Účesy 50. rokov a nielen ony, ale najmä celková rebelská atmosféra doby inšpirovala Sassoon Academy k vytvoreniu kolekcie účesov The Group.

Môže účesovú kolekciu inšpirovať slávny román? V Sassoon Academy dokázali, že áno a kľudne tak slávny, ako je Sallingerův román Kto chytá v žite. Ako inšpirácia vznikla unikátna kolekcia, kde účesy 50. rokov dostali novú modernú podobu postavenú na unikátnej farebnosti aj netradičných, aj pre dnešnú dobu rebelských, strihoch. Kolekcia sa volá The Group.

Účesy 50. rokov inšpirované rebelskú atmosférou románu J. D. Salingera Kto chytá v žite – to je kolekcia The Group S/S 2015 od Sassoon Academy.

Účesy 50. rokov inšpirované rebelskú atmosférou románu J. D. Salingera Kto chytá v žite – to je kolekcia The Group S/S 2015 od Sassoon Academy.

Sassoon chytá v žite

Americký spisovateľ Jerome David Salinger, ktorý sa preslávil najmä svojim známym románom z 50. rokov (1951) Kto chytá v žite, teraz prekvapivo inšpiroval tvorcov kolekcie slávneho kaderníckeho domu Vidal Sassoon. V Sassoon Academy vznikla kolekcia účesov S/S 2015, ktorá sa inšpiruje práve dobou 50. rokov a jej nekonvenčným duchom a rebelskou atmosférou, na ktorej je postavený aj príbeh hlavného románu Kto chytá v žite. Ešte dnes sa tento román predáva ročne v obrovskom náklade až 250 000 výtlačkov ročne. Príbeh dospievajúceho hrdinu Holdena Caulfielda má aj dnes obrovský vplyv na čitateľov románu. A tá je veľmi zaujímavé môcť sa pozrieť na to, ako sa dá príbeh, atmosféra a kľúčové myšlienky románu premietnuť do kolekcie účesov. Účesy 50. rokov v modernom poňatí Sassoon vyzerajú skvele!

Účesy 50. rokov v kolekcii Sassoon Academy – The Group

VIDEO: Sassoon Academy – kolekcia účesov The Group

Rebelské účesy 50. rokov podľa Sassoon

Celkový styling kolekcie Sassoon Academy The Group dokonale ladí s outfitmi štylizovanými tiež do tejto povojnovej doby. A hoci sú u nás 50. roky spojené skôr s normalizačnou nudou, v Amerike to bola doba oslobodzovania sa od konvencií. Aj v kolekcii The Group sú rekonštruované účesy 50. rokov bez výskytu klasických konvencií. Hranice medzi krátkymi a dlhými sa strácajú, medzi uhladeným a roztrapateným stylingom sa výrazne rozostruje. Farby sú poeticky neuchopiteľné a výraz účesu je cez jeho osobitnú uhladenosť provokatívne výrečný.

Rebelskú atmosféru účesov 50. rokov dotvára aj celkový styling. (Účesy: Sassoon Academy, kolekcia The Group)

Rebelskú atmosféru účesov 50. rokov dotvára aj celkový styling. (Účesy: Sassoon Academy, kolekcia The Group)

GALÉRIA: Sassoon Academy The Group – Behind the scenes

O kolekciI účesov

Kadernícky salón: Sassoon

Kolekcie: Sasoon – The Group

Vlasy: medzinárodný kreatívny tím vedený Mark Hayes

Farba: medzinárodný kreatívny tím vedený Peter Dawson

Make-up: Daniel Koleric

Styling: Lucie Perrier

Foto: Colin Roy

Zdroj obrázkov: Sassoon Academy

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník