Účes bob

Zabudnite na tradičné mikádo a skúste bob! S oblými líniami, v úžasnej farbe a skvelým strihom vás omladí a dodá vám ženský šarm.

Zamilujte si účes bob! Pre niekoho je to len synonymum pre mikádo, pre niekoho skutočne úplne iný strih vlasov. Pravdou je, že bob dnes s úspechom víťazí ako najobľúbenejšia forma mikáda. Kým mikádo ukrýva širšie spektrum účesov, moderný bob je vždy o nádherných jemných líniách. Môže ísť o účes, ktorému sa kedysi úsmevne hovorilo „podľa hrnca”, ale zahŕňa tiež dlhšiu variantu. Bob je účes pre krátke, polodlhé aj dlhé vlasy. Oblá silueta je podmienkou, ale nemusí ísť zakaždým len o hladký účes. Aj bob má dnes rozvlnené alebo mierne rozstrapatené variantu. Môže byť bez ofiny s exoticky výraznou pätkou, ale tiež môže mať ofinu, často tiež dekoratívne alebo asymetricky strihanú. Bob účes je strih, ktorý dodá šmrnc aj obyčajným hnedým vlasov. Dokonale mu však pristanú farebné melíry – a to ako na blond, tak na brunet základe. Pozrite sa na veľkú galériu účesovúčes bob je skutočne módny.

FOTOGALÉRIA: Účes bob

Účes bob – 10 tipov pre bob mikádo

  1. Bob je špecifickým štýlom mikáda, zakladajúci si na svojom oblom tvare a rysoch. Nečudujte sa preto, že bob účesy nájdete aj vo fotogalérii mikádo účesov.
  2. Účes bob môže byť krátky, polodlhý aj pomerne dlhý, na úrovni tzv. lobu, čiže bob v dĺžke po ramená.
  3. Hranatému tvári pristanú krátke verzie bobu, ktoré vďaka svojim zaobleným tvarom zjemnia črty hranatej tváre.
  4. Pre okrúhlu tvár sa hodí dlhší až dlhý bob s pätkou bez ofiny, ktorý tvár opticky pretiahne.
  5. Bob účes vyzerá úžasne s farebnými melírmi. Tie môžu byť aplikované v dĺžkach, veľmi módne sú ale tiež ako podfarbená ofina. Najmä v bob účesoch s krátkou ofinou.
  6. Účes bob vyzerá nádherne v rovnom lesklom prevedení, ale nosí sa taky jeho rozvlnené alebo rozstrapatené varianty.
  7. Ak hľadáte mladistvý účes so schopnosťou tvarovať tvár, je bob mikádo tým pravým.
  8. Bob strih je ideálny účes na zimu. Vydrží aj nápor čiapok a k jeho úprave vám stačí mať vždy po ruke len hrebeň. Do pôvodného stavu sa dobre strihaný bob dá dať aj bez zrkadla.
  9. Aj u bob účesov je ofina veľkou príležitosťou pre variabilitu. Strihajte ju, farbite alebo skúste geometrický či asymetrický tvar ofiny.
  10. Ako sa teda líši bob od mikáda? Vyzerá viac moderne, mladistvejšie a tiež viac žensky.

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník