S jeseňou sa rozhodne nevzdávajte šiat. Trendy dámske šaty pre jeseň a zimu 2020/21 tento rok doslova hýria nápadmi. Naviac sa dajú perfektne kombinovať, takže ich môžete nosiť na mnoho spôsobov a vždy budú vypadať inak.

Kratšie jesenné šaty majú výhodu multifunkčnosti

Jedny šaty dokážu vytvoriť rôzne outfity podľa toho, či si k nim obujete vysoké jesenné čižmy nad kolená, členkové topánky, workerky, tenisky, prípadne lodičky. Ďalšiu zmenu outfitu urobí to, či si k nim oblečiete tenké pančuchy, legíny, či obtiahnuté džínsy. Možností sú stovky a výsledok vždy iný, avšak v každom prípade trendy a šarmantný. A nezabudnite, že šaty menia aj bunda, kabát, džínska, krivák, ktoré si k nim oblečiete – outfit opäť mení svoj vzhľad.

TIP

S novými jesennými šatami sa vám podarí využiť mnoho kúskov z vášho šatníku, ktorý už máte v skrini. Trendy dámske oblečenie a dámske šaty ponúka e-shop Fashionmafia.sk.

Jesenné šaty podľa farieb

Dokonalo sa jesenne naladiť znamená tento rok siahnuť po tmavších pasteloch či po tzv. púdrovej verzii farby. Modrá, ružová a ďalšie farby sú módnymi vo svojich postrašených verziách. Podobne je to aj u džínsových šiat, ktoré sú vyblednuté, až tzv. plesnivé (teda fľakaté). Nemusia však byť len tradične modré, naopak, inšpirujú sa omnoho väčšou paletou farieb v tlmených odtieňoch.

Je tu však jeseň a tradícia vytiahnuť zemité odtiene hnedej okrovej, khaki farbu, ale aj bordó nie je stále za zenitom. Sezóna je však chudobnejšia na vzory v jesenných farbách a ak budete mať v tejto nepriaznivej covidovej sezóne šťastie na nejakú firemnú akciu – večierok či slávnostnú večeru, práve tam sa tieto vzorované výnimky hodia. Vždy však s decentnými jednofarebnými doplnkami.

Trendy dámske šaty pre jeseň a zimu 2020/21 podľa strihu

Strihy tento rok veľmi úzko korešpondujú s materiálom. Takže ak si zvolíme hladké šaty s opaskom toho najjednoduchšieho strihu, pristať mu bude púdrový odtieň zamatového materiálu. Práve tieto dámske šaty sú jedným z bestsellerov jesennej kolekcie aj v e-shope Fashionmafia.sk. Rovnakým prípadom sú tzv. leather dress, šaty so vzhľadom koženého trenčkotu. Nosia sa tiež kabátové šaty, ktoré vypadajú ako dlhé rovné sako prepásané opaskom.

Trendy dámske šaty pre jeseň a zimu 2020/21 fandia mikinovému strihu, ktorý sa v tejto sezóne rád necháva vidieť v kombinácii s carmen štýlom výstrihu. Ale aj klasické oversized mikinové šaty s kapucňou vypadajú perfektne.

V kurze zostali tiež košeľové šaty. Môžu sa vyhrať s vrstvením pevného a priehľadného materiálu. Ale absolútnym trendom sú košeľové džínsové šaty s bonusom romantických volánikov. Oblečte si ich k vysokým čižmám a s čiernym klobúčikom a začnite zbierať fanúšikov na Instagrame. Pôjde vám to veľmi rýchlo.

Nakoniec sú tu ešte svetrové šaty, ktoré sú opäť v štýle oversized. Vypadajú ako pulóvre z babičkiných ihlíc či z pletacieho stroja. Aj ony milujú odhalené ramená v carmen štýle, majú veľké pletené vzory, ale vždy jednofarebné a určite im nesmie chýbať opasok. Ten však je kožený a kontrastný. Práve on, spolu so zaujímavými rozparkami, robí z tohoto pulóvra šaty.