne vlastnosti, vďaka ktorým je populárnym liekom aj na liečbu problémov pokožky hlavy.

DIY: Recepty s tea tree olejom pre vlasy

Maska na vlasy pre rast vlasov z tea tree a olivového oleja

Pre regeneráciu vlasov a súčasne na podporu ich rastu je optimálne zmiešať kvalitný olej vyhovujúci vášmu typu vlasov a tea tree olej.

Ingrediencie:

 • 2 lyžice akéhokoľvek základného oleja podľa vašich preferencií
 • 10 kvapiek oleja tea tree
 • misku pre miešanie
 • nahriaty uterák, prípadne aj igelit

Postup:

 1. Zmiešajte zvolený olej, napríklad kokosový alebo olivový (či iný za studena lisovaný olej) s tea tree olejom v miske.
 2. Olejovú zmes zahrievajte, kým nebude mierne teplá. Nepoužívajte ale mikrovlnnú rúru, pretože by mohlo dôjsť k výživovej strate olejov. Optimálne je pre zahrievanie zvoliť vodnú kúpeľ a zahrievať na 40 °C.
 3. Dajte diel oleja na vašu vlasovú pokožku a ďalší diel na vaše vlasy po celej dĺžke vlasov.
 4. Masírujte vlasovú pokožku aj vlasy bruškami prstov stláčaním (nie trením) po dobu 10 minút.
 5. Zabaľte vlasy do horúceho vlhkého uteráka okolo hlavy a vytvorte príjemné prostredie, ktoré pomôže otvoriť a prečistiť vlasové folikuly. Pod uterák môžete dať aj fóliu.
 6. Nechajte zabalené vlasy v uteráku pôsobiť 20 minút a potom všetko umyte šampónom a kondicionérom. Vlasový zábal možno nechať na vlasoch aj cez noc.
 7. Olejový zábal nepoužívajte viackrát ako 3x týždenne. U mastných vlasov použite ľahšie typy olejov, ako je jojobový alebo olivový.

Tea tree olej pre vlasy a Aloe vera skľudní pokožku a pomôže proti lupinám

Aloe vera je rastlina známa pre svoje hojivé a hydratačné vlastnosti. Obsahuje vitamíny a minerály, ktoré podporujú zdravý rast vlasov. Upokojí podráždenú pokožku hlavy a vysporiada sa s lupinami. Zanecháva vlasy s príjemným leskom. Ak chcete používať aloe vera s tea tree olejom pre podporu rastu vlasov, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Ingrediencie:

 • 4-5 kvapiek tea tree oleja
 • 1/2 šálky vody
 • 1/2 šálky aloe vera gél
 • misku pre miešanie
 • nahriaty uterák, prípadne aj igelit

Postup:

 1. Zmiešajte ingrediencie v miske, kým nedosiahnete hladkej konzistencie. Nepoužívajte kovové náčinie ani kovou misku.
 2. Naneste zmes na vlasy od korienkov ku končekom.
 3. Vlasy zabaľte do igelitu a uteráka.
 4. Masku nechajte pôsobiť po dobu 30-45 minút.
 5. Potom umyte šampónom obvyklým spôsobom.
Pred použitím tea tree oleja je lepšie otestovať svoju znášanlivosť na tento olej. U veľmi malého počtu ľudí sa môže na neho vyskytnúť alergie v podobe kontaktnej dermatitídy.

Pred použitím tea tree oleja je lepšie otestovať svoju znášanlivosť na tento olej. U veľmi malého počtu ľudí sa môže na neho vyskytnúť alergie v podobe kontaktnej dermatitídy.

Tea tree olej pre vlasy s použitím jablčného octu nie je len pre rast, ale aj balzamom pre suché vlasy

Ak zmiešate tea tree olej s jablčným octom hodí sa ako oplach vlasov. Ocení ho každý, kedy chce využiť výhody vlasového oleja a súčasne trpí suchosťou vlasov.

Ingrediencie:

 • 2-3 lyžice jablčného octu
 • 5 kvapiek oleja tea tree
 • 2 šálky vody

Postup:

 1. Vytvorte zmes oleja a jablčného octu. K nej primiešajte vodu. Optimálne je všetko rozkvedlať alebo rozmiešať v mixéri.
 2. Umyte vlasy ako obvykle.
 3. Po umytí vlasy opláchnite namiešanou zmesou.

Tea tree olej pre vlasy zmiešaný so šampónom ocení každý s mastiacimi sa vlasmi

Pridanie tea tree oleja do šampónu je jedným z najvýhodnejších spôsobov, ako používať tea trea olej proti padaniu vlasov a na podporu rastu vlasov. Ak chcete si vytvoriť svoj vlastný tea tree oil šampón, tu je návod. Tea tree šampón je účinný liek na lupinami, ale napríklad aj vši. Ošetruje suchú a mastnú pokožku a obnovuje hladinu pH pokožky hlavy. Upokojuje svrbenie a podráždenie.

Ingrediencie:

 • bežne používaný šampón, ktorý vyhovuje vašim vlasom
 • 10-25 (maximálne) kvapiek tea tree oleja (pri väčšom množstve môže dôjsť k podráždeniu vlasovej pokožky)
 • nádobka na zmiešanie
 • 0,5 šálky vlažnej vody

Postup:

 1. Zmiešajte šampón a tea tree olej.
 2. Môžete (ale nemusíte) šampónovú zmes ešte nariediť pripravenou vodou.
 3. Umyte vlasy ako obvykle takto vzniknutým šampónom.

Zdroj obrázkov: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu